X

100,000 תלמידים ביזומה ייחודית ולאומית

בימים של שיח מקוטב ברשת ובמרחב הציבורי, ברשת החינוך אורט על 100,000 תלמידיה יקיימו ביום שלישי הקרוב זו השנה השישית את "יום המילה הטובה". המיזם מבקש להטמיע שיח חיובי ומכבד בחברה הישראלית באמצעות מחוות ופעילויות באירועים מרכזיים וקהילות מקומיות במסגרתם מודים התלמידים ומפרגנים לגופים ואנשים מגוונים

יום המילה הטוב נוסד בעקבות המיזם "שומרי מסך" של רשת אורט וגוגל שנועד לחנך ולהטמיע בתלמידים שיח מכבד וגלישה בטוחה ברשתות החברתיות ובאינטרנט. היום הפך להיות יום לאומי אותו מובילים צוות אורטוב, הגוף החברתי – ערכי של הרשת. במה שהפך למסורת, חברות וארגונים רבים מצטרפים ליום הייחודי ומעודדים בדרכם שיח מכבד וראוי.
תלמידי הרשת מקריית שמונה ועד הנגב ייצאו במהלך יום שלישי הקרוב  אל בתי החולים, עובדי התברואה, שומרים בקניונים, פקחי תנועה, כוחות הביטחון ויעניקו להם פתק וממתק שנועד לפרגן ולהגיד תודה על עבודתם. מוקד פעילות גדול צפוי להיות באשקלון שם ארבעה בתי הספר של הרשת ומאות התלמידות והתלמידים עתידים להיפגש במרכז העיר ולערוך פעילות משותפת למען הקהילה.
במטרה להפיץ את הטוב למספר רב של אנשים בתיכונים רבים יקיימו את מבצע "להעביר את זה הלאה" במסגרתו כל אדם שיקבל מחמאה יהיה מחויב להחמיא הלאה לבן אדם אחר לפחות. בנוסף במספר ערים ייצא אוטובוס הפירגונים במטרה להגיע לאוכלוסיות מגוונות בערים השונות. בתוך בתי הספר ייערכו הרצאות TED בנושאי שיח חיובי ומכבד ובמספר מקומות בהם רדיו בית ספרי יעניקו במה להקדשת שירים עבור אנשים ותלמידים שעושים טוב.

השנה, לראשונה במסגרת המיזם, החליט צוות אורטוב להעניק את "אוסקר המילה הטובה". במסגרת התחרות, התבקשו כל התיכונים והמסגרות ברשת אורט להציע חברה או ארגון המוכרים להם כמקום שמקדם ערכים, לכידות חברתית ועזרה לזולת וסולידריות עם דגש על ארגונים הפועלים לצמצום האלימות. ועדה מיוחדת בוחנת את ההצעות השונות ותכריז על הזוכים שיקבלו את 'האוסקר הרשתי' כמחווה סמלית מנציגי התלמידים של התיכון הממליץ. כמו כן בבתי ספר רבים יוענקו שי והבעת תודה לעובדי המנהלה, השומרים ועובדי הניקיון במוסד הלימודים.


יום המילה הטובה. צילום: יח"צ אורט

מנהלת מחלקת "אורטוב", דפנה אלון: "במהלך השנה אנו מטמיעים בבתי הספר של רשת אורט, באמצעות התוכניות המגוונות של אורטוב, את הערכים של סובלנות, שיח מכבד, קבלת האחר ותרומה לקהילה. יום המילה הטובה שצוות אורטוב מוביל בפעם השישית הוא יום שיא שבו אנחנו רוצים להבליט את השיח המכבד ולהפיץ את חשיבותו לכל הקהלים שעימם אנו עובדים. בכל רחבי הארץ יקיימו התלמידים מחוות ופעולות שמראות את כוחן והשפעתן של מילים מפרגנות ומעצימות. אנחנו מזמינים ארגונים, חברות וכל אדם שמעוניין להצטרף אלינו ולקחת חלק ביום זה".
ארגונים וחברות שמעוניינים לקחת חלק במיזם "יום המילה הטובה" מוזמנים להיכנס לאתר אורט ולהצטרף למיזם.
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בגוד ניוז

<
<


<