X

ביהמ"ש: הילדים האוטיסטים ישובו לחוף השקט

השופט רון שפירא הורה לעיריית חיפה לאפשר את חזרת הילדים על הרצף האוטיסטי לפעילות בחוף השקט

"במסגרת העתירה לה הצטרפתי כידידת בית המשפט ביחד ים סגנית ראש העיר סופי נקש, הגענו להסכמות לטובת הילדים", אומרת חברת המועצה שרית גולן, "לפי ההסכמות, העירייה תחתום על ההסכמים הנדרשים שיאפשרו את החזרת הפעילות של הילדים על הספקטרום האוטיסטי לפעילות כבר בסוף השבוע הזה".

"ההסכמות התאפשרו בעזרתו של נשיא בית המשפט המחוזי רון שפירא שהבהיר שיש לעשות הכל בכדי להחזיר את הילדים לפעילות בהקדם. צר לי שהיינו צריכים להשתמש בבית המשפט כדי לאכוף על העירייה לעשות את המוטל עליה. נמשיך להוביל מדיניות ברורה ביחס לחוף השקט, שתעדיף את המשתמשים הקיימים בו ולא תשמש למימוש חזון שווא של ראש העיר וסגנה".

יו"ר רשימת הירוקים אביהו האן סיכם: "סוף טוב: העתירה התקבלה והילדים יחזרו לים". האן ליווה את המשפחות והילדים והיה מעורב בנושא. ״אני מודה מאוד לגישה החיובית של נשיא בית המשפט השופט רון שפירא שהודיע כי הילדים יחזרו לים".

עוד בחדשות


"אני שמח שההחלטה התקבלה והסכסוך המיותר שפגע בילדים נפתר. ליוויתי את הילדים וההורים במאבק חשוב זה. חשוב לי למסור תודה והערכה רבה לדוד חבוב שעושה למען הילדים יום ולילה  לליאור מעמותת שייט חיפה ולחברי מועצת העיר שפעלו בנושא, הן בוועדת הכספים והן בישיבות המועצה״.

"צר לי שנאלצנו להשתמש בבית המשפט בשביל הילדים" יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה  שרית גולן שטיינברג. צילום: דורון גולן

את העתירה הגיש עו"ד אסף אורן, המייצג את ההורים. "העותרים, הורים לילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים על הרצף האוטיסטי, מתכבדים להגיש עתירה מנהלתית למתן צווים". בעתירה התבקש בית המשפט לתת צו המורה למשיבים להאריך לאלתר את התקשרות עיריית חיפה מול משרד החינוך לצורך העמדת כלי שייט וציוד ימי שבבעלות משרד החינוך לטובת פעילות ילדים בעלי צרכים מיוחדים על הרצף האוטיסטי בחוף השקט, ובכללם – ילדי העותרים. צו המורה למשיבים להעמיד בדחיפות כלי שייט וציוד ימי הדרושים לטובת פעילות ילדים בעלי צרכים מיוחדים על הרצף האוטיסטי בחוף השקט, ובכללם – ילדי העותרים.

גולן ונקש מונו כ"ידידי בית המשפט". עניינה של העתירה עסק ב"התעמרות והתאכזרות בלתי נתפסת של המשיבים בילדים חסרי ישע, בעלי צרכים מיוחדים על הרצף האוטיסטי, שכל מבוקשם הוא להמשיך פעילות רבת שנים. הפעילות חיונית לשמירה על תפקודם התקין, התפתחותם ובריאותם. הפעילות כוללת עשיית שימוש בכלי שייט ובציוד ימי בבעלות משרד החינוך המתואמים במיוחד עבורם לצורך פעילות של שייט בחוף השקט בעיר חיפה".

עו"ד אורן טען בעתירה כי בחודשים האחרונים "פועלת ראש העיר לסכל השימושים המתקיימים בחוף השקט מזה שנים רבות ובכלל זה נמנעת מהוצאת רישיון עסק, הבאת דרישות תקציביות מתאימות וחידוש ההסכמים של בית הספר הימי ומועדון השיט לצורך שימוש בסירות של עיריית חיפה".

"הימנעות המשיבים מהעמדת כלי השייט והציוד האמורים תוך פגיעה קשה בבריאותם וברווחתם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, עולה כדי פגיעה בלתי מידתית בזכויות יסוד חוקתיות לחיים, לכבוד ולחירות" נטען בעתירה שבה מצוין כי מועצת העיר החליטה כי על ראש העירייה לחדש מיידית את ההסכמים מול משרד החינוך.

"להגיד את הדבר הנכון". ליאור אלפסי. צילום באדיבות המצולם

יו"ר מועדון השייט ליאור אלפסי, "הגענו לבית המשפט כאשר חלק מהילדים בכניסה שאלו אותי האם נחזור לשוט בסירות בקרוב? כמובן שאמרתי שאני בטוח שכן אבל עם צביטה בלב שאני לא אומר את כל האמת מכיוון שאני כבר מכיר את התנהלות העירייה לצערי. ואז נכנסנו לאולם כבוד השופט אמר "הדיון הבא שלי מחר בצהריים אנחנו לא נצא מפה עד שלא נמצא את הדרך שהילדים יחזרו לשוט בסירות.‏ ברגע זה הבנתי שאמרתי את הדבר הנכון, ואכן זה מה שקרה. אני רוצה להודות לכל מי שעמד לצידנו לאורך כל הדרך. ובעיקר לדויד חבוב שמקדיש את חיו לילדים בהתנדבות מלאה, לקובי פרדריך לעו"ד אסף אורן , הילה לאופר ,עו"ד שרית גולן ולילדים המקסימים שישבו בבית המשפט וחיכו בסבלנות. אין הרגשה יותר טובה מלראות את החיוך שלהם".

מעיריית חיפה נמסר בעת הפרסום כי: "עיריית חיפה רואה חשיבות רבה בפעילות השייט ודורשת כי זו תתבצע באופן מוסדר ובטיחותי כפי שמתחייב מכל פעילות המתבצעת עם ילדים ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפעילות ימית. בתוך כך פועלת ראש העירייה לכנס את חברת נמלי ישראל וכל יתר הגורמים הרלוונטיים במטרה להביא לסיום המחלוקת הנוגעות לכלל אגודות השייט".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

איפה תבלו את חג הפסח?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות