X

רגע לפני הנפילה, העתיד החדש של אלנתן

עד לפני כשנתיים אלנתן מיגדל לא האמין שיסיים 12 שנות לימוד. הוא התחנך במסגרות חרדיות, אך לא הסתדר איתן, לא האמין בעצמו וכמעט ונשר ממערכת החינוך. לאחר שקיבל הזדמנות להתחיל מחדש, הוא עתיד לסיים בהצלחה את כיתה י"ב

אלנתן מיגדל, תלמיד בן 17, יסיים את שנת הלימודים תשפ"ג כבוגר בית הספר תיכון עתיד בקריית מוצקין, אליו הצטרף לפני כשלוש שנים. אלא שעבורו, לא מדובר בדבר המובן מאליו מאחר ונסיבות החיים כמעט וגרמו לו להרים ידיים ולוותר על המשך לימודיו. המפנה קרה לאחר שעבר עם משפחתו לצפון ולאחר שהשתלב בתיכון עתיד בקריית מוצקין.

"כשהגעתי לבית הספר בכיתה י', הרמה שלי במתמטיקה ובאנגלית הייתה נמוכה, אך לאט-לאט הצלחתי לצמצם את הפערים. לראשונה גם מצאתי תחום שמעניין אותי ונרשמתי למגמת CNC -הפעלת מכונות באמצעות מחשבים", סיפר השבוע על המפנה בחייו. "המורים בבית הספר נתנו לי תחושה טובה ובייחוד קובי קושנריוב, המורה במגמת CNC, שליווה אותי והאמין בי מהרגע הראשון ונתן לי תחושה שאני יכול".

אהוד בן גרא, מנהל תיכון טכנולוגי "עתיד" קריית מוצקין: "אנחנו רואים בכל תלמיד ותלמידה עולם ומלואו ודואגים לעטוף אותם לאורך כל הדרך. אסטרטגיית החינוך שלנו מאפשרת לתלמידים לפתח את עצמם בתחום הלימודי לצד גילוי המעורבות הקהילתית. תלמידים שתורמים לקהילה אוטומטית מקבילים בחזרה תחושת של משמעות. התרומה יכולה להתבטא במגוון דרכים, החל מיום כיף לאנשים מהאגודה למלחמה בסרטן ועד להעברת סדנאות אפייה בבית הקשישים ועוד".

עוד בחדשות


המחנך קובי קושנריוב ואלנתן מיגדל. צילום: רשת חינוך עתיד

קובי קושנריוב, מחנך ורכז מגמת CMC, שיבח את אלנתן ואמר: "אלנתן הוא ילד מיוחד ובעל פוטנציאל רב. מאז שהצטרף לביה"ס בכיתה י' אני מלווה אותו. למרות האתגרים הרבים בתקופה זו והודות לעבודה מאומת ונמרצת, הצלחנו לצמצם את הפערים הלימודיים בהצלחה. כל צוות החינוך נרתם למשימה והשקיע שעות רבות מעבר לשעות הלימודים, נתן לו יחס אישי. לא עשינו 'הנחות' והמוטיבציה של אלנתן הוכיחה את עצמה".

לדברי קובי, המשפחה בתחילה חששה מהמעבר של מיגדל לבית ספר חילוני, אך החשש התפוגג כאשר ראו את פריחתו של בנם, מה שלימים הוביל להצטרפותו של אחיו הקטן לבית הספר. אלנתן אף אחראי על מיזם מסורתי בבית הספר, כאשר הקים דוכן להנחת תפילין לתלמידי בית הספר, מה שאפשר לו לשמור על זהותו המסורתית.

קובי, היכן אלנתן התבלט והצטיין במיוחד ?

"זיהינו שהוא מוביל בתחום החברתי, הוא מנהיג באופיו ואנחנו טיפחנו את זה. הוא סיים בהצלחה יתרה קורס מש"צים וחבר גם לקבוצות המנהיגות של בית הספר ומאז הוביל לא מעט יוזמות חברתיות. בשנה שעברה השתתף בתכנית למען ניצולי שואה, במסגרתה חגגו להם ימי הולדת ואירחו להם לחברה. בנוסף, דאגו לחלק משלוחי מנות לילדי חינוך מיוחד בגנים ולאחרונה יצאה קבוצת המנהיגות להשתלמות בנושא מנהיגות בנאות קדומים".

מה יעשה אלנתן בסיום כיתה י"ב ?

"בסופו של דבר אלנתן על מסלול ההצלחה ויסיים את מבחני הבגרות השנה. הוא צמצם פערים בולטים הן במישור הלימודי והן במישור החברתי ואני שמח לבשר כי בהמשך הוא ירשם למכללה הנדסאים (י"ג-י"ד) בבית ספרנו. זה ההישג האישי שלי כמחנך ברשת החינוך 'עתיד'".

התיכון הטכנולוגי "עתיד" קריית מוצקין, מרשת החינוך "עתיד", מתמקד בחינוך למצוינות ושאיפה למוביליות חברתית. התיכון מוגדר מח"ט אליו מגיעים 162 תלמידים ותלמידות מכל אזורי הקריות. התיכון משלב לימודי בגרות מלאה לצד מגמות מעשיות, בניהן: תכנון וייצור באמצעות מחשבים, אפייה מלונאית, עיצוב שיער וטיפוח חן.

מנכ"ל רשת עתיד, יוסי ממו. צילום: יח"צ

יוסי ממו, רו"ח מנכ"ל רשת החינוך עתיד: "רשת החינוך עתיד, בתי הספר שבבעלותה והצוותים החינוכיים שלה רואים את תפקידנו המרכזי בעצם זכותנו בעיצוב דמות הבוגרים בחברה הישראלית. הסיפור של אלנתן כמו סיפורים אחרים ברשת עתיד הינו דוגמא לכך".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

איפה תבלו את חג הפסח?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות