תלמידי "ביאליק" קיבלו טאבלים

בבית הספר "ביאליק" חילקו לתלמידים טאבלטים שיסייעו להם ללמוד במסגרת שיעורים מתוקשבים בחינוך לשוני, מתמטיקה, אנגלית ומדעים

 

הצוות החינוכי של בית הספר ביאליק עם התלמידים המקבלים את הטאבלט. צילום: עיריית ק. ביאליק

הצוות החינוכי של בית הספר ביאליק עם התלמידים המקבלים את הטאבלט. צילום: עיריית ק. ביאליק

בית הספר "ביאליק" בקרית ביאליק קיים טקס קבלת טאבלטים לתלמידים במסגרת הפיילוט הארצי בתחום התיקשוב וצמצום הפערים הדיגיטליים. בית הספר "ביאליק" הוא בית הספר השני אחרי "פסגות" שצורף לתוכנית על ידי משרד החינוך והצליח לעבור את המיונים הקפדניים. בית הספר "ביאליק" נבחר על ידי משרד החינוך להוביל ולהטמיע את תוכנית התקשוב הלאומית להתאמת מערכת החינוך למאה ה-21.
בטקס מרגש קיבלו תלמידי כיתות ה' את הטאבלטים ואיתם הם ילמדו בבית הספר. המורים יכינו וינהלו שיעורים מתוקשבים בארבע מיומנויות היסוד: חינוך לשוני, מתמטיקה, אנגלית ומדעים.
במציאות דינאמית ומשתנה, בה מתפתחת הטכנולוגיה במהירות, התוכנית הלאומית – התאמת מערכת החינוך למאה ה-21, נותנת תשתית טכנולוגית ופדגוגית להקניית מיומנויות אלה, על מנת לאפשר הכנת בוגרי מערכת החינוך הישראלית להתמודדות בעולם הגלובלי. כדי לקדם מטרה זו, בית הספר "ביאליק" נבחר להיכנס לפרויקט התקשוב ולשלב בשיעורים פדגוגיה חדשנית.
בית הספר נערך לבניית תוכניות לימודים, תהליכי הוראה, למידה והערכה, ארגון הסביבה הלימודית והפיכת ידע ומידע ציבורי לקהילתי, כל זאת, על מנת להבטיח את איכותם של תהליכי הוראה ולמידה בכתה ובבית. הפוטנציאל הטמון בסביבה לימודית מתוקשבת הוא שילוב אמצעים טכנולוגיים, אפשרות ללמידה מרחוק, עידוד עצמאות ויוזמה אישית של הלומדים ושיתוף פעולה בתהליך הלמידה.
ראש העירייה אלי דוקורסקי: "אני מאוד מרוצה מהאמון של משרד החינוך במערכת החינוך העירונית של קרית ביאליק ועל בחירתו של בית הספר 'ביאליק' יחד עם בית הספר 'פסגות' להובלת התוכנית. הפיילוט מאפשר התנסות בצורות לימודים משמעותית, שונה משיטות הלימוד הקונבנציונאליות הפועלות כיום ומצעידות את בית הספר והתלמידים לקדמה הטכנולוגית. כניסת בית הספר לתוכנית התקשוב תשדרג ותעלה את רמת השיעורים ואת עניין התלמידים בהם. בעידן שבו טכנולוגיה כל כך מתקדמת, והתלמידים מחוברים למחשבים, עלינו ללמד מיומנויות מחשב ולהתאים את השיעורים לסביבה עתירת ידע. אני משוכנע כי תלמידי בית הספר יצאו נשכרים מהלמידה החדשנית שתאפשר להם להעמיק את הידע".
את עיריית קרית ביאליק ייצגו בטקס מנהל אגף החינוך עמי ראובן ומנהלת הפרויקטים באגף טלי סוקניק.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק