X

מרכז ייחודי מתקדם לטיפול במחלות ריאה בכללית בחיפה

 במרפאה ישנה מחלקת שיקום ריאות פעילה וגדולה במיוחד, אליה מגיעים אנשים הסובלים מפוסט קורונה, אנשים הזקוקים לשיקום ריאה, ומטופלים שחולים במחלות ריאה שונות המצריכות הליכי שיקום
 

אבחון מהיר של סרטן ריאה, טיפול במחלות ריאה שונות  ומערך שיקום ריאה נרחב – במרפאת הריאות 'הגפן' של כללית בחיפה עושים הכול כדי לסייע למטופלים להתמודד עם מגוון מחלות הריאה המאפיינות את האזור וממשיכים בהרחבת השירותים כדי שכל אזור הגליל המערבי והצפון ייהנו ממערך ריאות זמין, מקצועי וחדשני.

מרפאת הריאות ברחוב הגפן בחיפה נחשבת לאחת המרפאות הגדולות בארץ, כשהיא מקבלת כ-1,300 מטופלים בכל חודש מאזור חיפה והגליל המערבי והצפון. המטופלים מבקשים לעצמם רפואת ריאות מתקדמת, חדשנית ועם מומחים מהשורה הראשונה.


השירות הניתן בקהילה משולב עם מכון הריאות במרכז הרפואי כרמל, קונספט ייחודי במסגרתו הרופאים המטפלים והאחראיים על תחומים שונים במרפאה הם גם הרופאים שמקבלים את המטופל בכרמל לבדיקות נוספות במידת הצורך.

"מטופל שנבדק במרפאה, וזקוק לטיפול או בדיקה אשר נעשים בבית החולים , יקבל את התור לבדיקה כבר בביקור במרפאה, כאשר הרופא אשר בדק אותו במרפאה יפגוש אותו בבית החולים ויבצע את הבדיקה", מסביר פרופ' יוחאי אדיר, מנהל המרכז ומנהל מערך הריאות של כללית חיפה וגליל מערבי ומרכז רפואי כרמל.

במרפאה ישנה מחלקת שיקום ריאות פעילה וגדולה במיוחד, אליה מגיעים אנשים הסובלים מפוסט קורונה, אנשים הזקוקים לשיקום ריאה, ומטופלים שחולים במחלות ריאה שונות המצריכות הליכי שיקום.

גזירת סרט – טקס השקה לאחר שיפוץ מרפאת מלמר. צבי מינקוביץ', דוברות כללית

"מרפאת הריאות שלנו עובדת כ-one stop shop, מכאן, שהמטופל מגיע ועושה באותו היום תפקודי נשימה, צילום חזה אם צריך, בדיקת רופא ריאות ובסוף הבדיקה הוא מקבל הסברים על הטיפולים והוראות הטיפול מהאחות. אם יש צורך בבדיקות נוספות הוא ניגש למשרד ובו במקום  מבצעים את התאומים קובעים לו תור לביקורת", מסביר פרופ' אדיר.

במרפאה, שנחשבת לאחת הגדולות בארץ עובד צוות רב מקצועי, ישנם תשעה רופאים בכירים ועוד שישה מתמחים במחלות ריאה, צוות אחיות בניהולה של לריסה בויים,  וצוות משרד בניהולו של עמית לביא. בנוסף ישנן מחלקת תפקודי ריאות ומכון רנטגן. " אנחנו מתאמים תורים ונותנים שרות במקום, לכל מטופל שמגיע אלינו, בכך מונעים את טרטור המטופלים וחוסכים להם בירוקרטיה". מספר עמית לביא המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז

אבחון מהיר של סרטן ריאה

המשמעות של האבחון המוקדם הנה קריטית, ולפני מספר שנים הוקם שרות לאבחון מהיר של מרפאת הריאות ובית חולים כרמל אשר מאפשר פנייה ישירה של רופאי משפחה וזימון מהיר של המטופל לבדיקות אבחנתיות המאפשרות את קביעת הטיפול המתאים תוך זמן קצר.

רפואת ריאות תעסוקתית

בימים אלה מוקם במרפאה שירות חדש וייחודי בארץ החיוני במיוחד לתושבי הצפון –  רפואת ריאות תעסוקתית. באזור חיפה והצפון עובדים רבים מפתחים מחלות ריאה על רקע תעסוקתם, למשל אנשים שעובדים בשיש, עם חומרי פלסטיק ובמאפיות. לכן פתחנו לאחרונה שירות יחד עם המרפאה התעסוקתית למטופלים הללו ואנחנו מתכוונים לפתוח בעתיד מעבדה ייעודית המסייעת לאבחון מחלות ריאה תעסוקתיות", מספר פרופ' אדיר.

מרפאה לטיפול בשחפת

במרכז לטיפול במחלות ריאה קיימת אחת מתשע מרפאות בארץ לטיפול בשחפת. המרפאה נותנת שרות למטופלי כלל הקופות בתחום מניעה וטיפול במחלת השחפת.

"אנו נותנים שרות בתחום מניעתי לשחפת לאנשים אשר נחשפו לאדם עם שחפת, עובדים לפני תחילת עבודה, מטופלים לפני טיפול ביולוגי וכן מטפלים ועוקבים אחר חולים עם שחפת פעילה. מסבירה לריסה בויים מנהלת הסיעוד של המרכז.

בחודש ספטמבר (2022) הושק מבנה המרפאה המחודש ברחוב הגפן בנוכחות  יו"ר הליגה למלחמה בשחפת מר יצחק שמיר וחברי עמותת רוטרי חיפה, ד"ר אבי גולדברג מנהל המרכז הרפואי כרמל, רונן נודלמן מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית וחברי הנהלת המחוז והמנהלת וצוות המרכז לטיפול במחלות ריאה.

מנהל המחוז, רונן נודלמן,  ברך במעמד ההשקה החגיגית ואמר: "אני מודה לפרופ' יוחאי אדיר על קידום המרפאה המשותפת למחוז ולמרכז הרפואי כרמל ומתן שרות חשוב וייחודי זה לתושבי מרחב חיפה והצפון. תודה רבה

לחברי הנהלת הליגה למחלות ריאה ולרוטרי חיפה על התמיכה, הליווי והסיוע הכספי לאורך השנים. המרפאה ברחוב הגפן נמצאת במתקן יוקרתי ועם תשתית מצוינת למתן מגוון רחב של שרותים בתחום רפואת הריאות ומחלת השחפת ובימים אלו אנו בוחנים הקמת שרות שיקום לב בשיתוף בית החולים כרמל שיתווסף למגוון השרותים הניתנים בה היום".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם התחסנתם לשפעת השנה?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות