X

חיפה: חברי המועצה עזבו והדוברים דיברו לאולם ריק

חברי מועצת העיר בחיפה נקטו בצעד הפגנתי של יציאה מאולם מועצת העיר במחאה נגד ראש העירייה שלא הגיעה לדיון שיזמה


חברי מועצת העיר חיפה עזבו אמש את אולם הדיונים והותירו אותו ריק, במחאה על כך שראש העירייה לא הופיעה לדיון שהיא עצמה יזמה.

על פי חוק, אמורה מועצת העיר להתכנס פעם בחודש וראש העירייה יכולה לזמן את חברי המועצה לישיבות שלא מן המניין. ואכן, ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, זימנה כמה ישיבות מועצה שלא מן המניין במהלך החודש האחרון לדיון בנושאים שוים. בנוסף, זו גם דרכה להתיש את חברי המועצה הלעומתית על ידי זימונם לישיבות תכופות שלא מן המניין.

אמש אמורה הייתה מועצת העיר לדון בבקשות של מינהל טכנולוגיות ומערכות מידע ושל מינהל הפיתוח, בסכום כולל של כ-16 מיליון שקלים. אולם במהלך הצגת הבקשה של מינהל טכנולוגיות ומערכות מידע החלו חילופי דברים בין סגנית ראש העירייה, סופי נקש, לבין ממלא מקומה של ראש העירייה, נחשון צוק והאחרון הורה על הפסקת שידור ישיבת המועצה והפרוטוקול כך שנמנע מהציבור לדעת מה התרחש באולם הדיונים.

מיד לאחר מכן החליטו חברי המועצה לעזוב במחאה את אולם הדיונים וסגן ראש העירייה, מיכי אלפר, נותר באולם על מנת להמשיך את הדיון, מכיוון שגם צוק בעצמו עזב את האולם. למעשה הנושאים שעלו לדיון לא דרשו את החלטות המועצה שכן הם יועברו לוועדת הכספים ורק לאחר מכן יחזרו להצבעה במועצת העיר.

קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

חבר המועצה קיריל קארטניק מסר: "הביאו אותנו סתם. הדיון הזה לא נותן כלום. הנשואים האלה צריכים לעבור דרך וועדת הכספים ורק לאחר מכן לחזור לדיון. אז מה עשינו בזה? דיון שלא נותן כלום. שיעברו קודם כל את וועדת הכספים ואם ועדת הכספים לא תאשר משהו, שיביאו את זה לדיון".

סופי נקש. צילום: דורון גולן

סופי נקש. צילום: דורון גולן

נקש, שהיא גם יו"ר ועדת הכספים העירונית, מסרה: " אנו רואים בחומרה רבה את ניסיונות ראש העיר לאשר פרויקטים רבים במאות מיליונים מבלי להעביר חומרים כנדרש בחוק ובכלל זה אומדנים לסכום, תוכנית עבודה, השלכות על תקציב רגיל ועוד. פעם אחר פעם ראש העיר מטעה את הציבור כאילו המועצה מסרבת לאשר פרויקטים שהיא רוצה לקדם, כאשר בפועל הבקשות מגיעות לדיון בוסריות לחלוטין ונראה שכל מטרתן הוא להשיג בהמשך בסיס לציוץ בפייסבוק ללא כוונה למימוש הפרויקט. כך ראינו בטיפול בגני הילדים בנאות פרס. לחילופין, גם אם פרויקט ממומש הרי שהוא חורג בעשרות מיליונים מהבקשה המקורית תוך בקשה ללקיחת הלוואות בלתי מידתית וסיכון להפיכתנו לעירייה גרעונית. חשוב שהציבור יידע כי בחודשיים האחרונים אוסרת ראש העיר על אנשי המקצוע להתייצב לוועדת כספים כדי לענות לחברי המועצה על שאלות הנוגעות לשינויים תקציביים. ראש העיר אף מעכבת אצלה החומרים לוועדה ואלו מועברים אלינו ברגע האחרון. לא כך נוהגת מי שמבקשת לפעול בשקיפות ולנקות אורוות. לא כך נוהגת מי שמבקשת לקדם פרויקטים באופן ענייני ומבקשת בתום לב תקציבים. כך נוהגת מישהי שמנהלת עיר מהפייסבוק. מועצת העיר לא תיתן ידה להטעיית הציבור והנדסת תודעתו כאילו ראש העיר מקדמת פרויקטים לטובתו והמועצה תוקעת. תתכבד ראש העיר ותעמוד בדרישות החוק והמצאת כלל החומרים הנדרשים לדיון במועד סביר כאמור בחוק. יתירה מכך, מועצת העיר דורשת שראש העיר תפרט מה יהיו מקורות המימון לפרויקטים על סך 82 מליון שקלים שנפתחו ללא אישור מועצה וללא מקור מימון מראש ותסביר להיכן נעלמו ההלוואות שנלקחו בשנת 2021 לטובתם. ראש העיר מבקשת לקחת הלוואות  ב 300 מיליון שקלים לשנת 2022 בניגוד לכל פרופורציה. ראש העיר שמרוויחה 53,000 שח ברוטו בחודש ושזימנה את הישיבה לא טרחה להגיע אליה ואף חברי הקואליציה הגיעו ועזבו,  חברי מועצת השינוי לא יתנו יד למנהל לא תקין ולהתנהגות מזלזלת וחסרת אחריות בכספי ציבור".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

מה עוזר לך להרגיש טוב עם עצמך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
<
<