משחקים במתמטיקה

בבית הספר "עתיד" קרית מוצקין לומדים מתמטיקה באמצעות משחקים ופעילויות שמאפשרים לתלמידים להתחבר בקלות לחומר הלימודי

 

צורי ומתוקי מסיירים בביה"ס "עתיד". "רעיון המתמטיקה השימושית הוא נהדר וראוי לשבח". צילום: דוברות העירייה

צורי ומתוקי מסיירים בביה"ס "עתיד". "רעיון המתמטיקה השימושית הוא נהדר וראוי לשבח". צילום: דוברות העירייה

ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי ומנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך רחל מתוקי הגיעו בתחילת השבוע לבית הספר התיכון הטכנולוגי לאמנויות "עתיד" על מנת לראות מקרוב את המהפך שחולל הצוות החינוכי במוסד החינוכי: מתמטיקה מעשית. ובמילים פשוטות יותר: לימודים תיאורטיים בהמחשה. נושאים מתמטיים מתוך תכנית הלימודים הועברו באמצעות משחקים ופעילויות הממחישות את שילוב המתמטיקה בחיי היומיום שלנו.
התהליך הוצג במסגרת פרויקט שבוע "אורחים ומתארחים" שמוביל משרד החינוך על מנת לבחון את תהליך ההערכה החלופית של מבחני וציוני הבגרות במקצועות שונים. במהלך השבוע מתארחים חלק מבתי הספר בבתי ספר עמיתים להצגת תהליכי הערכת ציונים חלופית במקצועות לימוד שונים. מטרת הביקורים היא למידת הצוותים הפדגוגיים זה מזה והעשרת הידע והרפרטואר בכל הנוגע לתהליכי הערכה חלופית.
בית הספר "עתיד" קרית מוצקין בחר לפתוח את שעריו לבתי ספר אחרים ולהציג הערכה חלופית ייחודית במקצוע המתימטיקה. "בהתאם לכך", מציינת קרן בבלי, מנהלת בית הספר "עתיד", "הציון במתימטיקה, לדוגמא, יכול להתקבל לא רק על סמך מבחנים תיאורטיים, אלא גם על סמך מבחנים מעשיים בשש 'תחנות לימוד' פרקטיות, בהתאם למספר הנושאים הנלמדים לקראת בחינת הבגרות".
כך, למשל, בתחנת לימודי נושא הפונקציות התלמידים מקבלים כרטיסיות ובהן משימות שונות ובהתאם לכך הם צריכים לצייר על ציר המספרים שמוצב בתחנה את הישר והפרבולה בהתחשב במשימות ובנקודות החיתוך הנתונות בכרטיסיה. התוצאה תהיה אחת משתיים: פרבולה צוחקת, או פרבולה בוכה. בתחנת לימודי הטריגונומטריה, כדוגמה נוספת למתמטיקה מעשית, מונחים בכיתה שני סולמות והתלמידים צריכים לחשב את הצלעות, או הזוויות של הסולמות על מנת שניתן יהיה לעשות בהם שימוש מוצלח. "הערכה חלופית מיטבית שממחישה את המתמטיקה", הדגישה בבלי, מאפשרת לתלמידים למידה משמעותית ובכך תורמת להעלאת הישגים לימודיים להבנה עמוקה של החומר הלימודי".
ראש העירייה צורי הביע שביעות רצון רבה מהתהליך כמו גם מהצלחתו של בית הספר עצמו, הנותן מענה איכותי לתלמידים הבאים בשעריו, והפך בשנים האחרונות מוסד חינוכי ומקצועי משמעותי בכל אזור הקריות.
מנהלת המחוז מתוקי נשאה דברים בפני המורים ואמרה: "רעיון המתמטיקה השימושית הוא נהדר וראוי לשבח ובית הספר 'עתיד' קרית מוצקין הוכיח שוב שהוא נותן מענה נכון והולם לתלמידיו".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין