שיאצו עם כוסות נגד הכאב

טיפול מוצלח בשיאצו וכוסות רוח במרפאת כללית רפואה משלימה בקרית שמונה, עזרו לטיפול בכאבים עזים בצוואר ובגב של צעירה בשנות השלושים לחייה
 

לאחר סדרת טיפולים המטופלת, דיווחה על שיפור ניכר במצבה. צילום: אילוסטרציה

לאחר סדרת טיפולים המטופלת, דיווחה על שיפור ניכר במצבה. צילום: אילוסטרציה

מטפלת בכירה במרפאת כללית רפואה משלימה בקרית שמונה, אילנית סאסי טיפלה בצעירה בשנות ה-30 לחייה שסבלה מכאבים עזים בשכמות, בצוואר ובגב העליון באמצעות שילוב של שתי שיטות טיפול- שיאצו וכוסות רוח. לאחר סדרת טיפולים המטופלת, דיווחה על שיפור ניכר במצבה.
במשך תקופה ארוכה סבלה, תושבת הצפון בשנות ה-30 לחייה מכאבים בשכמות שהוקרנו גם ליד, כאשר לדבריה הכאבים החלו לאחר שעברה את הלידה השלישית, שהקשו עליה בתפקוד היומיומי ובטיפול בילדים.
לדברי מטפלת במרפאת כללית רפואה משלימה בקרית שמונה, אילנית סאסי, שטיפלה בצעירה, "כאבי צוואר ושכמות הם תופעה נפוצה, אשר גורמים לחוסר נוחות עד כדי קושי לישון בלילה . הכאב יכול לנבוע מיציבה לא נכונה, בעיות בחוט השדרה הצווארי, עבודה מאומצת מתח נפשי ועוד. הכאב הופך להיות כרוני המלווה בהגבלת תנועה, כאב חריף, חד ועלול להקרין ליד (תחושת נימול)".
עוד מוסיפה כי, "כשיש לחץ על העצבים מחוליות הצוואר הלחץ גורם להפרעה בתפקוד העצבי ויכולות להתפתח תופעות כמו כאבי ראש, סחרחורות, תחושת נימול וכאב חד, יהיה גם קושי לסובב את הצוואר וקושי בשינה למצוא תנוחה מתאימה. עם התפתחות העולם המודרני התרחשו שינויים ביציבה, ישיבה לא נכונה ברכב, מול מחשב, טלפון.
"ברפואה המשלימה מאמינים כי הכאב הוא רק סימפטום, על מנת שתהיה השפעה יש לזהות את שורש הבעיה. הטיפול בשיאצו בשילוב כוסות רוח, משחרר חסימות ומאפשר לגוף לחזור לאיזון. בנוסף, המלצתי על תרגילים והתנהלות נכונה בבית ובעבודה על מנת להאיץ את תהליך ההחלמה", מסבירה אילנית סאסי.
סדרת הטיפולים תרמה לשיפור ניכר במצבה של המטופלת, שציינה כי, היא מרגישה כעת משוחררת לחלוטין מהכאב, יש שיפור בתנועה ותחושת הנימול נעלמה. אילנית סאסי, מציינת כי, "הטיפול משחרר את השרירים התפוסים, מפיג כאבים ומחזיר את התנועתיות לגוף".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות