X

דרישה לשפר את הבטיחות בכביש יגאל ידין

בקטע הכביש בסמוך לבית הספר הטכני של חיל האוויר שונו הסדרי התנועה וכבר נרשמו בו כמה תאונות. הקטלנית שבהן אירעה ביום שבת שבה נהרגה רוכבת אופנוע

בעקבות שורת התאונות שאירעו בכביש יגאל ידין, בסמוך לבית הספר הטכני של חיל האוויר, וטענותיהם של נהגים רבים שמביעים חשש מתאונות דרכים נוספות מהסדרי התנועה החדשים שנכפו עקב העבודות בכביש ומסכנות את המשתמשים בכביש, דורשים חברי מועצת עיר מסיעת הירוקים לשפר את הבטיחות בכביש.

חבר מועצת העיר מוטי בליצבלאו: "מאז שהחלה חנ"י בבניית צירים וחיבורי נמל , לנמל החדש , כביש זה נמצא תחת התקפה של משאיות כבדות הגורמות לנזקים בלתי נתפסים , לאיכות הכביש עד כי רכבים פרטיים  נזקקו להחלפת צמיגים לעיתים מזומנות . ניסיונות לרבד הכביש נכשלים , הכביש משתבש זמן קצר אחרי ביצוע הריבוד בגלל עומסי המשאיות הרבות הנעות בציר , והנסיעה בציר מסוכנת. לפני יותר משנה החליט משרד התחבורה להעביר את אחזקת הכביש  מעיריית חיפה לידי חנ"י, תוך הבטחה כי הכביש יתוחזק כהלכה. לאחרונה החליטה חנ"י לשפץ את הכביש , ולטענתה קיבלה את כול האישורים, לבטל מסלול דו נתיבי בכיוון אחד ולהפוך את אחד המסלולים הדו נתיבי לדו סיטרי. התוצאה , לאחר הפעלת הציר במתכונתו הזמנית, אירעו תאונות דרכים בהם נהרגה אישה, אחרת נפצעה ורבים אחרים מעדיפים דרכים אחרות בגלל חשש לחייהם. מסתמן כי לפי עדויות של הנהגים, הכביש לא שולט כראוי, העברה ממסלול למסלול לא ברורה דייה , סגירת מסלול דו נתיבי בכביש סואן ,עמוס, דרך ראשית המנקזת רכבים מקרית ים מקרית חיים ומאזורי התעשייה הסמוכים יצרה סכנת חיים ממש. מסירת הציר לאחריות חנ"י לאחזקתו אינה מורידה את האחריות עיריית חיפה, שהכביש נמצא בשטח המוניציפלי שלה". בליצבלאו דורש מהעירייה לפעול על ממת להקל על התושבים ולהבטיח את בטיחותם של המשתמשים בכביש.


מוטי בליצבלאו. צילום: יח"צ

גם חברת מועצת העיר, הילה לאופר, שמתגוררת בקריית חיים ועושה דרכה לחיפה כל ימות השבוע, מספרת מניסיונה על הסכנות הטמונות בכביש. "החלטה כל-כך גרועה וחסרת אחריות על גבול הפושעת. חברת נמלי ישראל הציעה לראש העיר לבנות כביש חלופי עד לסיום העבודות. למה היא דחתה הצעה זו? אנשים מאבדים את חייהם לחינם ובגלל החלטה פושעת. איפה כל הגורמים המקצועיים? אף אחד מהם לא חשב שההחלטה הזו תמית עלינו אסון? וכבר קרה אסון לצערי הרב ואיבדנו רוכבת אופנוע, בנוסף תאונה עם משאית ואני צופה עוד תאונות. העבודות חייבות להיפסק עד לפתרון אחר. אני נוהגת בכביש הזה מדי יום ובכל פעם מתפללת שאצא ממנו בשלום. מספיק נהג אחד שלא מצליח להבין את השינוי ובשנייה אחת מתרחש האסון הבא".

הילה לאופר. צילום: דורון גולן

מחברת נמלי ישראל נמסר כי היא מביעה צער על המקרה, ומשתתפת בצער המשפחה. "הסדרי התנועה נעשו על ידי הגורמים המקצועיים הרלוונטיים ואושרו כנדרש. יודגש כי מהירות התנועה הוגבלה על ידי משטרת ישראל ל – 40 קמ״ש אשר חוקרת את נסיבות התאונה". נמסר מחנ"י.

מוניק אלמשעלי ז"ל. על האופנוע איתו מצאה את מותה. צילום מתוך פייסבוק, שימוש לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

חוקרי תאונות הדרכים של המשטרה טרם סיימו את חקירת התאונה הקטלנית שבה נהרגה מוניק אלמשעלי (44) מקריית חיים שאירעה ביום שבת האחרון. אלמשעלי נפגעה מרכב פרטי שנסע מולה. מעןצמת הפגיעה נשבר האופנוע לחלקים ואלמשעלי פונתה לבית חולים רמב"ם שם נקבע מותה.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות