מדברים על הלב

בכנס מיוחד בו לקחו חלק כל הקרדיולוגים ומנתחי להב מ"כרמל" עם רופאי הקהילה של מחוז חיפה והגליל, דובר על שיתוף פעולה בין הרפואה הקהילתית למחלקה הקרדיולוגית ב"כרמל"
פרופ' פליגלמן מכרמל עם רופאי ומשתתפי הכנס. צילום: אלי דדון

פרופ' פליגלמן מכרמל עם רופאי ומשתתפי הכנס. צילום: אלי דדון

תחת קורת גג אחת נפגשו הקרדיולוגים ומנתחי הלב של בית חולים כרמל עם רופאי הקהילה של מחוז חיפה וגליל מערבי משלומי וגוש שגב שבצפון, ועד חיפה וזיכרון יעקב בדרום.
הכנס המיוחד נערך בשלושה מושבים מרכזיים. מושב ראשון כלל עדכונים באי ספיקת לב – שילוב הטיפול בקהילה ובבית החולים כרמל. במושב הרצו הקרדיולוגים של כרמל ביניהם, ד"ר ירון הלמן על חידושים באי ספיקת לב, ד"ר מיכאל גבריאל על יתר לחץ דם ריאתי, ד"ר רפי וולף על שיטות חדשות לתיקון מסתמים בצנתור, וד"ר חורחה שליאמסר על מה חשוב במעקב בקהילה בטיפול בהפרעות קצב.
מנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל, פרופ' משה פליגלמן, אמר כי למערך הלב של כרמל יש כיום את כל התשובות ובאיכות – הרפואה הגבוה ביותר לכל מגוון מחלות הלב והבעיות הקרדיו-וסקולריות. "אנחנו כאן בכרמל, תוך שיתוף פעולה עם המחוז שלנו בכללית, מעניקים לתושבי הצפון שקט נפשי ורפואת לב מעולה. חשוב שהציבור ידע שאנחנו כאן בשבילו ולשרותו".
מנהל המחלקה לניתוחי לב בכרמל, ד"ר ארז שרוני, העביר פאנל מרתק על ניתוחי הלב, ועל כרמל כמרכז ראשוני בשיתוף הקהילה. ד"ר רונן גלילי מהיחידה לניתוחי חזה האיר את נושא ניתוחי החזה והריאות והציג טכנולוגיות חדשות וגישה רב תחומית לטיפול בחולי ריאות.
במושב השלישי הוצגה הקרדיולוגיה המניעתית. ד"ר ברק צפריר הרצה על מניעה ראשונית ושניונית למחלת לב והציג את המרפאה הרב תחומית הפועלת בכרמל. ד"ר אסף דנון דיבר על אבחון גנטי בתחום הפרעות הקצב הלבביות והציג את המרפאה לאבחון מחלות גנטיות בתחום הפרעות הקצב.
ד"ר רוני, מנהל המרכז הרפואי לין שהוא גם מנתח לב בהתמחותו וממארגני הכנס אמר כי:
"חשיבות המפגש והכנס היא בהעצמת הממשק שבין בית החולים, הקהילה היועצת והקהילה הראשונית. תפיסת העבודה של טיפול רפואי הכולל אבחון וטיפול תחת קורת גג אחת של עבודת המרחב הקרדיו-וסקולרי, הנה מעמודי התווך של העשייה. שיתוף הפעולה שבין בית החולים כרמל ומחוז חיפה מהווה יתרון משמעותי. טובת החולה והמציאות הכלכלית בה מצויה כיום מערכת הבריאות הציבורית מחייבת שיתופי פעולה נמרצים בין כל הגורמים המצוינים לעיל, בכדי למקסם את המענה הרפואי והשירותי הניתן לכל מטופל במסגרת התאמת החליפה הטיפולית עבורו באופן מיטבי".
את הכנס פתח המנהל הרפואי של המחוז בכללית, ד"ר זאהי סעיד, שברך על השיתוף הפעולה לטובת החולים. "כרמל והמחוז זאת רפואה מעולם אחר", סיכם ד"ר זאהי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות