X

ראש עיריית חיפה נגד חנ"י ומשרד התחבורה

במכתב שהוציאה מאשימה ראש עיריית חיפה את הגורמים הללו בעיכוב פתרון הפעילות בקישון. שרת התחבורה: ראש העירייה אינה משתפת פעולה


ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם, פנתה לאגודות השיט ותנועות הנוער הממוקמים בקישון ואמורים להתפנות בסוף החודש הבא, שבו טענה כי חברת נמלי ישראל (חנ"י) המחזיקה בשטח, "מתנהלת בבריונות בחיפה וסביבתה כבר שנים רבות".

ראש העירייה, עינת קליש רותם. צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה

לדברי קליש, המיקום הבעייתי של האכסניות של תנועות הנוער ואגודות השיט בקישון היא בעייה ידועה כבר עשרות שנים. עם תחילת כהונתה, לפי מכתבה, התחילה לפעול למציאת פתרונות ארוכי טווח מול כל גורמי השלטון המרכזי ולהביא לפתרון הבעייה. לדבריה, הפתרון היחיד הוא להעתיק את הפעילות כולה לסביבת החוף השקט בשכונת בת גלים. קליש מציינת כי התוכניות קיבלו הכרה והסכמה מכל הגורמים הרלוונטיים אך "הגוף היחידי שלא שיתף פעולה משך כל השנים הללו הוא חנ"י".


קליש מציינת כי חנ"י מתנגדת לסעיף אחד מתוך ארבעה של תקצוב תוכניות על ידי רשות מקרקעי ישראל והוא "תכנון מיקום השייט בתחום הרחב שיתפנה עם הסטת חוף הרחצה מערבה". עוד היא מציינת כי לפני כחודשיים נקרא סגן ראש העירייה, נחשון צוק, למשרדי חנ"י לדון בסוגיית תנועות הנוער ואגודות השיט בקישון, אך לא הייתה כל נכונות מצד חנ"י לקדם פתרון כלשהו.

עינת קליש רותם נגד חנ"י ושרת התחבורה

קליש ממשיכה ומציינת כי עיריית חיפה מחוייבת לקדם את פרוייקט העברת תנועות הנוער לחוף השקט וגם התחייבה לממן חלק מהפרוייקט. אולם "בניגוד לטענות השקריות של חנ"י שעיריית חיפה לא פעלה לעשות זאת", העירייה אינה יכולה לעשות דבר בלי אישור ושיתוף פעולה של חנ"י.

"חנ"י מובילה תוכניות גדולות ממדים שמביאות להרס גדול של מפרץ חיפה תוך פגיעה בעיר, בכלכלת העיר, וגרוע מכל פגיעה בבריאות התושבים" כותבת ראש העירייה. "אין לי אלא להצר על התנהלותו של גוף ממשלתי דורסני זה, שמזמן שכח את קיומם של התושבים והאזרחים במרחב".  עוד מציינת קליש כי עיריית חיפה תמשיך לעבוד במקצועיות על מנת לבחון כל פתרון במרחב על מנת למצוא מקום של קבע לתנועות הנוער ואגודות השיט ועל משרד התחבורה לקחת חלק במאמץ לחזק את חיפה.

צופי ים חיפה. חנ"י רוצה את השטח בחזרה עד סוף חודש דצמבר. צילום: דורון גולן

מחברת נמלי ישראל נמסר: "חברת נמלי ישראל דוחה בשאט נפש את מכתבה המכפיש של ראשת עיריית חיפה . העירייה מפרה באופן שיטתי הסכמים חתומים  והתחייבויות שנטלה על עצמה. בשונה מעיריית חיפה הנוכחית, חנ"י עומדת בכל התחייבויותיה לפיתוח פרויקטים המקדמים 'עיר-נמל' ופתרונות לכלל משתמשי הים. התקציב להעברת מועדון 'צופי הים' לחוף השקט ממתין בהתאם להסכם לבניית המועדון החדש לצופי הים בחוף השקט. לכך אין כל קשר לתמ"א 13/א/3, ותמוה החיבור שהעירייה ערכה בנושא במכתבה. יתרה מכך, חנ"י פועלת לקידום פתרון בטיחותי בעבור מועדוני השיט כבר כעת".

עוד נמסר: "חנ״י פעלה לאישור תכנית לפעילות מועדוני השיט בחוף השקט כבר בשנת 2017, הסכימה להעמיד לשם כך שטח משטחי החברה בתחום החוף השקט והקציבה תקציב של מיליוני שקלים לטובת העתקת המועדונים והקמת מבנה חלופי. התקציב כאמור עדיין ממתין שהעירייה תקדם את הפרויקט מצדה. כפי שחנ״י הודיעה בעבר היא מוכנה  להעמיד לאלתר את השטח והתקציב לטובת העתקת המועדונים. נשמח כי העירייה תבצע את המוטל עליה בתחום זה כמו גם בתחומים אחרים הממתינים לקידום, לטובת כלל תושבי חיפה".

השרה מרב מיכאלי. "ראש העיר לא משתפת פעולה". צילום דורון גולן

מלשכת שרת התחבורה נמסר: "עיריית חיפה נמצאת בסכסוכים מרובים עם כמעט כל גורמי המשרד השונים מזה למעלה משלוש שנים. מעט לאחר כניסתה לתפקיד, שרת התחבורה הנחתה את המשרד לחתור לפתרונות ולקדם הפרויקטים השונים למען תושבי חיפה, ואף נלקח יועץ מיוחד שיסייע במיפוי וגישור על הפערים השונים. לאחר עבודה מאומצת, ראש העיר בחרה שלא לשתף פעולה ואנו מצרים על כך. כפי שהשרה הנחתה את גורמי המשרד למצוא פתרון לצופי הים ולחותרים, וכפי שהצלחנו למרות סרבנות ראש העיר לשחרר לא מעט חסמים בפרויקטים כגון הרכבלית והמטרוניות, המשרד ישמח להמשיך ולקדם פתרונות לטובת תושבי העיר גם כעת, ומושיט יד להידברות עניינית בכל סוגיה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם התחסנתם לשפעת השנה?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי