קרית חיים: 90 דונם של מתחמי ספורט חדשים

עיריית חיפה מקימה פארק ספורטיבי ענק בקרית חיים בהשקעה של 17 מיליון שקלים * הקמת הפארק תתבצע על ידי החברה הכלכלית לחיפה והוא ישתרע על שטח כולל של כ-90 דונם ויכלול מגרשי כדורגל, קט-רגל, טניס ומתקני כושר

 

מגרשי הכדורגל שמוקמים בקרית חיים. הדמיה: החברה הכלכלית לחיפה

מגרשי הכדורגל שמוקמים בקרית חיים. הדמיה: החברה הכלכלית לחיפה

החברה הכלכלית לחיפה מקימה פארק ספורטיבי חדש סמוך לבית נגלר בקרית חיים בשיתוף עם עיריית חיפה. בהקמת הפארק יושקעו למעלה מ-17 מיליון שקלים והוא יכלול מגרשי כדורגל, קט רגל, טניס ומתקני כושר. שני מגרשי קט רגל ומתחם כושר פתוח כבר הוקמו בשלבי הבנייה הראשונים והם פועלים כיום בתפוסה מלאה על ידי תושבי השכונה.
מגרשי הכדורגל שבנייתם כבר החלה יוכשרו לשמש כמגרשים תקניים מוכשרים עם דשא טבעי לקבוצות נוער ומשחקי ליגה. המגרשים יכללו כ-500 מושבים לצופים, תאורה בטכנולוגיה מתקדמת המותאמת במיוחד לשעות החשיכה, חדרי שירותים ומלתחות ל-4 קבוצות, חדר שופטים, חדר הנהלה וחדר אחזקה. בסמוך למגרשים יוקם חניון רחב לתחבורה ציבורית ופרטית.
מתווה הפארק נבחר על ידי ראש העירייה בשיתוף ועד קרית חיים ומנהל ההנדסה בעיריית חיפה מבין כמה תכניות שהוצעו לפרויקט. הפארק מוקם בהתאמה לצרכי התושבים בשכונה והוא מתוכנן על ידי משרד האדריכלים מילר-בלום וזהר שגב. בחברה הכלכלית מתכננים במקביל להקמת מגרשי הכדורגל את השלב הבא במסגרתו יוקמו 4 מגרשי טניס חדישים בעלות נוספת של כ-7 מיליון שקלים.
מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה אור שחף: "הקמת הפארק תאפשר עריכת מגוון פעילויות ספורט בשטח שממוקם דרומית לבית נגלר ועד לאחרונה היה בלתי מפותח. התכנון כולל גם מגרשי חנייה שיאפשרו לבאי הפארק נוחות רבה ויהפכו את הפרויקט לנגיש יותר לתושבי האזור".
ראש העירייה חיפה יונה יהב: "פארק הספורט בקריית חיים מצטרף למתקני הספורט המובילים של חיפה ונועד לעודד אורח חיים פעיל ובריא בקרב האוכלוסייה. אצטדיון סמי עופר, היכל רענן כץ – RK ברוממה ומרכז השייט הבינלאומי בחוף השקט – הם שהציבו את חיפה על מפת הספורט הבינלאומית ופארק הספורט, כמו יתר מתקני הספורט שהוקמו בעיר, ייבנה בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים ויותאם לפעילות גופנית לכל האוכלוסייה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה