להציל את לריסה

המרוץ להצלת חייה של לריסה, שנמצאת אי שם באוקראינה ונלחמת על חייה. בתה החיה בחיפה מתגייסת להציל את חייה יחד עם כל עובדי בית חולים "כרמל"
 

נינה ואמא שלה לריסה. "התקווה היחידה שקיבלתי היא מרופאי בית החולים שלי כרמל"

נינה ואמא שלה לריסה. "התקווה היחידה שקיבלתי היא מרופאי בית החולים שלי כרמל"

לריסה בת ה – 58 שחיה כיום באוקראינה נמצאת במצב רפואי מאוד קשה. היא בסכנה מיידית לכריתת רגלה ויכולה להגיע לסכנת מוות. ביתה נינה פרוכטר שעובדת בבית חולים "כרמל" כמזכירה רפואית מתגייסת ומגייסת את כל מי שרק יכול ומוכן לעזור כדי להציל את אמא שלה, לריסה.
רק 100,000 שקל מפרידים בין נינה ואימה לריסה. "המצב של אמא שלי רק מתדרדר מיום ליום", מספרת בעצב נינה. "הרגל שלה נמצאת במצב קטסטרופלי והרופאים באוקראינה רוצים לכרות אותה. התקווה היחידה שקיבלתי היא מרופאי בית החולים שלי כרמל ד"ר רוני כרמלי ופרופ' ירון הר שי, שמאמינים כי ניתן להציל את הרגל מכריתה וכך גם את החיים של אמא".
כבר חמש שנים שנינה פרוכטר עובדת במסירות בבית החולים כרמל. היא המזכירה הרפואית של מחלקת ילודים ופגים ואלה שזוכים ממנה לשירות בכל יום אומרים שהיא מטפלת בכל אחד עם כל הלב וכל הנשמה. "נינה היא בהחלט מזכירה יוצאת דופן", אומר פרופ' אבי רוטשילד מנהל מחלקת ילודים ופגים בכרמל. "נינה משקיעה בכל פג ובכל תינוק וכמובן בהורים הצעירים את כל החום והאהבה כדי לתת את השירות הטוב ביותר. הפעם החלטנו אנחנו להתגייס לעזרתה כדי לנסות לעזור לנינה להציל את אימה".
לריסה, אימה של נינה חיה עדיין באוקראינה. לפני מספר שנים היא נפצעה בתאונת רכבת ורגלה השמאלית נפגעה באופן קשה. כתוצאה מהטראומה היא חלתה גם בסוכרת, ושילוב מחלת הסוכרת יחד עם הפגיעה ברגל ועוד סיבוכים נוספים הביאו את לריסה למצב נוראי ולכמעט סכנת חיים. בינתיים אוקראינה שותתת דם במלחמות אזרחים פנימיות, וכשהיגעה המלחמה לפתח העיר דונייצק בה גרה לריסה, היא ברחה מהבית למספר ימים עד שהמצב יירגע. כשחזרה אחרי מספר ימים גילתה לריסה כי הבית שלה נהרס כליל באחת ההפצצות וכי אין לה לאן לחזור.
כדי לגייס את הסכום הדרוש להצלת לריסה נרתמו עובדי בית חולים כרמל ותרמו כסף וחלקם תרמו ימי חופש כדי לאפשר את הסכום הדרוש להבאתה והצלתה של לריסה.
"אני כולי נרגשת ומודה לכל התורמים עובדי כרמל שתרמו כדי להציל את אמא שלי", אומרת בהתרגשות נינה. "אני מרגישה כמו במשפחה חמה ואוהבת שכולם דואגים לי, וזה מרגש אותי ואת משפחתי מאוד".
פרופ' רוטשילד שמרכז את פרויקט ההתרמה אומר, כי נכון להיום עדיין חסר סכום כסף גדול בקופה כדי להשלים את הפרויקט. מי שמעוניין ויכול לתרום מוזמן להתקשר לבית חולים כרמל לטלפון 04-8250-339 .
בצילום – נינה מביה"ח כרמל בביקור אצל אימה לריסה באוקראינה – צילום משפחתי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות