X

סערה נגד בית הגפן בדרישה לבטל כנס פרו-פלשתיני

הייעוץ המשפטי של עיריית חיפה בודק את חוקיות הכנס הפרו-פלשתיני שמתוכנן ביום ראשון בבית הגפן בהשתתפות פעילים שגינו את צה"ל והביעו תמיכה בתנועת החרם על ישראל

בית הגפן בחיפה, המרכז היהודי ערבי, שוב נמצא בעין הסערה הציבורית, כפי שפורסם השבוע ב'ניוז חיפה קריות' בעקבות הכוונה לקיים כנס ביום ראשון הקרוב בהשתתפות פעילים פרו-פלשתינים שתומכים בתועת החרם על ישראל ותומכי פעולות טרור.

בבית הגפן אמר להתקיים כנס תחת הכותרת "סימוני גבול-על גבולות התרבות הפלשתינית העכשווית בחיפה". באירוע משתתפת לונא זועבי עובדת לשעבר במשרד התרבות שהביעה תמיכה במבצעי הפיגוע בהר הבית. בעקבות כך היא הועמדה לדין משמעתי ואף עזבה את העבודה לאחר מכן. לטענת המשפחות קיום האירוע מהווה תקיעת סכין בליבם. כמו כן מי שעוד אמור להשתתף הוא רמי יונס, שכינה את חיילי צהל "נאצים ישראלים" והביע מיכה בארגון שקורא לחרם על ישראל.

תרבות פלשתינית בבית הגפן. צילום מסך

עוד בחדשות

ח"כ אלמוג כהן שלח מכתב דחוף לשר התרבות חילי טרופר ולראש עיריית קליש שיבטלו מיידית את השתתפותה. "במידה ולא יבוטל, אגיע לחיפה למחות על כבוד חבריי הי"ד". ח"כ צביקה פוגל: "לא ייתכן, שכספי ציבור יממנו אירוע כזה, בו משתתפים אנשים שהביעו בגלוי תמיכה בטרור ומתנגדים למדינת ישראל, וא נחנו דורשים מכם באופן מידי לבטל כנס זה".

אור ברק. צילום: דורון גולן

חברת מועצת העיר אור ברק: " מזה שבוע שמשפחות שכולות זועמות באוזניי על "כנס תרבות" שצפוי להתקיים בית הגפן ביום ראשון הקרוב, בחסות עיריית חיפה וטוענים כי מדובר ב"תקיעת סכין בגבם". המשפחות השכולות סתאוי ושנאן, בני העדה הדרוזית, שאיבדו את ילדיהם בפיגוע בהר הבית לפני חמש שנים, הופתעו לגלות כי תומכת טרור, לובנא זועבי, שתמכה בפומבי במחבלים שרצחו את בניהם, תנאם בכנס ודרשו לבטלו. אותה לובנא פרסמה בפוסט בפייסבוק את המילים הבאות: "לכל מי שאמר כי חיי האנשים חשובים יותר מהאדמה, מהבית ומאל-אקצה, אני אומרת לכם: אם אונסים את האדמה הזאת והבית שלנו, אתם והנשמה שלכם הבאים בתור. לא תוכלו להגן על הגוף שלכם והחיים שלכם אם לא יכולתם להגן על סמליכם, אדמותיכם, ילדיכם, זהותכם וקיומכם בכבוד ולא בהשפלה". אני תוהה איזה עוד עדויות צריך לספק כדאי לזכות לשיתוף פעולה מצד הנהלת העיר חיפה ולעצור את החרפה הזאת רגע לפני שתתרחש?".

יואב רמתי. צילום: דורון גולן

חבר המועצה יואב רמתי אמר בישיבת מועצת העיר: "דרשתי מראש העירייה לבטל את הכנס שאורגן מחר בבית הגפן שאותו מנחה אדם שמגנה את מי שיורה בפלסטינים – נאצים. אמרתי לה שלא תאפשר לתומכים במפלצות להכנס למתנסי"ם עירוניים. אני מצפה שראש העירייה שמחשיבה עצמה ציונית תענה לבקשתי זו".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו. צילום: יוכי גליק

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "מדובר בטירוף. כסף ציבורי הולך להאדרת תומכי טרור ואנשי חרם. אני דורש באופן מידי מראש העיר להתעורר משינת החורף שלה ולסגור את קן הצרעות הזה שרק מסית ומתסיס ופוגע בדו הקיום היפה בחיפה".

עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

מעיריית חיפה נמסר: "עיריית חיפה והעומדת בראשה מקדמים שיח של שלום וסובלנות אך מגנים בתוקף מתן במה לתומכי טרור מכל סוג שהוא. נודע לנו על קיומו של הכנס מכלי התקשורת, ולבנו עם המשפחות השכולות שכואבות על קיומו של כנס מסוג זה.  לפיכך, הנחתה ראש העירייה את הייעוץ המשפטי לבדוק באופן בהול את חוקיות הכנס והאם ניתן למנוע מדוברים שהביעו תמיכה בטרור להשתתף בו, מכיוון שמדובר באולם אירועים השייך לתאגיד עירוני (בית הגפן). הייעוץ המשפטי בודק את הדברים, יחד עם משרד התרבות. חיפה תמשיך להיות מודל לחיים משותפים, לסובלנות וקבלת האחר".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם התחסנתם לשפעת השנה?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות