X

שנה חדשה, התחלות חדשות

צמיחה, יצירה והתחדשות, מעניקים משמעות רבה לחיינו. רגע לפני שתיכנס שנת תשפ"ג פגשנו לשיחה 11 דמויות מהאיזור, שלכל אחת מהן התחלה חדשה ואתגרים שכולם כרוכים בלידה מחדש. פרויקט מיוחד
פרויקט מיוחד מאת דורון גולן וענת שקד 

ההתחלה החדשה של ד"ר ורד טלד"ר ורד טל, תושבת חיפה, מונתה לאחרונה לתפקיד אחראית השירות הפסיכיאטרי במרכז הרפואי כרמל. אחרי שנים רבות של ניהול המיון וניהול מחלקה בבית החולים מעלה כרמל, דרך ניהול המרפאה הפסיכיאטרית בבית החולים רמב"ם, התיישבה ד"ר טל על כסא האחראית על השירות הפסיכיאטרי בכרמל, כשהחזון להביא לשינוי בתפיסה לצד טיפול מיטבי, בוער בה.


"באתי לכרמל עם חזון להרחיב את התפיסה הסטנדרטית שצריך לטפל רק בגוף שלנו. זה חזון הרבה יותר מקיף שכולל התייחסות לנפש של האדם שבה נמצאת המחלה, התייחסות לנסיבות המשפחתיות והנפשיות שלו, מתוך הבנה שהריפוי לא תלוי רק בתרופות הביולוגיות. אני מגיעה לבית חולים שהצוותים כאן נלחמו בקורונה ושילמו את המחירים הכבדים שהמלחמה הזו גבתה מהם, ואני באה עם רצון להחיות את הצוות, ולהחזיר להם את השמחה ואת היצירה ואת חדוות העשייה".

ורד טל, אחראית השירות הפסיכיאטרי במרכז הרפואי כרמל. צילום: מיקה טל

"קיבלתי קבלת פנים מאוד חמה בבית החולים והצוותים מאוד מהר עטפו אותי ושילבו אותי. הם גם מלמדים אותי וגם נעזרים בי", אומרת ד"ר טל.

"אשתמש בנסיון שאני מביאה איתי מהמסגרות השונות, החל מהיכרות עם התגובות הרגשיות שיש לאנשים בטווח הבריא ועד למקרים הכי קיצוניים של מחלות פסיכיאטריות סוערות. אני מביאה את הנסיון מכל טווח המחלות הרחב הזה על מנת לתת למטופלים את הטיפול המיטבי. שתהיה לכולנו שנה טובה ובריאה".

ההתחלה החדשה של ח"כ נעמה לזימי

ח"כ נעמה לזימי, תושבת חיפה שנכנסה לכנסת בזכות החוק הנורבגי, פותחת את השנה החדשה בעיצומן של הבחירות לכנסת ה-25.  חברת מפלגת העבודה בת ה-36, מספרת: "את השנה החדשה אני פותחת בעיצומה של מערכת בחירות, כנציגה הבכירה ברשימת העבודה לכנסת. זו הפעם הראשונה שנציג או נציגה חיפאית הגיעו למקום גבוה כל כך ברשימת העבודה לכנסת ואני גאה על כך ומודה למתפקדים שלנו שרצו לחזק את הקול של המטרופולין שלנו בכנסת ישראל.

בשנה האחרונה, הגיעו אליי מדי שבוע ללשכה הפרלמנטרית שהקמתי בחיפה, ארגונים הפועלים באיזור ותושבי מטרפולין חיפה כדי שאסייע בכל מה שצריך. אני מבטיחה להמשיך בשנה הבאה לעסוק בסוגיות חיפאיות ואזוריות כמו הבראת מפרץ חיפה, פינוי המזהמים ומימוש החלטת הממשלה בנושא, לצד יצירת מקומות תעסוקה ופיתוח תכנית הדיור והפארק המטרופוליני למפרץ, קידום הרפואה הציבורית בחיפה והצפון ונושאים נוספים, יחד עם סוגיות לאומיות כמו איזון חיי בית ועבודה (קיצור שבוע העבודה, חינוך חינם ואיכותי לגיל הרך, הוספת ימי חופשה ועוד) וצמצום פערים.

ח"כ נעמה לזימי עם המשפחה. צילום: לשכת נעמה לזימי

"אחד ההישגים שאני הכי גאה שהצלחתי להביא עבור הציבור בכנסת החולפת, הוא החוק שזכיתי להכניס לספר החוקים, בעצם תיקון לחוק דמי מחלה, שיתן דמי מחלה מלאים מהיום הראשון לחולי סרטן ומחלות כליה, חוק סוציאלי וחשוב מהמעלה הראשונה שנכנס לתוקף כבר מיוני האחרון ומקווה להכניס עוד חוקים חברתיים וסוציאליים נוספים עבור הציבור כולו. שתהיה שנה חדשה של רווחה, חיים בכבוד, עשייה למען האחר ושלום".

ההתחלה החדשה של ירדן זילברמן

ירדן זילברמן, בת 27, החלה השנה לראשונה את דרכה כגננת, חלום ישן שהיא זוכה להגשים. זילברמן, במקור מקריית אתא, היא החל מהשנה הגננת הגאה של גן חובה "רימון" בקריית ים, המיועד לגילאי 4-6.

על האהבה שלה לילדים בפרט ולתחום החינוך בכלל, היא מספרת: "זה בא מהבית, כי אמא שלי עוסקת בחינוך ואחותי מורה, אז איכשהוא זה פשוט היה ברור וזרמתי לשם. לעולם החינוך היתה תמיד חשיבות גדולה בבית. גם במסגרת המחוייבות האישית בכיתה י' בחרתי לעסוק בילדים ואחרי הצבא עבדתי כמטפלת בילדי הגנים בקיבוץ רמת יוחנן. זה היה כל כך אינסטיקטיבי להגיע למכללת אורנים ולהירשם ללימודים בחוג לחינוך. הייתי בין המבוגרות בחוג כי אחרי הצבא טסתי לדרום אמריקה והתחלתי ללמוד רק בגיל 23".

 

שנה ראשונה כגננת. ירדן זילברמן. צילום: תומר זילברמן

לאחרונה עברה זילברמן להתגורר עם בעלה להתגורר בבוסתן הגליל, בעקבות עסק חדש שפתח הבעל, תומר. "המקצוע שלי הוא ממש כמו חיים של פיטר פן. זה חיי ילדות לנצח", אומרת זילברמן: "אני מגיעה לגן ואני משחקת בלגו ואני מציירת בצבעים ואני משחקת קלאס, ואני מרגישה שאני ממש כמו ילדה, אבל במקביל אני מחבקת בחום את הילדים, ונותנת להם ולהורים את כל האכפתיות והדאגה והאהבה שהם צריכים".

"השנים הראשונות הן לא קלות ואני מקבלת מעטפת ענקית מהפיקוח שלי, אם זה בהדרכה, בפדגוגיה, בליווי, שבלעדי כל אלה לא הייתי מצליחה להיות מי שאני היום. אני מאחלת לעצמי לשנה החדשה להמשיך להסתקרן, לצמוח וליהנות מכל דבר. ואני מאחלת לכל ילדי ישראל שיהיו עטופים תמיד בחום ובאהבה".

ההתחלה החדשה של אלה נווה

האפידמיולוגית אלה נווה מחיפה, בעלת תואר שני בבריאות הציבור, מוכרת לציבור כמי שעמדה בראש מאבקים רבים נגד זיהום אוויר במטרופולין חיפה והופיעה רבות בפני וועדות שטיפלו בכל הנוגע לאיכות הסביבה.

בשנתיים האחרונות עלתה נווה לציבוריות לאחר הופעת נגיף הקורונה. נווה יצאה נגד מדיניות משרד הבריאות ומדיניות הממשלה בכל הנוגע לטיפול בנגיף וכעת היא מתמודדת על מקום בכנסת במסגרת מפלגת אומץ לעם שבה היא נמצאת במקום החמישי ברשימה.

מתמודדת לכנסת ה-25. האפידימיולוגית אלה נווה. צילום: אלבום משפחתי

"במשך 18 שנה התרחקתי מהעולם הפוליטי", מספרת נווה, "רק אחרי שהוקמה המפלגה החלטתי שאני רוצה להצטרף ואני חושבת שמקום חמישי ברשימה יכול להיות ריאלי. העניין הראשון ששכנע אותי היה הנושא של איכות הסביבה והחקיקה הקיימת לא מספקת. הדבר השני זה אובדן זכויות האדם והנזקים שקרו כאן מתרכיב הקורונה, מאוד מאוד הטריד אותי שבאיזו קלות אנשים פה במדינת ישראל יכולים לאבד את הזכויות שלהם, יכולים להיות מודרים ממרחבים ציבוריים. זה הטריד אותי שהשאירו את הילדים שלי בבית בגלל שהם לא לקחו את התרכיב קורונה, הטריד אותי שאנשים נפגעו מזה ושהמדינה לא נתנה להם את המענה הראוי. שהמדינה התכחשה ואפילו ניסתה להסתיר את זה".

"יש התרגשות רבה, בגלל שבשנים האחרונות, לצד הפעילות הציבורית שלי, אני גם אימא לשלושה ילדים. להיות בירושלים, בכנסת, יש לזה משמעות גיאוגרפית. זה לא כזה פשוט עבור אף אחד ולא כזה פשוט כבור אימא שהיא נמצאת הרבה לצד הילדים שלה", היא אומרת. "אני מבינה, אחרי השנתיים האלה שאם לא אקום על הרגליים האחוריות ואכנס לאיפה שמחוקקים את החוקים האלה, מישהו אחר יקבע עבורי דברים שלאוו דווקא יהיו מיטביים, לא עבור העיר שלי, לא עבור החברים שלי, לא עבור המשפחה שלי, לא עבור אף אחד. אני מאמינה שיש לי את הכוח לשנות. אני מאמינה שכשאהיה בכנסת והיו כל מיני גזירות חדשות, אעשה את המיטב כדי לעצור אותן".

ההתחלה החדשה של מאיה שפירר-אבני

מאיה שפירר-אבני מחיפה, רצתה בכלל להיות שחקנית כדורסל והגיעה לליגת העל אך פציעה קשה ברגל כשהייה בת 17 הגיעה לסיומה של הקריירה הספורטיבית. במשך שנה וחצי הייתה מרותקת למיטה, קיבלה פטור משירות צבאי בגלל הפציעה, אך היא נאבקה להתגייס ושירתה בחיל הים.

היא הייתה כתבת ספורט בתקופה של הטלוויזיה בכבלים וכיום היא עצמאית. שפירר-אבני עסקה תמיד בתיקון עוולות חברתיות במסגרות פרטיות, אך לפני כמה חודשים החליטה לקפוץ למים העמוקים של הפוליטיקה המקומית והצטרפה לרשימתו של חבר המועצה צביקה ברבי, "אכפת לי מתושבי חיפה" והיא ניצבת במקום השני ברשימה.

מקום 2 ברשימת "אכפת לי מחיפה". מאיה שפירר-אבני. צילום: יח"צ

"אני מאושרת מההחלטה הזו, זה ממש אני, זה יצר שעכשיו מתפרץ ואני משקיעה את כולי", אומרת שפירר-אבני. "אני לומדת כל הזמן וסופגת מידע מטובי המרצים ולומדת את פקודות העירייה, וועדות, תקציבים וכל מה שקשור לעיר. יש לנו תוכנית אסטרטגית בתחום התכנון והבנייה ובתחום החינוך שאנחנו נעגן בהסכמם קואליציוני, שיחייב כל מי שייבחר לראשות העירייה, כמו למשל בניית שכונה של אלף יחידות דיור לזוגות צעירים ופיתוח פעילות כלכלית וחברתית עבור הצעירים, כי הם הכוח העתידי של חיפה. עד לבחירות אנחנו עוסקים בפעילות ציבורית הסברתית מדי ערב וצוברים אנרגיה לקראת הבחירות".

מאיה שפירר-אבני וצביקה ברבי. צילום: יח"צ

 

ההתחלה החדשה של סטפני שלוס

סטפני שלוס מקריית אתא, עלתה לארץ לפני 20 שנה ממרוקו והחלה את דרכה בתחום העיצוב של מטבחים וכלים סניטריים. לפני שמונה שנים, לאחר שילדה את בתה השלישית שנולדה פגה, והבינה שחופשת הלידה היא מרגע הלידה, נכנסה שלוס לתחום הפעילות הציבורית.

היא הצטרפה למאבק הציבורי-פוליטי למען שינוי חופשת הלידה, שמוגדרת כיום מרגע שחרור הילוד מבית החולים. מאז הייתה שלוס מעורבת בכמה מאבקים ציבוריים ופעילויות עבור נוער במצוקה, נשים מוכות ומשפחות מעוטות יכולת.

במהלך עבדותה הכירה את יוסי כהן, מנכ"ל חברת נקסט-אורבן כוזהינוף להתחדשות עירונית, שהבין את חשיבות מעורבותה החברתית של שלוס ומינה אותה לתפקיד מנהלת התחדשות עירונית ולמי שנמצאת בקשר ישיר מול הדיירים.

מנהלת התחדשות עירונית. סטפני שלוס. צילום עצמי

"עבורי זו שליחות, זו בדיוק הנישה שבה אני מרגישה את השליחות בעבודה שלי" אומרת שלוס. "אני מלווה את הדיירים מהמפגש הראשון ועד לקבלת המפתח לבית החדש. אני מעורבת ממש בכל דבר שקשור אליהם ולמשפחה שלהם ואני הופכת לחלק מהמשפחה ועוזרת כשיש בעיות כמו ענייני ירושה, ויכוחים משפחתיים וכדומה. תמיד ניסיתי לעזור לאחרים וזה מה שאני למעשה עושה עכשיו, זה ממלא אותי ומספק אותי. הדיירים הם כבר חלק מהחיים שלי. אני לא מרגישה שאני הולכת לעבודה, אלא מקדמת דברים שחשובים לי ברמה האישית עבור אחרים".

התחלה החדשה של עו"ד יריב רז

עו״ד יריב רז, תושב קריית ביאליק ובעל משרד ברחוב מורדי הגטאות, עבר להתגורר עם משפחתו בחיפה והתמקם בבית חדש ברחוב שוהם שברמת אלמוגי.

הוא שותף במשרד עם עו"ד אדיר צבי, ואת התמחותו עשה כעוזר משפטי לנשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט יוסף אלרון. מרבית עיסוקו של עו"ד רז הוא במשפט האזרחי ובתחום הליטיגציה המסחרית והוא מייצג מגוון גופים מסחריים ולקוחות פרטיים.

עו"ד יריב רז והילדים. צילום: אלבום פרטי

עו"ד רז:  "הבית כייפי וממש מרגיש כמו התחלה חדשה בחיים כי האזור חדש, האוכלוסייה כאן בשכונה שונה, יש הבדל ממש משמעותי בין האזורים ואני נהנה מכל רגע. גם ממרחק הנסיעה למשרד. גם הילדים נלהבים מהנוף, מהשכונה החדשה ומגני השעשועים. לשנה החדשה אני מאחל לעצמי עוד התחלות חדשות כמו הבית הזה. ורק להמשיך להעלות הלאה עד פסגת ההר, להמשיך להתפתח, להתקדם ולהמשיך להכניס אור וטוב לכל מי שבסביבתי".

ההתחלה החדשה של הילה מלמד

הילה מלמד מקרית חיים, מוכרת לאור ניסיונה רב השנים בעולם התקשורת. במשך שנים רבות היא עבדה כעיתונאית בתחום החדשות ובמיוחד נודעה בתחום כתבות המגזין שלה על אנשים ואירועים באזור הקריות והצפון.

היא עבדה בתפקידי עריכה והפיקה פרויקטים תקשורתיים רבים, עסקה בתחום יחסי הציבור, הייתה דוברת ומנהלת מחלקת דוברות והסברה בעיריית מעלות תרשיחא ובמקביל לכל אלו למדה תואר ראשון בתקשורת ותואר ראשון נוסף במשפטים מהקריה האקדמית אונו. בתפקידה החדש היא דוברת המכללה האקדמית צפת.

תפקיד חדש. דוברת המכללה, הילה מלמד. צילום: המכללה האקדמית צפת

מלמד: "בראש השנה תמיד יש תחושה של התחלה חדשה, ומשהו בחג הזה גורם לנו להאמין או לקוות, שאנחנו יוצאים לדרך חדשה. אצלי נפתחת השנה החדשה, במקביל להתחלה חדשה כדוברת המכללה האקדמית צפת וכן, יש בזה משהו מרגש וחדש. מצד אחד, כבר מתחילה השנה האקדמית אני מצפה לאתגרים של העבודה במהלך השנה, ומאידך יש משהו קסום בעיר צפת, בסמטאות שלה ובבתי האבן המיוחדים, שיחד עם הנוף המדהים שנמצא ממש ממול, יוצרים תחושה כאילו המשרד שלי נמצא בתוך גלויה. אני מאחלת לעצמי שנה מלאה בעשייה, כמו שאני אוהבת ומאחלת לכולם שנה טובה ומתוקה, שנה מלאה בשמחה, בשפע ובברכה".

ההתחלה החדשה של שירלי בר

ויש גם חתונה חדשה לשנה החדשה, חתונה של פרק ב' אחרי 11 שנות זוגיות מוצלחת. שירלי בר, יזמית מתחמי פינוי בינוי בענף הנדל״ן ומנכ"לית חברת "רז בר התחדשות עירונית", מתחתנת עם אבי סטרול, בעל חברה למוצרי שיער. לפני מספר שבועות, אחרי 11 שנות זוגיות, הפתיע סטורל את בר עם הצעת נישואין, כשגם בארץ אף אחד לא ידע ממנה דבר. כל זה קרה בטיול חלומי לאיי סיישל.

"מרגע הנחיתה בארץ התחלנו בהכנות, החל מסגירת האולם "קאיי ריזורט" של השף מושיק רוט, דרך הצלמים ("קסם צלמים") והדיג'יי (בן גוטר, מהמובילים בתחום). על הדרך אני גם חוגגת יום הולדת 50 אז השמחה כפולה", מספרת בר.

"הגחלת תמיד בוערת". שירלי בר ואבי סטרול. צילום: אלבום פרטי

בר: "בתחילת הקשר לחצתי לחתונה, אבל אחר כך כבר לא. הייתי ממש מופתעת כשאבי שלף את הטבעת בטיול לסיישל. הבנות שלי שמחו מאוד לשמוע שאנחנו מתחתנים אחרי מגורים משותפים של 11 שנה. אנחנו גרים יחד ביקנעם ובכל יום אנחנו מתאהבים אחד בשני בחדש. כשאבי בחו״ל מטעם עסקיו אז אנחנו כמובן בשיחות וידאו, כי אנחנו חייבים לשמוע ולראות אחד את השנייה והגחלת בוערת תמיד".

"לשנה החדשה אני מאחלת לכל עם ישראל, שנשמור על המדינה הקטנה שלנו, שנהיה מאוחדים למען מטרות משותפות, שנהיה רגועים יותר ושלווים, שנמשיך להמציא, לחלום בגדול ולהיות המובילים. שנזכה לגדל את הדורות הבאים בבריאות טובה עם המון אהבה".

ההתחלה החדשה של שלומי בראמי

שלומי בראמי מקריית ים, עוסק כבר יותר מ-20 שנה בעבודות שיפוץ של בתים, רתכות ומתן מענה לבעיות תשתית שונות. הוא יליד קריית ים ומעורב בפעילויות חברתיות שונות בעיר, כמו מתן עזרה למעוטי יכולת. לאחרונה הוא החליט להמציא את עצמו מחדש ולשלב את שתי אהבותיו והוא יוצר רהיטים ייחודיים ומלאי אופי בשילוב של עץ וברזל.

שלומי בראמי בעבודה. צילום: אלי בראמי

"אני מאוד אוהב עץ ומאוד אוהב ברזל, אבל כל חיי עסקתי בכל תחום בנפרד ותמיד הרתיע אותי לשלב את שניהם, כי מדובר בשני חומרים שונים לחלוטין, שכל אחד מהם מתנהג בצורה אחרת. לפני כמה חודשים החלטתי שהגיע הזמן לצאת לדרך וחקרתי איך הם יכולים לחיות ביחד בשלום".

"זה היה אתגר ומהרגע שזה הצליח אני לא מפסיק ליצור. מבחינתי כל רהיט זה כמו יצירה חד פעמית שעומדת בפני עצמה כי כל רהיט כזה מחייב אותי לעבוד לפי מידות מדויקות, לחשב איפה בדיוק יהיה כל ריתוך וחיבור, לעשות משהו מציאותי שמתחיל ברעיון כללי. אני אוהב מאוד להתגבר על אתגרים ומבחינתי הפכתי את האתגר הזה ליצירה ולאהבה גדולה".

שלומי בארמי. שילוב של עץ וברזל. צילום עצמי

ההתחלה החדשה של חי ברכה

חי ברכה, בן 28 וחיפאי בנשמה, למד לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה בחיפה. מאז היה נער 13 הוא עובד בתחום המזון והשירות ולאחרונה פתח סניף של "חומוס ברדיצ׳ב" בשוק תלפיות הססגוני בחיפה.

המסעדה כשרה מטעם הרבנות ובכל יום המקום פתוח מהבוקר ועד 16:00 ובימי שישי עד 15:00.

חי ברכה עם הצוות של חומוס ברדיצ'ב בשוק תלפיות. אלבום פרטי

ברכה: "החלטתי לפתוח את העסק הראשון באמצע רחוב סירקין, בשוק תלפיות בחיפה, אזור שמתפתח מיום ליום, אזור צבעוני שמציג את האוכלוסייה המגוונת של חיפה. השאיפה שלי היא שכל לקוח שנכנס אלינו ייצא מהמקום מחוייך, ויקבל הרגשה יוצאת דופן, אם זה ביחס ואם זה בהצגה שניתן כשנכין את האוכל".

"המטבח שלי מגוון ויש בו הרבה דברים, אבל הבסיס הוא חומוס חם שאנחנו מכינים במקום", מספר ברכה. "אני מאוד ממליץ להגיע לספוג את אווירת השוק המתחדש והמתפתח וליהנות כאן גם במהלך החג, ואני מאחל לחיפאים לפתוח במהלך השנה עסקים נוספים בתחום הבילוי והמסעדנות".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם


<
<