מצטיינים בניהול החינוך

חיפה היא "רשות מצטיינת" של משרד החינוך בניהול עצמי של בתי ספר לשנת 2015 * הבחירה התבססה על התנהלות בתי הספר בפן הכלכלי-תפעולי

 

פרס משרד החינוך מצטרף לשורה ארוכה של פרסים שהוענקו למערכת החינוך בחיפה. צילום: אילוסטרציה

פרס משרד החינוך מצטרף לשורה ארוכה של פרסים שהוענקו למערכת החינוך בחיפה. צילום: אילוסטרציה

חיפה נבחרה כרשות מצטיינת בניהול עצמי של בתי הספר היסודיים לשנת 2015 לאור התנהלות טובה של הרשות ובתי הספר בפן הכלכלי-תפעולי, לרבות עבודה סדירה של סל תלמיד, דיווחים סדירים של בתי הספר והמלצתה של הממונה לניהול עצמי במחוז.
חיפה הצטרפה בשנת 2011 לפרויקט במסגרתו עברו כל 44 בתי הספר היסודיים בעיר לניהול עצמי. במסגרת זו הורחבה הסמכות הניהולית של מנהלי בתי הספר וצוותיהם בתחום הפדגוגי והכלכלי. בתוך כך, נקבעו מסגרות תקציביות לכל תלמיד ותחומי אחריות חדשים בניהול משאבי בית הספר.
בתי הספר השותפים לניהול העצמי מלווים על ידי ועדה יישובית בראשותה של מנהלת המחלקה לחינוך יסודי אילנה טרוק וחברים בה, בין היתר, מפקח בית הספר במשרד החינוך, צוות בית הספר, יועצים חינוכיים, פסיכולוגיים ואנשי חינוך. בתי הספר מציגים לפני תחילת שנת הלימודים בפני הועדה תכניות חינוכיות ופדגוגיות אותן מבקשים בתי הספר לקדם במסגרת המשאבים העומדים לרשותם, כמו כן נדרשים בתי הספר בוועדות אלה להציג תכניות אישיות ומענים פרטניים לתלמידי בית הספר.
המעבר לניהול עצמי אפשר למנהלי בתי הספר גמישות פדגוגית בזכותה מגבשים המנהלים תכניות חינוכיות ייחודיות ומפתחים מגמות התמחות בית ספריות מותאמות לצרכי התלמידים ובתי הספר.
פרס משרד החינוך מצטרף לשורה ארוכה של פרסים שהוענקו למערכת החינוך בחיפה בשנים האחרונות בהם: פרס החינוך היישובי לשנת הלימודים תשע"ג, פרס ארצי על קידום תכניות בין דוריות שהוענק לחיפה על ידי השר לאזרחים וותיקים, ההכרה של אונסקו בתכנית המדוזולוגיה של מערכת החינוך העירונית בחיפה, כמודל בינלאומי להטמעת החשיבות בקיימות ימית וההכרה בתכנית מל"ל (מילדות לבגרות) כתכנית פורצת דרך וייחודית בכנס ערים חכמות בברצלונה.
ראש העירייה יונה יהב ברך על קבלת הפרס: "הפרס מהווה הצדעה לאנשי החינוך המצטיינים בעבודתם לאורך שנים. בזכותם הפכה מערכת החינוך של חיפה אבן שואבת למשפחות המבקשות להבטיח חינוך איכותי לילדיהם".
ראש העירייה הוסיף כי "מערכת החינוך בחיפה תמשיך להוביל את המצוינות בחינוך כחלק ממחויבותה להבטיח לכל תלמיד ותלמידה את תנאי הלימוד הטובים ביותר אשר יאפשרו להם לטפח את כישוריהם בצורה הטובה ביותר".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה