X

שש שנות מאסר לקטין שביצע עבירות מין בקטין

הנאשם הורשע שביצע עבירות מין בקטין אחר על רקע חוב כספי וצילם את מעשיו. "האלימות פושה" אמר בית המשפט

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) את דינו של קטין שהורשע בביצוע עבירות מין בקטין אחר על רקע חוב כספי לעונש של שש שנות מאסר. הרכב השופטים ציין בעת מתן גזר הדין "אין זה נדיר לשמוע דיווחים על פגיעות חמורות, שפגעו נערים בנערים אחרים, כבבואה של נגע האלימות החמור שפשה בחברתנו".

בין הקטין הנאשם לקטין האחר היה חוב כספי של מאה שקלים שאותו דרש הנאשם. באחד הימים פגש הנאשם את הקטין השני בחורשה בעיר וביקש שיתלווה אליו. במהלך צעידתם, איים הנאשם על המתלונן "היום אתה לא חוזר הביתה" כדי להניעו לשלם את החוב. המתלונן ביקש מהנאשם שיאפשר לו ללכת ולהביא את סכום הכסף האמור מאמו אך הנאשם סירב.

סכין מתקפלת. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

עוד בחדשות

 

מעט לאחר מכן הגיעו השניים לחורשה באזור שם הוציא הנאשם מכיסו סכין מתקפלת אותה והורה למתלונן לחשוף את איבר מינו ובידו השנייה אחז הנאשם בטלפון הנייד שלו והסריט את המתלונן שלא בהסכמתו. לאחר מכן הוביל הנאשם את המתלונן לחורשה. בהגיעם אליה וכשהסכין בכיסו של הנאשם נטל הנאשם כבל שהיה במקום, וכרך אותו סביב ידי המתלונן והורה לו לכרוע על ברכיו. המתלונן עשה כן והנאשם ביצע בו מעשה סדום. את הסרטון שצילם של הקורבן העביר הנאשם לידידה שלו.

הרכב שופטי בית המשפט, בראשו עמד השופט אבי לוי, הביע זעזוע למקרא כתב האישום וציין כי הוא מעורר בקרב כל הקורא אותו מחשבות נוגות על החברה הישראלית בכללה ועל התהומות המוסריים והערכיים האיומים שאליהם נתגלגלה החברה בישראל בתקופתנו. בית המשפט ציין כי מדובר במעשים, המלמדים על אובדן צלם האנוש כמעט; מעשים המעוררים חלחלה וגועל; מעשים אשר יקשה להאמין שבן  אנוש מסוגל לבצעם בזולתו. קורבן המעשים, קטין, נושא בנפשו את הצלקות העמוקות, שחרט בו הנאשם שלפנינו במעשיו הנפשעים והנבזיים.

בתמונה, היכל המשפט בחיפה. צילום אלכס רוזקובסקי

 

יותר מכל הודגש גילו הצעיר של העושה בעת ביצוע המעשה. צוין, כי לא היה זה עבריין מנוסה וותיק אשר ביצע את המעשים; כזה, שליבו גס כבר בסבל האנושי; אדם, שניסיונו וחוויותיו הפכוהו קהה – חושים ונטול – חמלה. העושה בפרשה הוא לא אחר מאשר נער נורמטיבי לכאורה, אשר טרם מלאו לו בעת ביצוע המעשים 16 שנים.

בית המשפט עמד על הדילמה הלא פשוטה המחייבת בחינה מעמיקה ושקילה עדינה: "עלינו להעניש את הקטין שלפנינו על מעשיו החמורים והנפשעים מתוך ראייה בעלת אופי שיקומי; אנו מניחים לנגד עינינו את תפיסת העולם שביטא המחוקק  כל עוד קטין טרם בגר, יש להאמין ולקוות שישנה דרכיו, ישתקם ויהפוך לבגיר שהוא אזרח נורמטיבי, חיובי ותורם. כל עוד שתקווה ואמונה אלו לא נגוזו, על העונש המוטל עליו לשקף זאת".

בית המשפט עמד על כך ש"למרבה הצער אין זה נדיר לשמוע דיווחים על פגיעות חמורות, שפגעו נערים בנערים אחרים, כבבואה של נגע האלימות החמור שפשה בחברתנו ולא פסח על שום שכבה באוכלוסייה. אין ניתן להתחמק מהתחושה, שההתנהגויות האלימות, המאיימות, האכזריות והפוגעניות חלחלו גם במורד שכבות הגיל שמהן מורכבת החברה ואשר בעבר היו נחלתם של בני העשרים פלוס והשלושים פלוס; בימינו שלנו, שומעים שוב ושוב על אירועים חמורים ואכזריים, אשר בני – נוער, בני – עשרה מעורבים בהם. האלימות פושה בין כותלי בתי – הספר; היא עושה לה שביתה, בפארקים ובגני – השעשועים המאוכלסים בידי בני – נוער; היא מתפרצת במסיבות פרטיות וציבוריות, בבתים פרטיים ובחצרותיהם ואף במועדונים הנועדים לבילויי בני – התשחורת. האמור בתופעה מצערת, המלווה לא פעם, למרבה הצער והפליאה בתיעוד צילומי, כשבסופו של יום, משתמשים אותם עבריינים בסרטונים על מנת לבייש, לסחוט, להפחיד או סתם "לבדר" את חבריהם".

עוד קבע בית המשפט כי אין מנוס בנסיבותיו של מקרה זה לסטות באורח מהותי ומשמעותי מהמלצת שירות המבחן לנוער. ביהמ"ש עמד על כך, שלנאשם ימלאו בימים אלה 18 שנים. מאותו רגע ואילך הוא לא יהיה עוד קטין. ולפיכך אין מנוס מלקבוע עונש יהיה לתקופה משמעותית, כזו אשר תשקף מצד אחד את חומרת המעשים ומצד שני את גילו הצעיר של הנאשם עת ביצע את המעשים.

מלבד עונש המאסר של שש שנים חויב הקטין בתשלום פיצויים לקורבן בסך 120 אלף שקלים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם התחסנתם לשפעת השנה?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות

<