X

לתת לילד כפית סוכר לפני השינה כדי שלא ירגיש רעב

אם תשאלו את סיון אבישג לוי מה הוביל אותה לחיות כפי שהיא חייה היום היא תענה ספר תורה וכפית סוכר. הצצה לאישיות מעוררת השראה

חייה של סיון אבישג לוי (40) מהקריות השתנו לחלוטין לפני שש שנים עת עבדה כמדריכת נערים בכפר הנוער 'נווה עמיאל' בזמן שקיבלה תרומה לפרויקט חינוכי שביצעה עם הנערים. כיום היא תורמת ומסייעת לאנשים אשר זקוקים לכל סוג של סיוע. סיפור מעורר השראה על נתרמת שהפכה לתורמת.
הכל התחיל כש'שכבת לביא', השכבה של הנערים הגיעו לסוף כיתה י"ב. יחדיו עם לוי הם החליטו יחדיו לחדש את בית הכנסת ההרוס בכפר, סוג של זיכרון משמעותי שיישאר לחברים הקטנים יותר וזיכרון ליכולתו של כל אחד מהבוגרים ליכולתו להצליח.

"התחלנו בגיוס סידורים, ספרי לימוד תורה וחומשים, הוספנו וילונות וצבענו הכל" מספרת לוי בהתרגשות "ואז מישהו פירסם בפייסבוק שהוא מחפש לתרום ספר תורה לעילוי נשמת אשתו.
אחד החברים שלי שנחשף לפוסט וידע שאני בשיאו של שיפוץ בית הכנסת תייג אותי ואחרי שיח קצר הוא בחר בנו להביא את ספר התורה לכפר.
לשם הכבוד החלטנו לעשות תהלוכה וסעודת מצווה. היה לנו המון רצון להיטיב ומעט אמצעים ולכן החלטתי לבקש תרומה – מהר מאוד נמצא תורם: מני אסייג.


מני אסייג. צילום: דורון גלן

החגיגה הייתה מושלמת וכולם שמחו מבית הכנסת המחודש. הנערים עברו למכינה קדם צבאית ואני המשכתי כרגיל בחיי" מתרגשת לוי בהיזכרותה בפרטים הקטנים של הסיפור שיהווה נקודת מפתח לשינוי חייה.
"ארבעה חודשים אחר כך צורפתי לקבוצה של אסייג 'צדיק וטוב ל"ו' ושם נחשפתי לסיפור של אב מעכו שנתן לילדיו כפית סוכר לפני השינה בכדי שלא ירגישו רעב בלילה.
התגייסנו, משפחתי ואני – עשינו קנייה ענקית של מזון, ביגוד חם לילדים והמשכנו עוד חצי שנה לערך לאחר מכן לשלוח משלוחי מזון מפנקי עד שאותו אב הצליח לעמוד בחזרה על רגליו.
הזמן עבר ודרך הקבוצה נחשפתי לסיפורים שקשה להישאר אדיש להם וסייעתי יחד עם אסייג וחברי קבוצתו לרבים מאחורי הקלעים".

מסיבה בהתנדבות של ה' הפקות. צילום מתוך האלבום הפרטי של סיון אבישג לוי

בהמשך עקב אתגר אישי שחוותה לוי בחייה האישיים בחרה לצאת מהקבוצה ולהתמקד בעצמה. שלושה ימים של הדלקת נרות ושיחות עם אלוהים של 'למה' היא החליטה לחזור לאיתנה ובשיחתה האחרונה עם אלוהים אמרה לו 'אם אתה בוחר בי לחסד אז זה רק אני ואתה'. הסימן הגיע יום אחרי כשנעמד בפתח ביתה שליח עם ויזה עבורה שמחפש לתרום לנזקק.

סיון אבישג לוי. צילום פרטי

מאז לוי, חבריה ומתנדבים נוספים מצאו עצמם מחלקים יין וחלות בימי שישי למאושפזים בבתי חולים, מביאים אוכל מוכן לנכים שאינם יכולים לדאוג לעצמם וסלי מזון לנזקקים כבר. "זהו זה הפך לאורח חיים – הקמנו עמותה שנקראת 'ה' הפקות – הכל מאיתו יתברך' ומאז פרופיל הפייסבוק האישי שלי הוא לוח חסד, בו רשימה של צרכים של עם ישראל מכל חלקי הארץ – כיום אנחנו מחלקים סלי מזון, הקמת אירועי מצווה מאחרי הקלעים, זיכוי הרבים וסיוע לאחר פטירה..חשוב לי להגיד שכל אחד יכול להצטרף ולמצוא את עצמו בעשייה ובתרומה .לדאוג לסל מזון למשפחה, להקים בר מצווה /יום הולדת לילד או מסיבה במוסד.

אהבת חינם של ה' הפקות. צילום מתוך האלבום הפרטי של סיון אבישג לוי

לתת לילד התחלה חדשה ומחזקת לבית ספר כ"מלאך הצלחה" ובגדים חמים חדשים לקראת החורף כ"מלאך לב חם" – המסירה של הציוד להורים ישירות ועוד. תמיד יש מה לעשות ולצערי תמיד יש כאלו הזקוקים למשהו. היום אני יודעת להגיד שזכיתי לחבר באהבה בין טוב לטוב לזכות עם ישראל ואני מזמינה אתכם להצטרף אלינו ולקחת חלק בעשיה מהלב".

אחת מתוך הודעות התודה הרבות. צילום מסך

התגובות לעשיה של סיון ומתנדבי ה' הפקות הולכות לפניהם ומוגשים פה על קצה המזלג: "בוקר טוב סיון היקרה. ברוך השם שיש צדיקי/ות בעולם שמאירים את העולם בחסדים! תודה רבה תורמת יקרה. את תרמת עבור בחורה צעירה יתומה מאם מגיל חמש שהולכת ללדת ולהיות אמא יחידנית שלא חלמה שככה יהיה… שהקדוש ברוך הוא ירעיף עלייך שפע ברכות והצלחות בחיים", "סיון אבישג אהובה שלי. אלף אלפי תודות על הכל. תודה! בזכותך הבן שלי מתחיל שנה חדשה כמו כולם, ווה בין שווים. תודה רבה למלאכית היקרה שאמרה לי אני רוצה שיהיה לו הכל כמו שאני רוצה שיהיה לאחיינים ששלי. תודה רבה על כל העשייה שלכם תבורכו מפי עליון", "סיון אבישג תודה. יש רגעים בהן נגמרות לי המילים. מלאך הצלחה של הילדים שלי אני מודה לך על טוב הלב שלך..בא לי לבכות שאני רואה את כל הטוב הזה. תודה ענקית לה' הפקות, למלאכים טובים, מלאכים ללא כנפיים שמוכנים תמיד להושיט ידיים".
רוצים לסייע? ניתן לעקב אחר הפרופיל האישי של סיון בפייסבוק – Sivan Avishag Levi. /לתרומה בהעברה בנקאית: ה הפקות | בנק מזרחי | סניף 523 | חשבון 231981
לפרטים נוספים, תרומה ויצירת קשר – מוקד – 0548200009.
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בגוד ניוז


<<