X

"מוביל בתחומי עשייה רבים אל מול דומים לו במדינת ישראל"

מנכ"ל רשת אורט וחברי מטה הרשת ערכו סיור עם ראש העיר חיים צורי והנהלת העירייה בקריית החינוך אורט מוצקין שנכלל בתכנית החדשנית ORT Israel Future Ready

היום (רביעי) הגיע מנכ"ל רשת אורט, צביקה פלג, יחד עם בכירי הרשת לביקור בקרית החינוך אורט מוצקין. ראש העיר, חיים צורי ליווה את הביקור יחד עם סגנו ומ"מ ומחזיק תיק החינוך עדי שטרנברג, מנכ"ל העירייה יריב גסר ומנהל אגף החינוך אייל אורן.

במהלך הביקור הוצגה עשייתם החינוכית של בתי הספר מרשת אורט בקריית מוצקין באמצעות סיור בתחנות שונות המציגות את פעילות של בית הספר. המשלחת התקבלה במופע מוסיקלי של הרכב בית הספר ונפגשו עם תלמידים שהציגו מיזמים מגוונים בתחומי המדעים והעשייה הערכית.


חיים צורי וצבי פלג. צילום: דוברות העירייה


ראש העירייה, חיים צורי: "שמחתי לשמוע ממנכ"ל הרשת שהחינוך של מוצקין נשמע למרחקים ובכל הארץ מדברים עלינו לטובה. התרשמתי מפעילות התלמידים במגמות הריאליות – פיזיקה, רפואה, ביוטכנולוגיה ומחשבים ואף מההצטיינות בתחומי מדעי החברה שאורט מעודדת. זו הייתה חוויה והתרגשות אישית להאזין לתלמידי ביה"ס ומוריו בביקור. אני מאמין בתלמידים שלנו ואמשיך לקדם תכניות ומיזמים פורצי דרך בתחום החינוך".

מנכ"ל רשת אורט, צבי פלג: "בית הספר המקיף אורט קריית מוצקין הנהלתו וצוות המורים ראויים לתודה והערכה על ההישגים האיכות החדשנות והערכים שהם מטמיעים בקרב התלמידים. בית הספר הינו מוביל בתחומי עשייה רבים אל מול דומים לו במדינת ישראל".

מנהל אגף החינוך בעירייה, אייל אורן: "תלמידי בית הספר אורט מוצקין זוכים ללמוד במוסד חינוכי המנוהל באופן מעולה מכל בחינה שהיא, לימודית חברתית, ערכית, בכל הרמות ובכל שכבות הגיל. לא בכדי הגיש משרד החינוך את ביה"ס כמצטיין בקטגורית תיכון ממלכתי, וזכה לשבחים מוועדת הפרס כמצטיין מחוזי לשנת תשפג. העבודה הקשה של כל צוות המורים העובדים וההנהלה נותנת פירותיה, וההכרה לכך מגיעה גם מגורמי משרד החינוך במחוז".

שרה פינטו, מנהלת קרית החינוך שיתפה: “השינוי המבני בקרית החינוך לחטיבה עליונה המוזנת משלוש חטיבות ביניים, היווה הזדמנות לחשיבה מחודשת בנוגע להרחבת המסע החינוכי בביה”ס והפיכתו לרלוונטי, מגוון ועדכני עבור התלמידים ובוגריו.”

קריית החינוך אורט קריית מוצקין החלה את צעדיה הראשונים עם הקמתן של שתי חטיבות ביניים צומחות: חט”ב ע”ש רבין בניהולה של ליאורה הגין וחט”ב ע”ש יונתן נתניהו בניהולה של ד”ר קרן בבלי, שבוגריה הזינו את החטיבה העליונה בניהולו של אמיר אייזנברגר. עם הקמת חטיבת ביניים נוספת חט”ב ע”ש רמון, בניהולו של שרון לוי, שבוגריה עתידים להשתלב גם הם בתיכון, קלט התיכון את כיתות ט’ במתכונת של בי”ס ארבע שנתי. החל מכיתה י’ התפצלו התלמידים בהתאם לבחירתם ולהישגיהם הלימודיים לשני נתיבים: נתיב עיוני, שכולל כיתת מב”ר, כיתת ספורט וכיתת מחול, ונתיב טכנולוגי שכולל שש מגמות: אלקטרוניקה, מחשבים, אמנות, אדריכלות, מינהל ומכונות. במקביל מתקיימת פעילות מגוונת ועשירה בשיתוף אורטוב לביסוס חינוך חברתי קהילתי בשיגרת ביה”ס ותלמידי ביה”ס לוקחים חלק בתכניות ערכיות ומעורבים בהתנדבות ועשייה בקהילה.

ואכן, לאחר תהליך מיון קפדני נבחר בית בספר להיכלל גם הוא בתכנית החדשנית ORT Israel Future Ready שמוביל זו השנה הראשונה המנהל למו”פ ולהכשרה ברשת. עקרונות התכנית העומדים בבסיס הפעילות הפדגוגית בתכנית, מבוססים על פיתוח יכולות גמישות והתאמה למציאות משתנה באמצעות קידום למידה חדשנית, עצמאית ומשולבת דיגיטל. למידה מגוונת, מבוססת בחירה ומוכוונת לשוק העבודה ולמיומנויות העתיד.

במסגרת התכנית נבחנים רעיונות שונים לפיתוח שפה חינוכית יישובית בה תינתן לכל חטיבה זהות ייחודית לטובת ביסוס עוצמה מקומית ע”י חינוך המותאם לכל פרט בקהילה ברמה הגבוהה ביותר. בין הכיוונים השונים שהציג שרון גרינברג, ראש המנהל למו”פ ולחדשנות באורט, במהלך הביקור בפני הנהגת העיר ומטה רשת אורט ישראל: חט״ב אורט רמון – מצוינות אולימפית רב מערכתית או בית ספר קהילתי לקיימות וסביבה; חט״ב אורט רבין – בית ספר בינלאומי לדיפלומטיה; חט״ב אורט נתניהו – סטארטאפ בעקרונות Design Thinking

מנכ”ל הרשת חתם את הביקור במפגש עם הצוותים החינוכיים בבית הספר. יחד עם ראש העירייה, ניהלו שיח פתוח על האתגרים החינוכיים והעשייה החינוכית.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין