X

בפעם השנייה השבוע בחיפה: מועצת העיר בוטלה

ישיבת מועצת העיר לא התקיימה הערב מאחר ובאולם המליאה לא נכחו המספר המינימלי של חברי מועצה שיאפשר את קיומה

ישיבת מועצת העיר של חיפה שהייתה אמורה לדון בשורה של נושאים בהם גם תקציב שיפוץ בית הספר מגינים בקריית חיים ותקציב שיפוצי קיץ בחינוך המיוחד, לא התקיימה הערב (שלישי). באולם המליאה לא נכחו המספר המינימלי של חברי מועצה לאפשר את קיומה החוקי.

על פי המידע שהגיע ל'ניוז חיפה קריות', כבר יממה לפני מועד הישיבה ערכו חברי מועצת השינוי דיונים למנוע את קיומה מאחר ולסדר היום לא הוכנס אישור פרוטוקול של ועדת הכספים. על פי מקור במועצת העיר, חברי מועצה שביקשו להגיע לישיבה היום, קיבלו הודעה שהיא לא תתקיים.


ישיבת מועצת העיר הייתה אמורה לדון בנושאים תקציביים כמו תקציב שיפוץ בית הספר מגינים בקריית חיים שהוכרז כמסכן חיים ותלמידיו פוזרו במוסדות שונים וכן גם בתקציב שיפוצי קיץ בחינוך המיוחד, תקציב קרן סיוע לתושבים להקמת גדרות ותקציב עובדי טיאוט.


זו כבר הפעם השנייה השבוע שישיבת מועצת עיר אינה מגיעה לכדי סיום. ביום ראשון התקיימה ישיבת מועצת עיר שלא מן המניין על מנת לדון בתקציב הרגיל של העירייה בסך של כ-2.8 מיליארד שקלים לשנת 2030. אולם מכיוון שברגע האחרון הוכנס נספח כוח אדם שלא היה בחישוב המקורי של הצעת התקציב עליה חתם גזבר העירייה, הודיעה היועצת המשפטית של העירייה שאין טעם לקיים את הישיבה שכן ההחלטות שיתקבלו אינן תקפות.

אביהו האן. צילום: דורון גולן

אביהו האן: "עוד כישלון של ראש העירייה קליש שאינה מסוגלת להביא את שמונת חברי הקואליציה שלה כדי לפתוח ישיבת מועצה בקוורום נדרש. קליש נדרשת להסיק מסקנות לאור המצב הקשה שהעיר נמצאת בו וחוסר היכולת שלה לכנס ישיבת מועצת עיר כדי לקבל החלטות חשובות".

קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

קיריל קארטניק: "העיר שלנו תקועה ולא מתנהלת בגלל מלחמות טיפשיות בין קואליציה לאופוזיציה, הנפגעים העיקריים הם תושבי העיר שפשוט נפלו קורבן בין שני הקבוצות אינטרס האלה. מישהו יכול להסביר לי באיזה עיר במדינה חברי מועצת העיר מחרימים ולא בפעם הראשונה, ישיבת מועצת העיר עם עשרות נושאים חשובים? רק לפני כמה ימים מחלקת הגבייה שלחה 9000 עיקולי חשבון לתושבי חיפה. על מנת למנוע את המקרים האלו בעתיד היום הייתה צריכה לעלות הצעה לסדר שלי שתשלח הודעה סמס לפני עיקול החשבון, פתרון קל ויעיל. אז מצד אחד העירייה חונקת את תושבי העיר ומצד שני אלו חברי המועצה ששכחו לאיזה מטרה הם נבחרו. צר לי מאוד שהאינטרס האישי שלהם גובר על בעיות התושבים. מקווה מאוד שבבחירות הקרובות לראשות העירייה,  הציבור יזכור מי באמת עבד לטובתו ומי בא לעשות פוליטיקה זולה על חשבונם".

צביקה ברבי. צילום: צור

צביקה ברבי: "הכתובת על הקיר ואף תושב לא יכול להתעלם יותר. זה מה שקורה כשלוקחים ראש עירייה חסרת נסיון ומכתירים אותה. העיר חיפה היא גווייה מהלכת שאף אחד לא רוצה להתקרב אליה. הנהגת העיר כשלה בתפקידה ורומסת את התושבים. אין מה להתפלא שיש כאוס. מקווה שהציבור יזכור ב 2023 מי פגע בו".

ניר שובר. צילום: דורון גולן

ניר שובר, שהצעתו לסדר על הקמת שוק לילה ברחוב החלוץ הייתה אמורה לעלות לדיון: "חברי מועצת העיר החליטו לא להגיע כידוע לא ניתן לפתוח מועצה עם פחות מ-16 חברים כי אין 'קווארום' ולכן לא היה ניתן לפתוח. צר לי על סוחרי הדר ורחוב החלוץ בפרט, כולל התושבים והיזמים שהיו בטוחים שההצעה לסדר שלי הייתה צריכה  לעבור היום. כולם מחכים שכבר יקום שוק הלילה ברחוב החלוץ, שוק שיהפוך לשם דבר ולאטרקציה שיגיעו אליה מכל הארץ ויחזיר את הביטחון האישי לתושבים. זה יקרין על כל האזור המתפתח. ההצעה תדחה לישיבת המועצה בשבוע הבא  ואני מאמין שחברי במועצת העיר יצביעו בעדה".

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי