האם קיים קשר בין נתוני זיהום האוויר למחיר הדירות?

בטור השבועי של רועי שווץ מנכ"ל ובעלים של החברה לנדל"ן, נעסוק בשאלה: האם קיים קשר בין נתוני זיהום האוויר למחיר הדירות?

 

רועי שווץ

רועי שווץ

ביום ראשון קיבלנו שוב סטירה בפרצוף, מהדורות החדשות נפתחו בידיעות מרעישות שלתעשייה המזהמת במפרץ השלכות ישירות על הבריאות שלנו וגרוע מכך, של ילדנו.
לא שלא ידענו אבל לפעמים יותר נוח "לטמון את הראש בחול".
ברגע שידיעה שכזאת מתפרסמת בערוצי החדשות יש אפקט ישיר על היצע הדירות שיוצאות למכירה ברחובות מסוימים בעיר, בעיקר בצד המזרחי של רכס הכרמל ונו"ש, ברחובות כמו יעקב חזן ונתיב חן המשקיפים היישר אל בתי הזיקוק נוצר היצע גדול של דירות למכירה, כך גם במקומות נוספים כמו רמת אלון, שכונת נווה פז, רחוב יד לבנים ועוד.
הבעיה העיקרית שכמו שאפקט הפחד עובד על המוכרים כך גם הצד השני, הצד של הקונים מעדיף לא לרכוש דירות באזורים אלו בגלל זיהום האוויר ומחפש אלטרנטיבות אחרות.
מחירי הנדל"ן ברחובות אלו גם ככה נמוך יחסית לאזורים אחרים בכרמל ולכן הרוכשים שמחפשים באזורים אלו מראש מוצאים עצמם בבעיה כי כמעט כל אלטרנטיבה חלופית תדרוש מהם להמציא הון נוסף דבר שלא תמיד מתאפשר.
לעומת זאת, כשהביקוש ברחובות אלו יורד, הביקוש בצד המערבי של הכרמל שגם ככה מבוקש יותר עולה.
אנו מרגישים מאוד את העלייה בחיפוש דירות בכרמל המערבי ואזור דרך הים ששם המחירים עדיין סבירים לזוגות הצעירים, והשכונה צעירה, מבוקשת ורחוקה ממוקדי הזיהום במפרץ חיפה.
כמובן שגם ברחובות כמו ירקון , מרגלית ושכונת כרמליה הביקושים גבוהים ומחירי הדירות בהתאם.
לסיכום: הצד המערבי של הכרמל בחיפה תמיד היה מבוקש יותר, אחת הסיבות העיקריות זה זיהום האוויר שהרי כל חיפאי יודע שעדיף להשקיף מערבה מהרכס.
תמיד לאחר פרסומים בטלוויזיה נבלם הביקוש לרוכשי דירות למגורים בחלקים המזרחיים אך בסוף לאחר שהפרסומים נשכחים הרוכשים חוזרים, בעיקר בגלל המחירים הזולים יותר.

משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן