ממשיכים להשקיע בצור שלום

עיריית קריית ביאליק משפצת את המבנה השלישי במתנ"ס צור שלום. בין היתר תשופץ הספרייה לשפה הרוסית

ממשיכים להשקיע גם בשכונות הוותיקות. צילום: נחום סגל

ממשיכים להשקיע גם בשכונות הוותיקות. צילום: נחום סגל

עיריית קריית ביאליק השקיעה בשלוש השנים האחרונות בשיפוץ ושדרוג המבנים הוותיקים של מתנ"ס בצור שלום קרוב ל – 2.2 מיליון שקל. לאחר פתיחתו של "בית לגדול טוב" – מרכז העשרה לגיל הרך ומתיחת פנים של מועדון הנוער לעולי אתיופיה, טיפוח ושדרוג מתנ"ס צור שלום עולה שלב נוסף. בימים אלו החלו שיפוצים של המבנה השלישי במרכז הקהילתי בעלות הכוללת של כ- 1.1 מיליון שקל. המבנה יעבור שדרוג נרחב כולל איטום הגג, שיפוץ חדרי לימוד והעשרה, בניית תוספת למבנה שתאפשר בעתיד הרחבת הפעילות של המתנ"ס השכונתי שלאחרונה זכה לעדנה המחודשת.
הספרייה בשפה הרוסית תשופץ ולאחר מתיחת פנים נרחבת תופעל מחדש ותציע את שירותיה לקהל העולים והתושבים הוותיקים דוברי רוסית המתגוררים בשכונה.

"בית לגדול טוב" במרכז קהילתי בצור שלום. צילום: נחום סגל

"בית לגדול טוב" במרכז קהילתי בצור שלום. צילום: נחום סגל

כאמור, השדרוג הנוכחי מצטרף לעבודות הרבות שכבר בוצעו במתנ"ס צור שלום על ידי הרשות. המרכז לגיל הרך "בית לגדול טוב" שופץ בעלות של כחצי מיליון שקל וכולל חדר מחשבים משוכלל, חדר פעילויות ומשחקיה ואולם מחול. מועדון הנוער לעולי אתיופיה בו פועל מועדון "היוט", שופץ לאחרונה בעלות של כ- 650,000 שקל וכולל בין השאר חדר הירגעות, מרחב מחשבים, מטבחון מאובזר וחדר מוסיקה.
גם אולם הספורט של בית הספר פסגות המשמש בשעות הערב את המרכז הקהילתי עובר בימים אלו שיפוץ הכולל עבודות לאיטום המבנה, החלפת הריצוף, צביעה פנימית כאשר הצביעה החיצונית הושלמה בידי האומן לזרוב.
בעתיד, בכוונת עיריית קריית ביאליק להקים בסמוך למרכז הקהילתי את בית המורשת ליהודי אתיופיה "אבא סנטר".
ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, סיפר על מתיחת הפנים שעוברים המתקנים: "לצד תהליכי הפיתוח בשכונות החדשות בעיר, אנו ממשיכים להשקיע רבות בשכונות הוותיקות. פרויקט חידוש המרכז הקהילתי בצור שלום נועד לרווחת תושבי השכונה. המרכז הקהילתי הוא מוקד משיכה קבוע לילדים ובני הנוער המתגוררים בשכונה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק