בלעדי! משבר בחינוך בנשר: מנהלת התיכון בנשר, ד"ר חיה ילינק, הגישה מכתב התפטרות לראש העיר. וגם: ועדי ההורים החליטו על השבתת לימודים בנשר, במחאה על סגירת "גבעון"

משבר חריף עובר על מערכת החינוך בנשר ובעיקר ביחסי מערכת החינוך וההורים אל מול ראש העיר אבי בינמו ומחזיק תיק החינוך, יחיאל אדרי. בשעה זו הגיעה מנהלת מרכז החינוך – התיכון השש שנתי בנשר, ד"ר חיה ילינק והניחה מכתב התפטרות בפני ראש העיר. וגם: השבתת לימודים כללית בעיר במחאה על סגירת בית ספר "גבעון"

 

ד"ר חיה ילינק. מנהלת מוערכת על ידי ההורים והתלמידים. מה הביא אותה למסור מכתב התפטרות?

ד"ר חיה ילינק. מנהלת מוערכת על ידי ההורים והתלמידים. מה הביא אותה למסור מכתב התפטרות?

משהו לא טוב עובר בימים האחרונים על מערכת החינוך בעיר. רק השבוע נודע על סגירת בית הספר היסודי "גבעון" כשההורים וועד ההורים העירוני מפנה אצבע מאשימה כלפי ראש העיר, אבי בינמו ומחזיק תיק החינוך, יחיאל אדרי בכך שלא עשו דבר בכדי למנוע זאת, כך לטענת ועדי ההורים בבית הספר וועד ההורים העירוני.
היום ובשעה האחרונה, ליתר דיוק, הגיעה עוד בשורה לא טובה- מנהלת מרכז החינוך בנשר, התיכון השש שנתי, ד"ר חיה ילינק, הגיעה ללשכתו של ראש העיר, אבי בינמו, והניחה בפניו מכתב התפטרות, בו היא מודיעה לו כי לא תמשיך בתפקידה מסוף שנת הלימודים הנוכחית.
כזכור, ד"ר ילינק זכתה בפרס החינוך ונחשבת לאשת חינוך מאוד מוערכת בעיר.
לפי גורם המקורב למנהלת ילינק, "היא החליטה על צעד זה בשל מערכת היחסים הקשה בינה לבין מחזיק תיק החינוך בעירייה, יחיאל אדרי. היא הסבירה לראש העיר, כי היא לא מסוגלת להמשיך לתפקד ככה".
גורמים במשרד החינוך מאשרים כי ד"ר ילינק הודיעה כי בכוונתה לעזוב את בית הספר.
בינתיים, אתמול נערכה ישיבה בין כל ועדי ההורים בעיר ובהם ועד הורי בית הספר "גבעון", שהוחלט השבוע לסגור אותו מסוף השנה. ועד ההורים העירוני קיבל החלטה אתמול להשבתה כללית של הלימודים ביום שישי, בעוד כשבוע וחצי, כצעד מחאה ראשון נגד סגירת "גבעון", ובמטרה להביא את ראש העיר, אבי בינמו, למצוא פיתרון להשאיר את בית הספר.

מחזיק תיק החינוך בעירייה, יחיאל אדרי, דוחה את טענות המקורב למנהלת ד"ר ילינק ואומר בתגובה:

"נדהמתי מאוד לקרוא בכתבה שפרסמתם, שהחלטתה של חיה ילינק היא לכאורה לאור מערכת היחסים הקשה בינינו. במשך שנים רבות בתפקידי, אני מכיר ומוקיר את פועלה של ד"ר ילינק. בתקופה האחרונה במיוחד הקשר הטוב בינינו רק הלך והתחזק.

נדהמתי כאשר הבוקר היא הודיעה לי על כוונותיה להתפטר וזאת בעקבות תחושת מיצוי אליה היא הגיעה. ביקשתי ממנה לשקול את החלטתה בשנית. עם זאת, זכותו של אדם להחליט לגבי המשך דרכו. מערכת החינוך בנשר היא מהטובות בארץ אם לא הטובה שבהן. עניינים אישיים – לא בבית ספרנו! אני פועל ואמשיך לפעול למען ילדי נשר במערכת בחינוך ובכלל, תוך כדי גיבוי מלא מראש העיר.

"קיבלתי מחיה ילינק את הדברים הבאים: 'הבוקר בפגישתי עם ראש העיר, מר אבי בינמו בישרתי לו על החלטתי לפרוש לפנסיה, וביקשתי ממנו את ברכת הדרך. לאחר שלושים ושלוש שנות עשייה בקריית החינוך בנשר , אני גאה בהישגי ובהישגי בית הספר במהלך השנים, בשיתופי הפעולה עם העיריה, עם משרד החינוך ועם ההורים. אני מודה לכולם על התמיכה והליווי שניתנו לי לאורך כל הדרך. קריית החינוך אותה אני מובילה הגיעה להישגים חסרי תקדים ומהווה גאווה לתושבי העיר ולמחוז חיפה. ההישגים הינם בתחום הפדגוגי ,הערכי והחברתי. אני גאה לסיים תקופה זו של עשייה משמעותית מתוך תחושת שביעות רצון רבה מההישגים אליהם הגיעה קריית החינוך. בטוחה אני שבית הספר ימשיך ויצליח בעשייה החינוכית גם בעתיד!'

"לא קל להתמודד עם אנשים שמנצלים עיתוי כזה או אחר על מנת להתנגח בי אישית. לא בכדי פורסם שנשר נמצאת במקום ה-3 בארץ בהשקעה בחינוך. בקרוב יפורסמו נתוני הזכאות לבגרות, כאשר נשר תהיה גם שם מהמובילות ביותר בישראל, למעלה מ-94% זכאות לבגרות. חיה ילינק יכולה, לדעתי, להמשיך ולתרום עוד שנים רבות מניסיונה למערכת החינוך בנשר. אבל זכותו של אדם להחליט על המשך דרכו".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר