X

ברק רפאל: השקעה בנדל״ן – לוקיישן. לוקיישן לוקיישן!

בתקופה שבה תחום הנדל״ן נמצא בתנופה מתמשכת, נוטים רוכשי הקרקעות להתנפל כמעט על כל חלקת אדמה שיוצאת לשוק . זה נהדר כל עוד זה נמשך, אבל מה יקרה כשהמסיבה תסתיים?

לפי המומחים בברק רפאל, נראה כי אלה שירכשו מקרקעין במקומות הטובים ביותר, יוכלו להחזיק בנכס היקר ביותר, זה שגם צפוי לשמור על ערכו. הבדל זה נובע בעיקרו מהלוקיישן של הקרקע.

״מיקום, מיקום, מיקום״ היא מנטרה נפוצה בקרב אנשי הנדל״ן, ואכן מדובר בעצה טובה, חוץ מדבר אחד: לאנשים רבים אין מושג מה זה באמת אומר. כאן נכנסת לתמונה חברת ברק רפאל, שמבינה את חשיבותו הרבה של המיקום, בכול פעם שאתם מבקשים ייעוץ כדי להשקיע בנדל״ן.

המיקום – למה הוא כל כך חשוב?

ראשית, בואו נראה מדוע הפכה מנטרת הלוקיישן לכל כך פופולרית?

כשקונים בית קרקע ורוצים לשפץ אותו, אי אפשר לשנות את המיקום עליו עומד הבית. כך גם כשקונים דירה במיקום אורבני מסוים. כפי שהשקעה בנכס בנוי באזור מסוים יכולה להיות ׳טובה׳ או ׳רעה׳, כך גם השקעה בקרקע באזור מסוים.

למעשה, המיקום הוא לעתים קרובות הכוח המניע החשוב ביותר שעומד מאחורי ערכו של הנכס הנדל״ני. בפשטות ניתן לומר שמדובר במקרה של היצע וביקוש: היצע הנכסים באזורים נהדרים מוגבל מבחינת מספר הבתים או הקרקעות המוצעים בהם למכירה.

רוכשי נדל״ן ומיקום

מיקום ׳טוב׳ לרוכשי נדל״ן נקבע בדרך כלל לפי מספר אפשרויות, כמו: תחבורה, בתי ספר טובים ומעורבות קהילתית. הגורם השני, הקובע אם מיקום הוא ׳טוב׳ או ׳רע׳, הוא ארעי ולא יישאר כך לנצח…

הרי כולנו עדים לערים ולישובים המשתנים ללא הרף, כמו גם לשכונות שיכולות לעבור תוך מספר שנים ממעמד של פחות נחשקות למעמד של נחשקות מאוד. לדוגמה, כאשר תאגיד פותח חנות גדולה בסמוך לשכונה זולה, קניית נכס במיקום זה עשויה להיות, לעתים קרובות, השקעה טובה.

גורמים המשפיעים על איכות המיקום

מיקום טוב יכול כמובן להיות בעל משמעות שונה לאנשים שונים. עם זאת, מדגישים המומחים של ברק רפאל, ישנם כמה גורמים אובייקטיביים שקובעים את ערך הנכס.

כשאתם מחפשים את הקרקע המתאימה לצרכים שלכם, שימו לב לשירותים הנמצאים בסביבה. החל בשירותים הבסיסיים (כמו חיבור לאספקת המים, לביוב של הרשות המקומית, לחברת החשמל ולאינטרנט), וכלה בשירותים חיוניים נוספים (כמו סופרמרקט נוח, כבישים, תחבורה ציבורית נוחה, רכבת, קרבה לבתי ספר ולמתקנים), שיוכלו לשפר את ערך הקרקע או הבית שתבנו על הקרקע.

כשאתם מתכננים קניית נכס חדש, קחו בחשבון את הגורמים המשפיעים על איכות המיקום:

  • מרכזיות – המיקום בו נמצאת הקרקע שתקנו, ישפיע על המחיר שלו. קרקע היא מצרך סופי ולכן, אם מדובר בקרקע במקום מרכזי שאין בו מקום לצמיחה נוספת, צפו לקבל עבורה מחיר גבוה יותר.
  • שכונה – שכונה נהדרת היא זו שמציעה לכם נגישות, מראה מטופח ושירותים הולמים. השכונה עשויה גם להכתיב את גודל הקרקע שתוכלו לרכוש.
  • פיתוח – יש לבחון לא רק את השירותים הנוכחיים, אלא גם את אלה העתידיים: תוכניות לבניית בתי״ס נוספים, בתי חולים, תחבורה ציבורית ותשתיות אזרחיות אחרות שישפרו דרמטית את ערכי הנכסים באזור. פיתוח מסחרי יכול גם הוא לשפר את ערך הנכס.

לבסוף, לפני שאתם משקיעים בנדל״ן במיקום מסוים, בואו להתייעץ עם המומחים בברק רפאל שיעזרו לכם לברר את כל הפרטים הנדרשים, כולל התכנון העתידי של האזור (פיתוח מבנים ציבוריים, מסחריים או מבני מגורים חדשים); והדרכים שבהן עשוי פיתוח עתידי זה להשפיע לטובה על ערך הנדל״ן במיקום זה.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם התחסנתם לשפעת השנה?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים