ניצולי השואה משתפים, התלמידים מתעדים

תלמידי תיכון נשר נפגשו עם ניצולי שואה לפרויקט הנצחה משותף שבו תיעדו הצעירים את סיפוריהם ומסלול חייהם של הניצולים עד עלייתם ארצה

 

התלמידים וניצולי השואה. "חובתנו לעשות ללא הרף למען החדרת תודעת השואה ולקחיה". צילום: תיכון מקיף נשר

התלמידים וניצולי השואה. "חובתנו לעשות ללא הרף למען החדרת תודעת השואה ולקחיה". צילום: תיכון מקיף נשר

במסגרת לימודי ההיסטוריה בתוכנית הלמידה המשמעותית בתיכון מקיף נשר, השתתפו תלמידי הכיתות המדעיות בשכבות י"א ו-י"ב בפרויקט מיוחד להנצחת זיכרון השואה.
במסגרת הפרויקט, התחלקו התלמידים לקבוצות. בכל קבוצה 2-3 תלמידים, שנפגשו עם ניצולי שואה בבתיהם כדי לשמוע ולתעד את סיפוריהם. יחד מילאו "דפי עד" והעלו את סיפורי הניצולים על הכתב. בנוסף, יצרו התלמידים מפות המתארות את מסלול הנדודים של ניצול השואה עד עלייתו לארץ. נקודת שיא הייתה אירוח הניצולים בספריית התיכון ביום השואה הבין לאומי.
טום גרישין, תלמיד כיתה י"ב בבית הספר התיכון בנשר: "יום זה אורגן בשיתוף צוות ההיסטוריה והתלמידים, ובמהלכו הגיעו הניצולים להתארח בספריית בית הספר והתקבלו בחום ואהבה על ידי התלמידים והצוות החינוכי. ניצולי השואה שוחחו עם התלמידים שהשתתפו בפרויקט, ואילו הניצולים סיפרו על חוויותיהם במהלך המלחמה ובחירתם להמשיך לחיות ולתרום למדינת ישראל. היום הסתיים בצפייה משותפת בסרטון קצר שכלל תמונות של התלמידים עם הניצולים והוקרת תודה להם. כל ניצול קיבל צנצנת ריבה ושי צנוע".
מנהלת החטיבה העליונה בקרית החינוך של נשר לאה אופיר סיכמה: "התלמידים ציינו כי הם רואים את העשייה למען הניצולים כמצווה ומתכננים להמשיך ולהיות להם לעזר בתחומים שונים ככל האפשר".
ראש עיריית נשר אבי בינמו בירך השבוע על העשייה החינוכית של סגל בית הספר והתלמידים ואמר: "זיכרון השואה הוא זיכרון קדוש שיש לשמרו. חשיבותו היא גם בבניית החוסן האנושי שלנו כאומה באמצעות דור העתיד. לכן, המפגש הבלתי אמצעי הזה בין ניצולי השואה לבין התלמידים הוא כה חשוב. זו גם הסיבה מדוע עיריית נשר מתקצבת את מסעה של המשלחת העירונית הממלכתית לאדמת פולין, ללימוד השואה והגבורה, ומשתתפת במחצית מעלות המסע. חובתנו, לעשות ללא הרף, למען החדרת תודעת השואה ולקחיה, להטמעתה באישיותו ובנפשו של כל ילד הגדל במערכת החינוך שלנו בעיר, לחנך לסובלנות, לאהבת המולדת, ולמען המשך קיומנו בארץ הזאת".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר