X

תבעה את החבר שלא רצה להתחתן

זוג חברים שגידלו כלב יחדיו הגיעו לבית המשפט לענייני משפחה בחיפה בעקבות תביעתה של הצעירה נגד בן זוגה לשעבר בטענה שהונה אותה לחשוב שיתחתנו
מערכות יחסים עלולות להסתיים בטעם מר אולם על פי תביעתה של צעירה (24) נגד בן זוגה לשעבר (26) היא גם עלולה להוביל למאבק משפטי. היא הגישה נגדו תביעה בטענה שהונה אותה והציג בפניה מצג שווא שהוא מעוניין להתחתן איתה ותבעה ממנו 120 אלף שקלים.

לטענת התובעת, היא מימנה מכספה וחסכונותיה את הוצאות רכישת ריהוט ואביזרים לדירה ששכרו השניים בחיפה ואף שילמה כספים לצרכיו האישיים של הנתבע. היא עתרה לחייב אותו לשלם סך של 18 אלף שקלים בגין מלוא ערכו של הריהוט שרכשה ושלטענתה אין לה צורך בו והשבת הוצאות אחרות שהוציאה.

על פי תביעתה של הצעירה, בן זוגה שלעבר קיים עמה יחסי מין במרמה וכתוצאה מכך שהוא הונה אותה היא לקתה בדיכאון נפשי עמוק, נגרמה לה התפרצות מחלת "סטרס" שהתבטאה במחלת עיניים כרונית בגינה אושפזה, טופלה בטיפול כימותרפי במינון נמוך ומטופלת בטיפול ביולוגי, מחלה שאף פגעה בעבודתה.הצעירה טענה שבן זוגה הונה אותה לחשוב שהוא מעוניין בנישואים. צילום אילוסטרציה: pexels

עוד טענה הצעירה כי נגרמו לה בושה צער אכזבה ותסכול נוכח הבטחותיו של הנתבע להקים עימה משפחה, והיא זקוקה לטיפול פסיכולוגי של שנה. התובעת עתרה לחייב הנתבע בעלות טיפולים פסיכולוגים ולפיצוי בסך של 90 אלף שקלים עבור סבל תסכול אכזבה בושה פגיעה בשמה הטוב, בדימוי העצמי ובחיי חברה.

הצעירה טענה בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה כי בעוד היא טרחה להכשיר את הבסיס לחייהם המשותפים, חזר בו הנתבע מכוונתו לשאתה לאישה אך לא היה מספיק הגון לומר זאת בטרם שהשקיעה זמן, הוצאות כוחות נפש ותקוות והיא הסיקה מהתנהגותו כי אין בכוונתו לממש את הבטחתו לשאתה. לטענתה, היא זו שהחליטה לשים קץ למחול השדים ההזוי שהתנהלות הנתבע גרמה לה לאחר שהבינה מהתנהלותו ששיטה בה כל הזמן. השניים, שיצאו תקופה של שנה ושלושה חודשים, גידלו כלב במשותף והצעירה תבעה להשיב לה את הכסף עבור הטיפול בכלב.

מנגד טען הצעיר כי הקשר ביניהם היה קשר של אנשים בתחילת שנות העשרים לחייהם שנמשך חודשים ספורים והסתיים כדרך בה מסתיימים קשרים בגיל הזה והפך באופן קפקאי לחלוטין לתביעה כספית והליכים משפטיים. לטענתו, ייתכן כי התנהלות התובעת, אשר הפכה את חייו לרדופים, תוך נטילת האמון הבסיסי כלפי הזולת במערכות יחסים בוסריות וצעירות כפי שהיתה בין הצדדים,    עלולה לפגוע ביכולתו לפתח אמון וקשר זוגי בעתיד. הצעיר הוסיף כי בת זוגו לשעבר אשר בחרה לסיים את הקשר בין הצדדים, ככל הנראה נפגעה אישית והפכה את חווית תקופת הרווקות של כל אדם צעיר למסע רדיפה נטול עכבות כנגדו.

"בעולמנו המתפתח חלים שינויים מהירים ומשמעותיים ביותר של התקופה ובין היתר, שינויים במוסכמות החברתיות בתחום המשפחה/זוגיות ובכלל זה הגדרת תא משפחתי, הגדרת סוגים שונים של קשרי זוגיות, סוגיות מגדר וילודה" כתבה השופטת ענבל קצב קרן בפסק הדין. "המציאות מלמדת אותנו, כי כיום אנשים המנהלים קשרים זוגיים, נוהגים לבחון האחד את השני ואת יחסי הצדדים, לעיתים לאורך זמן ולעיתים אף במגורים משותפים מבלי שבהכרח יש באלו כדי להצהיר מלכתחילה ובכל מקרה על כוונתם להינשא".

השופטת פסקה כי הצעיר ישלם לבת זוגו לשעבר 4273 שקלים עבור הוצאות רכב שהיא שילמה עבורו ועוד 900 שקלים עבור הוצאות הטיפול בכלב. עוד הוסיפה השופטת בסיומו של פסק הדין: "סבורני, כי ניתן וראוי היה לרכז מאמצים על מנת להתמודד עם התוצאות הנובעות מסיומו של הקשר הזוגי בין הצדדים בדרך של הידברות אשר היה בה כדי להיטיב עם הצדדים שניהם, הן מהפן הרגשי והן מהפן הכלכלי, ולאפשר להם לפתוח דף חדש ולהמשיך בחייהם, תחת פנייה לניהול הליך משפטי, עד תומו".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם קיימת בך היכולת לקבל את הקהילה הלהט"בית?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט

<
<
<