מציגים את מטרונית נשר

פרויקט "מטרונית נשר" הוצג לבעלי העסקים בעיר * חברת יפה נוף ועיריית נשר קיימו מפגש שיתוף ציבור ראשון עם בעלי עסקים בעיר להצגת קו המטרונית החדש שיעבור בדרך בר-יהודה, ויחבר את העיר נשר לחיפה ולקריות

 

מפגש בעלי העסקים להצגת פרויקט מטרונית נשר. "אבן דרך במערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון". צילום: איל לרמן

מפגש בעלי העסקים להצגת פרויקט מטרונית נשר. "אבן דרך במערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון". צילום: איל לרמן

חברת יפה נוף ועיריית נשר קיימו ביום רביעי שעבר בהיכל התרבות נשר מפגש שיתוף ציבור ראשון עם בעלי עסקים בעיר, להצגת התוואי המתוכנן של קו המטרונית החדש במטרופולין חיפה. קו זה שייקרא "מטרונית נשר" (מטרו-נשר) עתיד לחבר את העיר נשר לרשת התחבורה הציבורית המתקדמת של "המטרונית".
במפגש, בו לקחו חלק למעלה מ-20 בעלי חברות ועסקים, השתתפו אנשי המקצוע, התכנון וההסברה של חברת התשתיות יפה נוף ונציגי עיריית נשר. הכנס נערך במעמד ראש עיריית נשר אבי בינמו, מנכ"ל חברת יפה נוף אבישי כהן, מ"מ וסגן ראש העירייה יחיאל אדרי, סגנית ראש העירייה נעמי כספי, חבר מועצת העיר בוריס אייזנברג, ומנכ"לית העירייה אביגיל דולב – המובילה את הפרויקט מטעם עיריית נשר. במהלך המפגש הוצג הפרויקט על מאפייניו ושלביו השונים וניתנה לבעלי העסקים האפשרות לשאול שאלות ולהעלות הצעות לשיפור שיילקחו בחשבון במסגרת הליכי התכנון.
"המטרונית" – מערכת התחבורה הציבורית החדשה של מטרופולין חיפה, החלה לפעול בשנת 2013 ב-3 קווים באורך כולל של כ-40 ק"מ, המחברים את ערי המפרץ וחיפה. המטרונית היא מערכת תחבורה ציבורית מתקדמת ויעילה, הנוסעת בתדירות גבוהה, בנתיבי תחבורה ייעודיים ובעלת העדפה ברמזורים. המטרונית מאפשרת לנוסע לתכנן את נסיעתו באמצעות מערכות מידע בזמן אמת. חברת דן בצפון מפעילה את המטרונית באמצעות אוטובוסים משודרגים, רב מפרקיים, מרובי קיבולת ונמוכי רצפה, בעיצוב המדמה רכבת קלה. יש לציין כי "המטרונית", אף זכתה בפרס "הגלובוס הירוק".
הפרויקט פסח על נשר ועתה מבקשים במשרד התחבורה, בחברת יפה נוף ובעיריית נשר לקדם גם קו מטרוניות לעיר. הפרויקט קיבל מזה כבר את ברכתו של שר התחבורה, ישראל כץ.
על פי התכנית שמקדמים משרד התחבורה ועיריית נשר באמצעות חברת יפה נוף, ניתן יהיה להקים בתוך 3 שנים קו מטרונית נוסף לאורך שדרות בר-יהודה שראשיתו ביגור וסיומו בשכונת הדר בחיפה. קו זה, ביחד עם שיפורים נוספים בקווי האוטובוסים הקיימים, ישרתו את תושבי נשר והסביבה וממנו יוכלו משתמשי התחבורה הציבורית להגיע ביעילות ובמהירות למספר רב של יעדים מרכזיים בחיפה ובקריות. דרך בר יהודה יהווה פרוזדור לתחבורה ציבורית שבו מלבד המטרונית ינועו גם קווי אוטובוס נוספים.
בחברת יפה נוף מעריכים כי ניתן יהיה לצאת לביצוע הפרויקט בתחילת שנת 2017. מחברת יפה נוף נמסר כי בתחומי נשר מתוכננות 7 תחנות עצירה לאורך ציר התנועה שאורכו 7.4 ק"מ. הפרויקט יכלול גם הקמה של 2 חניוני חנה-וסע.
במהלך המפגש עם בעלי העסקים להצגת הפרויקט אמר ראש העירייה אבי בינמו: "עיריית נשר פועלת לשיתוף הציבור בכל פרויקט שהיא מקימה בעיר. חשוב לנו לקדם ולפתח את המסחר בעיר ולמשוך לנשר בעלי עסקים נוספים. הודות לשיתוף הפעולה הפורה בין עיריית נשר לבין משרד התחבורה וחברת יפה נוף, ציר בר-יהודה בתחום המוניציפלי של נשר, עתיד לעבור שינוי חשוב ומרענן. הרווח עבורכם, בעלי העסקים, הוא כפול: לא רק שיפוץ הציר, פיתוח נופי ותשתיות חדשות ובטוחות, אלא גם תנועה נגישה ומתגברת של אנשים שמשתמשים בתחבורה הציבורית, יורדים בתחנות וצורכים את השירותים שאתם מעניקים".
בינמו הודה לחברת יפה נוף, למשרד התחבורה ולשר התחבורה, ישראל כץ, על תמיכתם בחיבורה של נשר לרשת המטרונית ועל סיועם לקדם פרויקטים תחבורתיים נוספים. "מילה של ישראל כץ זאת מילה", אמר השבוע בינמו. "לפני כשנה הבטיח השר שתהיה מטרונית בנשר והוא מקיים. כמי שמכיר את השר כץ במשך למעלה מ-30 שנה, עוד מימי אגודת הסטודנטים, אני יכול לומר כי השר כץ הוא אדם שחולם, מתכנן ומבצע. לזכותו ייאמר שהוא עושה זאת גם תוך גישה חברתית המקרבת בין חלקי הארץ למרכז. השר כץ ואנשי משרדו דאגו לתקצב את פרויקט 'מטרו-נשר', פרויקט תחבורתי וסביבתי ראשון במעלה, ועל כך בשמם של כל תושבי נשר, מגיעה לשר כץ ולאנשי משרדו, תודתי הרבה".
מנכ"ל יפה נוף אבישי כהן: "קו המטרונית לנשר מהווה אבן דרך נוספת במערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון אשר מתקדם ומשתפר כל העת לרווחת הנוסעים. נמשיך לפעול לכך שהמשתמשים בתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון ייהנו מתחבורה ציבורית יעילה, מתקדמת, נוחה וחדשנית. הגידול המתמיד במספר המשתמשים בתחבורה הציבורית והשיפור הניכר בנגישות משפרים לעין שיעור גם את חיי המסחר".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר