איך לדבר על מין עם ילדים

"הגוף שלי הוא רק שלי"- הסטודנטים באקדמית גורדון לומדים איך להעביר שיעורי חינוך מיני לגיל הרך
 

בתום ההצגה, התקיים באולם דיון מעניין בהשתתפות השחקנית, הסגל והסטודנטים בנוגע לחינוך מיני בגיל הרך. צילום: אפרת טלר

בתום ההצגה, התקיים באולם דיון מעניין בהשתתפות השחקנית, הסגל והסטודנטים בנוגע לחינוך מיני בגיל הרך. צילום: אפרת טלר

במסגרת הקורס "שיחות מלוכלכות? – לשוחח עם ילדים ונוער על מיניות" בחוג לחינוך מיוחד, בהנחיית ד"ר לירון און, ובשיתוף החוג לגיל הרך, שבראשות הגב' מיה אבינערי, התקיימה בשבוע שעבר באקדמית גורדון הצגת היחיד "הגוף שלי הוא רק שלי" של השחקנית היוצרת יעל פדר.
הצגת היחיד של פדר העבירה בצורה משעשעת וקלילה ובתיווך שהינו מותאם לילדים בגיל הרך ולתלמידי כיתות היסוד את סוגיות השמירה על הגוף בכלל ועל האברים הפרטיים בפרט. תכני ההצגה מכוונים לסייע לילדים להתמודד עם מצבים שעלולים להוביל לפגיעות או הטרדות.
בתום ההצגה, התקיים באולם דיון מעניין בהשתתפות השחקנית, הסגל והסטודנטים בנוגע לחינוך מיני בגיל הרך בכללותו, הצבת גבולות, תיווך הנושא לילדי החינוך המיוחד ועבודה מול מגזרים שונים בנושא (חרדי, ערבי ועוד). בין השאר הוצפו סוגיות כמו: דרכים להעברת מסרים בנושא, חששות של אנשי חינוך מהעיסוק בנושא והמשך תיווך הנושא לילדי הגן והוריהם.
מיה אבינערי, ראשת החוג לגיל הרך, האקדמית גורדון, הסבירה: "נושא המיניות בגיל הרך, שמלווה בסקרנות טבעית של ילדים בגיל זה, הינו חלק אינטגראלי ממגוון הנושאים שגננות נדרשות לתווך לילדי הגן. לצערנו, במקרים מסוימים על גננות אף להתמודד עם מקרי פגיעה מינית בגן, לפיכך יש חשיבות מרובה לפן המניעתי. חשוב לנו לחשוף את אנשי החינוך לעתיד לכלים שיסייעו להם להנגיש את הסוגיה לילדי הגן בצורה ידידותית ועם זאת אפקטיבית".
ד"ר לירון און, פסיכולוג חינוכי, ראש היחידה לכניסה להוראה, האקדמית גורדון, ומרצה בחוג לחינוך מיוחד: "הנושא הינו הכרחי ומהותי לכל איש חינוך בכלל ולאנשי החינוך המיוחד בפרט, חשוב בעינינו לצייד את הסטודנטים שלנו לא רק בידע, אלא גם להעצים את הביטחון המקצועי והאישי שלהם להתמודד עם החשש שהעיסוק בנושא זה עלול להעלות. הצגה מעין זו, במסגרת תהליך הכשרה שלם, הינה כלי נוסף שעומד לרשות אנשי החינוך לקרב את הנושא להורים ולילדים כאחד".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך