X

חיפה: התלמידים בבתים, האשפה נערמת ברחובות

השביתה הכללית של ארגון עובדי העירייה נמשכת. עובדי אגף הארנונה קיבלו אישור חריג לטפל בחשבונות בנק מעוקלים

השביתה הכללית עליה הכריז ארגון העובדים בעיריית חיפה מתקרבת לסוף השבוע הראשון שלה ונכון לרגע זה, לא נראה כי ארגון העובדים והנהלת העיר יגיעו לפתרון בזמן הקרוב. בינתיים, באישור חריג, מטפלים עובדי אגף הארנונה בחשבונות בנק שעוקלו ידי העירייה.

שביתה כללית בעיריית חיפה ואשפה נערמת ברחובות. צילום: דורון גולן

הבוקר (חמישי) העלתה ראש העירייה, עינת קליש רותם, פוסט בעמוד הפייסבוק שלה שבו היא טוענת שארגון העובדים השיג את השליטה באמצעות טובות הנאה.

עוד בחדשות

ראש העירייה כתבה בפוסט: "עיצומים. ימים 4, 5. אתמול כתבתי לכם שהסיבה העיקרית לשביתה היא הדרישה של הוועד לקיים ועדת שידרוגים שתבחן את הבקשות שלו, רשימת אנשים שהוא הציע. הנהלת העירייה הסבירה באופן ברור – שידרוגים לא יכולים להיעשות על בסיס פרסונלי. קידום יתאפשר רק על בסיס מקצועי וענייני. כל שאר סעיפי ההסכם מבית המשפט, מתבצעים על ידינו באופן מלא. אמנון עידו, יו״ר ועד העובדים – האם תסכים לספר לעובדי העירייה על האופן בו בוצעו השדרוגים עד היום? תודה על כל מכתבי התמיכה וההודעות הרבות ששלחתם לי, עובדי העירייה היום ולשעבר. אני מקבלת וקוראת את כולם וסליחה שעדיין לא הצלחתי לענות לכולכם. תודה על שסיפרתם לי באומץ על הכוחנות של הוועד, הייאוש מהעירייה, למה עזבתם אותה, ועל ההבנה שאין כלום ושום דבר מאחורי השביתה. אני יודעת שאתם חוששים לדבר בפומבי, אז בבקשה, המשיכו ליידע אותי בפרטי".

קליש הוסיפה: "ולכם חיפאים יקרים והורים לתלמידים – אתם בוודאי לא אמורים לשלם מחיר על יחסי העבודה העכורים בין הנהלת העירייה והוועד ואני תקווה כי נביא לסיומו של סכסוך מהר ככל שנוכל. אנחנו עובדים על כך ביתר שאת ובוחנים כל מהלך אפשרי כדי לשים סוף לפרשה. זהו מאבק לשינוי דפוסים מסואבים שהשתרשו עמוק בארגון והינם בעלי השלכה רוחבית לא רק על עובדי העירייה, כי אם על העיר כולה ועל רמת השירות שאתם, כתושבים משלמי מיסים, ראויים לקבל! זהו לא מאבק על כסף, אלא על השליטה שקנה לעצמו הוועד על עובדי העירייה באמצעות צ'ופרים והטבות שאתם התושבים מממנים והובילו לכשל ניהולי של המנגנון. כמו כל התמכרות, כשנחתך מקור ההזנה, התגובה היא בלתי נשלטת".

הודעת ארגון העובדים בעיריית חיפה

בעקבות השביתה הכללית והיעדרותם של עובדי המשק מבתי הספר, הוחלט שהתלמידים מכיתה א' ומעלה ילמדו באמצעות זום. אולם ועד ההורים היישובי הודיע כי אינו משתף פעולה עם ההחלטה הזו וקרא להורי התלמידים לא לאפשר לתלמידים להשתתף בשיעורי זום.

בינתיים התעוררה בעיה נוספת הנוגעת לחשבונות שעוקלו על ידי העירייה בגלל אי תשלום דוחות וחשבונות לעירייה. מתברר כי גם אלו אשר שילמו את חובם נתקלו בבעיה שכן המחסור בעובדים לא איפשר הודעה לבנקים על ביטול העיקול. חבר מועצת העיר, צביקה ברבי: "אלפי חשבונות מעוקלים בעיר, לתושבים אין כסף ללחם ואין פתרונות. לאור פנייתי לוועד עובדי עיריית חיפה, וליו״ר אמנון עידו וועדת החריגים אישרה את עבודתם של עובדי אגף הארנונה וזאת על מנת לטפל בחשבונות בנק מעוקלים. מישהו חייב לקחת אחריות על התושבים. אני קורא לכל תושב שיש לו בעיה בתחום הארנונה לפנות אלי בפרטי ואסייע לו במהירות".

במידה ולא יימצא פתרון בזמן הקרוב, יום ראשון הקרוב עלול להציף את חיפה בערימות אשפה שהצטברו בסוף השבוע. בהנהלת העיר מקווים שהתמונות הקשות של ערימות האשפה וזעמם של ההורים על השבתת הלימודים, יגרום להפעלת לחץ ציבורי נגד ארגון העובדים מה שיביא להחלשת מאבקם.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים להזמין אוכל ובאיזו דרך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות