X

שבוע המורה באקדמית גורדון

חנוכת גינת המורה, מפגשי פאנל, פעילות בבתי הספר וברכות מרגשות: האקדמית גורדון ציינה את "יום המורה" במשך שבוע שלם של אירועי הוקרה לעבודתם המסורה של סגלי החינוך וההוראה
בקמפוס התקיימו מפגשי "פאנל – מנהלים, מורים תלמידים" וחנוכת גינת המורה, בבתי הספר נערכו פעילויות מרגשות על ידי הסטודנטים  וברשת הוקם עמוד ברכות אינטרנטי למורים.

שבוע המורה. צילום: יח"צ אקדמית גורדון

מפגשי פאנלהשבוע החגיגי נפתח  בשני פאנלים בפני קהל סטודנטים להוראה בהנחייתה של ד"ר מירית שרון:

"כל תלמיד הוא עולם ומלואו!" כך עלה בפאנל הראשון, אשר עסק בנושא "דמות המורה בעידן משתנה". השתתפו בו צוות בית הספר "נאות פרס" – אסתי אזולאי המנהלת, בר אריה  וזוהר כרמל, כמו כן נכחו נציגי התלמידים – עומר ולדמן, בוגר ביה"ס, ותלמידי תיכון ליאו באק גאיה חייט ונעם זיסברג. הדוברים הציגו נקודות מבט שונות לגבי תפקיד המורה, ושיתפו כיצד הסיפוק והשליחות מלווים את עבודתם היום-יומית לצד אתגרים שוטפים. כצידה לדרך לסטודנטים בקהל,  שיתפו חברי הפאנל עד כמה חשוב לתת לתלמידים תחושת בחירה, מעורבות בתכנים, הסתגלות, מעשה חסד, וכמה חשוב שמורה יהיה גמיש, בטוח בעצמו ומכיל את תלמידיו בהיבט הרגשי.

צילום: יח"צ אקדמית גורדון

בפאנל ההמשך הוזמן צוות בית הספר "עין הים":

דנה משיח דיכטר גלר – מנהלת בית הספר, נציגות מסגל ביה"ס – לילך קולני, אסנת אביב, מרינה צירלסון, מירי אקרמן ולימור אגוזי, אליהן הצטרפו כנציגי התלמידים יהלי אגת גלילי וזוהר דרעי.

בפאנל שמעו הסטודנטים על אמון ועל אהבה כבסיס להיכרות מעמיקה עם התלמידים, לניצוץ שמלווה מורה גם אחרי 30 שנים, ואיך מרחב משחקי מהנה משמש בסיס ללמידה ולהוראה עבור כל באי בית הספר. "בזכות המשחק המורה מכיר טוב יותר את התלמידים" סיפרו נציגי חברת הילדים בפאנל. ומה סוד הקסם? עבודת צוות והכלה רגשית גם למורים בצוות.

צילום: יח"צ אקדמית גורדון

חנוכת גינת המורה

בהמשך השבוע, חנכו 30 סטודנטיות מהמכינה את "גינת המורה" בקמפוס המכללה. הן הסירו את הלוט מעל השלט, שתלו בשמחה רקפות לצד עץ התפוז שאף הוא נשתל לרגל האירוע, טיפחו את השטח ורשמו על אבנים מילים חמות הקשורות בעבודת החינוך.

מידי שנה, ביום המורה, נרחיב את הגינה שתגדל ותפרח, מתוך כבוד והערכה לסגלי הוראה. כך רשום בשלט אשר הוצב במקום:

"גינת המורה הוקמה בהוקרה ובהערכה מהאקדמית גורדון לכל אנשי ונשות החינוך בבתי הספר ובגנים 'על חינוך מהלב המוביל דורות של לומדים לצמיחה וללבלוב".

צילום: יח"צ אקדמית גורדון

פעילות בבתי הספר

ומה התרחש בתוך בתי הספר עצמם?  במסגרת קשרי האקדמיה עם השטח, הסטודנטיות והסטודנטים בתוכנית ההכשרה "עמית אקדמיה" הפועלת במכללה מזה 10 שנים, הפתיעו את  הצוותים החינוכיים בבתי הספר בהם הם מתנסים.

עוגות, בלונים, מצגות עם ברכות, שלטים ססגוניים ושאר הפתעות ציפו לבאי בתי הספר. את כל המחוות המרגשות הכינו הסטודנטיות עם התלמידים במהלך כל השבוע.

בנוסף לכל אלו, נזכרו הסטודנטים וחברי הסגל של המכללה במורים ובמורות, בגננים ובגננות מעוררי השראה מתקופת ילדותם, והעלו את זיכרונותיהם בעמוד אינטרנטי.

צילום: יח"צ אקדמית גורדון

השבוע התאפיין בהערכה גדולה ובהוקרה לסגלי החינוך המסורים אשר מלווים באהבה דורות של ילדים ובני נוער. האקדמית גורדון, כמכללה מובילה לחינוך, גאה להיות שותפה לאירועי "יום המורה" ולהגיד, כמדי יום, תודה.

צילום: יח"צ אקדמית גורדון
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

איפה תבלו את חג הפסח?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך