X

סערה סביב הקרנת הסרט 'שלל' בחיפה

חבר המועצה יואב רמתי צפה בסרט 'שלל' שמתוכנן להקרנה בבית הגפן ולדבריו הסרט יוצר באופן מעוות שנאה בין ערבים ליהודיים. מנכ"ל בית הגפן: מדובר על תיעוד היסטורי

חבר המועצה יואב רמתי פנה אל ראש העירייה עינת קליש רותם, ודרש להקפיא את הקרנת הסרט 'שלל' בבית הגפן, המתוכנן להיות מוקרן במהלך השבוע. רמתי צפה בסרט בהקרנה מוקדמת, לבקשת מנכ"ל בית הגפן  אסף רון. "הסרט המעוות מלבה את הטרור ואת השנאה בין תושבי חיפה מהמגזר הערבי לתושביה היהודים", הוא טוען, "הסרט מעורר שיח של קיפוח ועיוות בלי שיש לכך סיבה ,האם זהו תפקידו של תאגיד בית הגפן?האם זוהי התמורה לה מייחלים תושבי חיפה?".

יואב רמתי. להקפיא את הקרנת הסרט שלל. צילום: דורון גולן

.
רמתי: "הסרט 'שלל' מציג את החיים בביירות בזמן מלחמת לבנון ומראה תמונות נשנות וחוזרות של אמהות בילדיהן ובצידן פרשנות של היוצרת לפעולות חמורות שצה"ל עשה כביכול כנגד העם הפלסטיני. בנוסף הסרט מציג באופן אוהד טרוריסטים חברי ארגון הטרור אש"ף אשר חלקם בעלי אינטרס לנרטיב הפלסטיני. הסרט מעביר נתונים ללא מקור אשר חלקם לא נכונים הסרט אינו מזכיר את רוצחי ומחבלי ארגון הטרור אש"ף ואת פיגועי תושבי מחנות הפליטים כנגד עמנו",

עוד בחדשות


בית הגפן בחיפה. צילום מתוך עמוד הפייסבוק של עמותת בית הגפן

רמתי: "הסרט 'שלל' אינו מראה את האמת המוסרית והערכית של חילינו אותם שלחנו בשליחות האומה לסכן נפשם על מנת להשיג בטחון לתושבי מדינת ישראל". חבר המועצה  מבקש לקיים דיון במועצת העיר להגבלת תקצוב פעילות בתאגידים אשר מפיצים תכנים המעודדים ארגוני טרור ופוגעים במוסדות השלטון ובחיילי צה"ל.

שי גליק. צילום: ישי דמארי

גם מנכ"ל ארגון 'בצלמו' שי גליק טוען כי הסרט המציג באופן חד-צדדי את סיפור לבנון, הוא חלק מהפעילות החד צדדית של בית הגפן. גליק מונה פעולות נוספות של בית הגפן, בהן אירוע לפני כחודש בו קראו לחיילי צה"ל 'נאצים'. לאירוע זה מתווספים אירועי תמיכה בטרור, האדרת מחבלים שנאה והסתה שהתקיימו בבית הגפן, במימון משלם המיסים החיפאי. .גליק מונה סדרת אירועים בהם הציג בית הגפן באופן מגמתי את צה"ל בליווי שקרים ועלילות דם. "בעבר אף הוגשו למשטרה על פעילות לא חוקית והסתה במקום", ציין, "באופן קבוע המקום הינו קן צרעות. כך למשל בשנה האחרונה הגיע חבר מועצת העיר גרי קורן למקום עם דגל ישראל ובניגוד לחוק סירב מנהל בית הגפן להכניס אותו עם הדגל".

"לדעתי אין מה להתרגש מהסרט", אומר מנכ"ל בית הגפן אסף רון, "זה סרט שעוסק בעובדות. מראיינים בו את דובר צה"ל. הסרט הוצג בעבר ולא עשו ממנו עניין. "מדובר על היסטוריה. על עובדות. להבנתי אין כל בעיה בסרט. לא רואה כל סיבה שלא להקרין אותו. ההתנגדות לסרט היא סובייקטיבית לחלוטין. אנחנו פה מדברים על תרבות. בית הגפן עשה החודש אירועים לתרבויות שונות. היו אירועים ברוסית, או באמהרית. אנחנו מקיימים אירועים לכל הקהלים".

הסרט אמור להיות מוקרן בבית הגפן ביום חמישי הקרוב. בתקציר הסרט נטען: "סרט שלל מספר את סיפורו של ארכיון אבוד ומציג קטעי סרטים שאותרו מתוכו. זהו סרט על מלחמה שאינה מנוצחת בנשק, אלא באמצעות צילום וזיכרון; שדה הקרב שלה איננו בגדה או בעזה, אלא בארכיון עליו הופקדו שומרי זיכרון. הסרט מציג זווית חדשה, מוכרת פחות על הסכסוך: התיעוד כנשק, שכוחו לא רק לספר את העבר אלא גם לעצב את העתיד".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

איפה תבלו את חג הפסח?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות