X

נס כפול של חנוכה וחג המולד

היא אושפזה במצב קשה בעקבות תסמונת גיליאן-ברה והרופאים נלחמו על חייה. היום היא חוגגת עם משפחתה את חג המולד ויום הולדת 60: "נולדתי מחדש"

את יום הולדתה ה-60, שבאופן סמלי מהווה גם סוג של לידה מחדש, תחגוג דעד חמיסה מהכפר מעיליא, לקראת סיום השנה האזרחית, בחיק בני משפחתה האוהבים, ביודעה היטב, שהיתה עלולה שלא להגיע כלל ליום ההולדת העגול. במידה מסוימת אפשר לקרוא למה שקרה לדעד "נס חנוכה" או "נס חג המולד".

בסוף יולי 2022 היא הובאה למרכז הרפואי לגליל בנהריה, כשהיא במצב קשה מאוד, ואושפזה במחלקה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי, מורדמת ומונשמת, לאחר שסבלה מאי ספיקה נשימתית.


אחרי שאובחנה כחולה במחלת גיליאן- ברה, הפוגעת במערכת העצבים ההיקפית וגורמת לחולשת השרירים, ולאחר שנגמלה מהנשמה, אושפזה דעד במשך חמישה ימים במחלקה הנוירולוגית. לאחר מכן, עקב מוגבלות קשה ביכולת התיפקודית וביכולת הניידות שלה, הועברה למחלקת השיקום.


"אני מרגישה שנולדתי מחדש". דעד חמיסה ובני משפחתה עם הצוות המטפל. צילום: דובר המרכז הרפואי, גל זייד

במהלך אישפוזה בשיקום, בחודש ספטמבר, אובחנה כסובלת ממחלת הקורונה והועברה לאישפוז במחלקת הקורונה כתר ד'.

לאחר שהחלימה מנגיף הקורונה הוחזרה למחלקת השיקום, שם טופלה במקצועיות ובמסירות ע"י צוות רב-מערכתי, שכלל צוות רפואי וסיעודי, וכן עובדות ועובדים מסקטור מקצועות הבריאות (פרא-רפואי), וביניהם: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, שירות סוציאלי, פסיכולוגיה וכן שירותי תזונה ודיאטה.
בעקבות שיפור ניכר במצבה, שוחררה דעד לביתה לקראת חג המולד, כשהיא במצב טוב ומסתייעת בהליכון, כמעט חמישה חודשים לאחר שהובאה למרכז הרפואי במצב קשה.

במעמד השיחרור נפרדה דעד, יחד עם בני משפחתה, מהצוותים המסורים שטיפלו בה, ושוחחה עם נציגת ההנהלה, עו"ד באדרה ח'ורי-ח'וריה, היועצת המשפטית של המרכז הרפואי, ממנה ביקשה למסור את תודתה להנהלת המרכז הרפואי ולעומד בראשו, פרופ' מסעד ברהום.

עם שיחרורה אמרה דעד: "זה רגע מרגש מאוד עבורי, בו אני יכולה סוף סוף להשתחרר הביתה לאחר אישפוז ממושך. אני מרגישה שנולדתי מחדש ומבקשת להודות לצוות המטפל מכל המחלקות, שהציל את חיי והפך עבורי להיות חלק מהמשפחה. בנוסף, אני מבקשת להודות לבעלי סלים, לילדיי ולשאר בני המשפחה, שעטפו אותי באהבה ולא זזו ממיטתי בכל התקופה בה הייתי מאושפזת".

מנהלת מחלקת השיקום, ד"ר יוליה קובלנקו, הדגישה את החשיבות הגדולה של שיתוף הפעולה מצד המשפחה להחלמת המטופלת:

"אני מבקשת לציין לשבח את שיתוף הפעולה והמעורבות של בני המשפחה בכל תהליך השיקום, יחד עם שיתוף הפעולה של המטופלת עצמה. הדבר תרם רבות לתהליך השיקום והביא לתוצאות מצוינות. ממצב סיעודי לחלוטין, בו היתה מרותקת למיטתה, עברה דעד למצב של עצמאות תיפקודית ויכולת ניידות. אמנם היא עדיין משתמשת באביזרי עזר, אך הפכה לעצמאית ומצבה השתפר מאוד. כמו כן, אני מודה לכל הצוות המעורב בטיפול ומאחלת לדעד החלמה מהירה ומלאה".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "תקופת האישפוז המאתגרת ותהליך ההחלמה של דעד, שאושפזה בכמה מחלקות שונות בחודשים האחרונים, ממחישים את החשיבות הגדולה של שיתוף הפעולה בין המחלקות וכלל הסקטורים שטיפלו בה יומם ולילה (רפואי, סיעודי, מינהל ומשק ומקצועות הבריאות). שיתוף פעולה זה היה קריטי ומשמעותי במיוחד להחלמתה. אני מבקש לאחל המון בריאות וחג שמח לדעד ולבני משפחתה".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות