X

לזכרה: חנות וינטא'ז שהקימה סיסי גיא ז"ל תיקרא על שמה

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי: "קשה לדבר בלשון עבר בנוגע לאישה כל כך מסורה, מיוחדת ומקצועית, שלמרות מצבה הבריאותי המשיכה לדאוג לזולת"

אירוע מרגש לזכרה של סיסי גיא, פעילה חברתית ותושבת העיר שהלכה לעולמה. האירוע נערך בהשתתפות ראש העיר אלי דוקורסקי, חברת מועצת העיר ויו"ר מועצת הנשים ענת וורמברנד, משפחתה של גיא ז"ל, מתנדבות וחברות מועצת הנשים.

סיסי גיא ז"ל הייתה פעילה במועצת הנשים ויזמה הקמת חנות בגדי יד שנייה וינטא'ז לטובת תושבות העיר והסביבה. במהלך הערב לזכרה התקיימה תצוגת אופנה מרהיבה, שבה הציגו חברות מועצת הנשים ותלמידות בית הספר "יעדים" את התלבושות והאביזרים מהחנות שהקימה סיסי.


הילה גיא, בתה של סיסי ז"ל, שיתפה וסיפרה: "ההתרגשות הייתה מעצם היותנו במקום שאמא שלי כל כך אהבה, במקום הזה שנתן לה שמחה ואושר בצורה שלא תתואר. אמא שלי תמיד הייתה אישה גדולה מהיא, חיים בכל מובן המילה .אמא שלי אהבה צבעים ואהבה אופנה והיא מאוד אהבה חנויות יד שניה. בכל טיול שהיינו מטיילים במדינות שונות היינו מוצאים את עצמנו בחנויות יד שניה מחפשים דברים מיוחדים. אמא שלי הרגישה שבביגוד יד שניה יש היסטוריה ויש סיפור , סיפור חיים של מישהו, ובכך שאתה לובש את הבגדים אתה עוזר לו לספר סיפור.

אחד הדברים הבולטים באמא שלי היה האומץ שלה להתלבש בכל גזרה וכל צבע גם כשהייתה במשקל גבוה וגם כשהייתה במשקל נמוך .. היא עשתה מה שבא לה ונהנתה מאופנה שהיא פורצת דרך.
כשאמא שלי חלתה עברנו תקופה מטלטלת לאחר טיפולים לא קלים וניתוח מאוד לא פשוט אמא הצליחה להשתקם כנגד כל הסיכויים. כחלק מהשיקום שלה היא הגיעה למר אלי דוקורסקי – ראש עיריית קריית ביאליק ושיתפה אותו בחלום שלה לפתוח חנות יד שניה לנשים שתכיל בתוכה בגדים איכותיים ושכל הכנסותיה ילכו לתרומה. ברגע הזה נמדדת גדולתו של אדם, שהסכים להגשים לאימי, חלום שבדיעבד היה האחרון שלה. בהנהגת מועצת הנשים וענת וורמברנד הוקמה החנות ליידי וינטאז׳. החנות הזאת מילאה את אימי באושר ושמחה וגרמה לה לשכוח מה חרדות והמצוקה ולקום כל בוקר בחיוך.
בשבוע האחרון לחייה היא עוד סיפרה לצוות הרפואי על החנות, שהיא רוצה לחזור אליה. הימים האחרונים לא היו קלים עבורי. החגים והגעגוע כל כך מוחשי וכואב כמו בור שאין לו תחתית. הערב הזה שהיה לזכרה גרם לי לאושר עצום".

לזכרה של סיסי ז"ל. ראש העיר אלי דוקורסקי עם חברות מועצת הנשים. ראשונה מימין: יו"ר מועצת הנשים  קריית ביאליק וחברת מועצת העיר, ענת וורמברנד. צילום דוברות העירייה

ענת וורמברנד סיפרה: " זכיתי להכיר את סיסי לפני כעשור במקום עבודתי ולפני כשנתיים היא הצטרפה למועצת הנשים. בתקופת משבר הקורונה סיסי השתתפה במפגשי זום, בשיעורי פילטיס, הפגינה כוחות בלתי נלאים ולא נתנה לטיפולים לשבש את שיגרת חייה. נחשפתי לאישה צבעונית, מלאת נוכחות, טוב ונתינה. חלומה של סיסי היה להקים חנות בגדים יד שנייה ווינטא'ז ולאחר פגישה עם ראש העיר אלי דוקורסקי וקבלת ברכתו לדרך בחג החנוכה האחרון נפתחה החנות במתחם "מיד ליד".

ראש העיר אלי דוקורסקי: "קשה לדבר בלשון עבר בנוגע לאישה כל כך מסורה, מיוחדת ומקצועית שלמרות מצבה הבריאותי המשיכה ליזום וליישם, לדאוג לזולת ולהגשים חלומות. לזכרה של סיסי נטענו עץ ביערות קק"ל וכדי להנציח את זכרה החנות שסיסי הקימה תיקרא על שמה".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות