X

הפיץ תכנים מיניים של נשים וביקש שחרור מוקדם

עובד עיריית חיפה לשעבר שניהל והפיץ קבוצות להפצת תכנים מיניים של נשים ישראליות, ביקש שחרור מוקדם מעונש המאסר שנגזר עליו

עובד לשעבר בעיריית חיפה, רונן שיך (31) שנידון לעונש של חמישים חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשע בניהול קבוצות להפצת תכנים מיניים של מאות נשים ישראליות, חלקן קטינות, ביקש מוועדת השחרורים לקצר את עונש המאסר שנגזר עליו.

שיך הורשע בהקמת, הפעלת וניהול קבוצות וערוצים באפליקציית טלגרם, ששימשו פלטפורמה להפצה של תמונות וסרטונים המכילים תוכן מיני מפורש של מאות נשים ונערות ישראליות, חלקן קטינות. בכתב האישום בו הורשע הנאשם ישנן 186 מתלוננות. הנאשם הפיץ תוכן מיני בו מופיעות המתלוננות לקהל של יותר ממאה אלף משתמשים בטלגרם. שיך נעצר בעקבות פעילות של מחלקת הסייבר של המשטרה.

חלק מהנפגעות הגיעו לבית המשפט ופירטו את הנזק שנגרם להן, ובין השאר, חשפו את ההתמודדות היום יומית הקשה עם החשיפה הכפויה, תחושת חוסר האונים וההטרדות הרבות ברשת ומחוצה לה. חלק מהנפגעות תיארו את הקשיים המלווים אותן ובין היתר, חרדות חברתיות, הטרדות מיניות ברשתות החברתיות, עזיבה של מסגרות, צורך בתמיכה נפשית מקצועית, נטילה של כדורים פסיכיאטריים, קושי ביציאה למרחב ציבורי, קושי ביצירה של קשרים זוגיים ובמתן אמון בבני המין השני ואף ניסיונות אובדניים.

עוד בחדשות


הפצת תכנים ברשת טלגרם. צילום אילוסטרציה: PEXEL

"פוטנציאל הנזק בהפצת תמונות אינטימיות של אדם, ללא רשות, הוא בלתי נתפס כמעט. אותו אדם המפיץ ומפרסם תמונה אינטימית של אחר, שבכוחה לביישו ולבזותו ברבים, מטביע אות קלון על מצחו של המצולם, קלון אשר עלול לרדוף את המצולם למשך כל חייו והשלכותיו מי ישורנו. הנזק שנגרם לקורבנות עבירות אלו הוא מקיף ומתפשט הוא אינו סטטי. הנזק משנה באופן דרסטי את חוויות היומיום של הקורבנות, את מערכות היחסים הנוכחיות ואולי אף העתידיות שלהם. עוד מתבטא הנזק בפן המקצועי והתעסוקתי, כאשר פעמים רבות אותם קורבנות מאבדים את מקומות העבודה שלהם או מתקשים למצוא מקומות עבודה חדשים, שכן זהותם הדיגיטלית מוכתמת ומעסיקים פוטנציאליים נמנעים מהעסקתם. פעמים רבות הדבר מוביל לשינוי שם וזהות על מנת להתמודד עם הקשיים שנוצרו עבור אותם הקורבנות" כתב בית משפט השלום בחיפה בגזר הדין שניתן בחודש אפריל בשנה שעברה.

ועדת השחרורים בראשות השופטת אריקה פריאל, החליטה לדחות את בקשתו וציינה: "הגענו למסקנה שטרם הגיעה השעה להורות על שחרורו המוקדם של האסיר. אמנם נכון, במהלך המאסר שיתף האסיר פעולה עם גורמי שב"ס השונים וחוות הדעת עליו חיוביות בעיקרן. עם זאת עולה מחוות הדעת שהאסיר טרם העמיק בכל הנוגע לדפוסיו המרמתיים וגם לא העמיק בפן הרגשי של עבירותיו. על כך יש להוסיף את עמדת נפגעות העבירה, שרק חלקן הביעו עמדה ומעמדתן עולה הנזק החמור והמתמשך שנגרם להן ושעתיד להיגרם להן בעקבות מעשיו של האסיר. ראוי לזכור שבעקבות מעשיו נפגעו 187 נשים, כולל קטינות, כשרובן לא הכירו את האסיר והוא נטל את תמונותיהן ואת פרטיהן בדרכי מרמה ופרסם אותם ברבים כשנתוניהן הגיעו לאלפי משתמשים ברשת. לנוכח היקף העבירות שביצע האסיר והנזק שנגרם לנפגעות העבירה, יש לתת משקל משמעותי לעמדתן".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם הייתם מעוניינים לתרום לקראת פסח למשפחה נזקקת?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות