X

יחידת מיון ילדים בכרמל נבחרה למקום הראשון בשירות

"הגישה המיוחדת שלנו לילדים ולבני המשפחה יחד עם טיפול אישי ומקצועי בכל ילד הם המתכון שלנו להצלחה" אומרת ד"ר מיוריאל קונופניקי מנהלת מלר"ד הילדים של כרמל
היחידה לרפואה דחופה ילדים של ביה"ח כרמל – המוכרת יותר כמיון הילדים – נבחרה למקום הראשון כיחידה המצטיינת בשירות, כך הכריז מ"מ מנכ"ל הכללית, אלי כהן  על מיון הילדים של כרמל, כחדר המיון המצטיין ביותר בכללית בתחום השירות . ההכרזה היתה במסגרת הכנס השנתי והצגת תוכניות העבודה של הכללית לשנת 2023 , במהלכה הצטיין מיון הילדים בבית החולים, כחלק מהתוכנית לחווית מטופל מצוינת, מותאמת חדשנית ורציפה בכללית.

קרן מרום מנהלת השירות וחווית המטופל בכרמל ציינה כי מיון הילדים של כרמל נבחר למקום ראשון מבין 65 מיונים בבתי חולים כללית. 90% מההורים שנשאלו אמרו שהם מרגישים שהם בידיים טובות של הצוות המטפל ו97% מההורים ציינו בסקר כי קיבלו יחס אדיב ומכבד מהצוות המטפל במיון הילדים.


עם קבלה וטיפול בכ 12,000 ילדים  בשנה מכל רחבי חיפה והצפון מלר"ד הילדים של כרמל הוא בהחלט מיון מצטיין ובולט בתחומו.


צוות מיון הילדים של כרמל. צילום אלי דדון

כבר יותר מ 10 שנים שד"ר מיוריאל קונופניקי עובדת ודוחפת את מלר"ד הילדים של כרמל להצלחות רבות . לפני 3 שנים היא סיימה את ההתמחות הנוספת שלה כמומחית ברפואה דחופה בילדים, ומאז היא משמשת כמנהלת היחידה בהצלחה רבה.

" הצוות שלנו הוא בעל גישה מיוחדת לילדים, התאמת טיפול אישי לכל ילד תוך כדי שיתוף ההורים בכל התהליכים " אמרה ד"ר מיוריאל.

"אנו דואגים להסברים מפורטים ותיאום ציפיות מול ההורים והילדים המטופלים כדי להפוך את השהייה במיון לקצרה לא כואבת עם טיפול מיטבי לילד ותיאום המשך הטיפול בו בקהילה".

מי שפועלת לצידה של ד"ר מיוריאל ומהווה את הרוח החיה במלר"ד הילדים בכרמל היא מנהלת הסיעוד המוכשרת של המיון כבר 12 שנה האחות פאתן זיידאן.

" אני אוהבת את הדינמיקה של היחידה ואת היכולת להיות הראשונה שפוגשת בילדים ולעזור להם",  אומרת פאתן.

"מבחינתי לסיעוד יש משקל משמעותי בטיפול בילדים במיון. כל הצוות הסיעודי שלנו הם בעלי הכשרה של קורסים על בסיסיים ומטפלים בילדים בצורה מאוד מקצועית ".

צוות מלר"ד ילדים של כרמל זכה לאחרונה במקום הראשון מכל המיונים בארץ בתחרות אתגר הסים, תחרות הסימולציות הארצית בהחייאת ילדים, והוא גם מוביל תקופה ארוכה עם ציונים גבוהים במיוחד בסקרי שביעות רצון מטופלים במיונים.

לצוות המקצועי של מלרד הילדים הצטרף לאחרונה כוח חדש ודינמי, ד"ר זאב שנפ מומחה נוסף ברפואה דחופה בילדים מה שיוסיף למיון הילדים בכרמל אפשרויות רחבות יותר וטיפול מקצועי לאורך יותר שעות ביממה .

הליצן הרפואי טרזולי במיון הילדים. צילום אלי דדון

מנהל מערך הילדים בבית החולים פרופ' גיורא פילר, ברך את צוות המלר"ד  ואמר : "אנו חשים כבוד וגאווה רבים על הזכיה הזו. מדובר על זכיה על פי קריטריונים של שביעות רצון המטופלים, וחשוב לנו ביותר לתת שירות טוב ולשביעות רצון המטופל המלר"ד במרכז הרפואי כרמל כולל צוות רופאים בכירים וכן מתמחים ממחלקת ילדים המבצעים בו תורנויות. ועל אף חסך בשעות שינה ועומס עבודה עצום הם מצליחים להפגין מקצועיות, איכות, ושירות. גאווה גדולה לצוות שהצליח לזכות במלר"ד מוביל, וכולי תקווה כי כך גם נמשיך. המלר"ד מתחדש, מתעצם, ונותן שירות איכותי לאוכלוסייה רבה. עם שובם של 2 מומחים נוספים בכוונתנו לקדם את המלר"ד גם להכרה להתמחות ".

ד"ר מיוריאל מנהלת המיון ופאתן זיידאן מנהלת הסיעוד. צילום אלי דדון

קרן מרום מנהלת השירות בכרמל הוסיפה ואמרה כי , " ההישג מרגש. בסופו של דבר הורה מגיע למיון עם היקר לו מכל, בציפייה שהצוות יגלה רגישות, ייתן מענה לכאב ויפתור את הבעיה וכמה שיותר מהר. הצוות שלנו כולו מכוון להורה ולילד/ה. הכנסנו ועוד נמשיך להכניס שיטות חדשניות להסחת דעת הילד/ה, על מנת שישתפו פעולה במהלך הטיפול. מחמם את הלב לראות שההורים מעריכים את המאמצים ואת הטיפול שהם מקבלים ".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות