X

'ברברה' הגיעה במלוא עוצמתה

השבוע הסוער של החורף הגיע: משבי רוח עזים, גשמים, סופות רעמים, ים גועש. הציבור נקרא לא להסתכן לשווא

מהבוקר (שני) צפויה מערכת סוערת של מזג אוויר שתשהה באזורינו כמה ימים ומלבד גשמי ברכה היא נושאת עימה גם סכנות לנפש ורכוש. הגלים צפויים להגיע לגובה של יותר משבעה מטרים ולפגוע בשכונות החוף.

היום (שני) צפוי מזג אוויר סוער. ינשבו רוחות דרום מערביות עזות עד 100 קמ"ש. גשם יחל בצפון ויתפשט בצהריים למרכז ובערב לצפון הנגב. עד הצהריים צפוי אובך בדרום ובמרכז. בחרמון ירד שלג והוא עשוי להתפשט לצפון הגולן בלילה. הטמפרטורות ירדו. גובה גלים 350-650 ס"מ טמפרטורת המים 18 מעלות.

ביום שלישי הטמפרטורות ירדו ויהיה גשום וסוער. גשם לפרקים מצפון הארץ ועד צפון הנגב. בדרום אביך. שלג ירד בחרמון ובצפון רמת הגולן. ינשבו רוחות דרום מערביות ערות עד עזות. הים רוגש. חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

עוד בחדשות


מחוז חוף נערך לסערת כרמל. צילום: דוברות כב"ה מחוז חוף

ביום רביעי קר מהרגיל. גשם מקומי ירד מצפון הארץ ועד צפון הנגב. בפסגות הרי הצפון ירד שלג קל. ינשבו רוחות צפון מערביות ערות. חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. ביום חמישי מעונן חלקית עם גשם מקומי ועדיין ייתכן שלג קל בחרמון ובצפון הגולן. הים גבה גלי.

מטה החירום של עיריית חיפה נערך לקראת "ברברה" שתלווה בגשמים, משבי רוח עזים בעוצמה של עד 100 קמ"ש, ים גועש וגלים בגובה שבעה וחצי מטר וסופות רעמים. היערכות העירייה הותאמה לתחזית המעודכנת של השירות המטראולוגי, על פיה תחילת הסערה צפויה היום בשעות הבוקר.

על רקע תחזית זו נערכות יחידות המטה העירוניות לטיפול בהצפות, חסימת כבישים ופינוי מכשולים כגון: עצים, עמודי תאורה, שלטים ורמזורים שעלולים לעוף כתוצאה ממשבי הרוח העזים. לצורך כך, הועמדו בכוננות כלים מכניים הנדסיים, לפינוי סחף, פתיחת צירי תנועה וחיתוך ופינוי מהיר של עצים.

יחידת החילוץ העירוני. צילום: לאוניד רזניק אגף הביטחון וחירום עיריית חיפה

עיריית חיפה פונה לתושבים להיערך מבעוד מועד לסערה: לחזק דודי שמש, סככות וחפצים אחרים כגון עציצים, אדניות על גגות ומרפסות ולהתרחק ככל הניתן במהלך הסופה מעצים, עמודים וחפצים אחרים העלולים לעוף כתוצאה מהרוחות החזקות בשל מזג אויר חורפי כתוצאה ממערכת "ברברה" הצפוי בימים הקרובים המשלב תנאים של משבי רוח גשם וקור,

משרד הבריאות מרענן את המידע לציבור וקורא לאוכלוסיות הקשישים וכן להורים לתינוקות ולילדים צעירים, לנקוט  במספר פעולות חשובות על מנת להימנע מנזקים בריאותיים ולהיערך בהתאם למזג האוויר. לדאוג לחימום ואיטום של הבית, להקפיד על שתייה בכמות מספקת, להקפיד על ארוחות קלות יחסית ולשמור על פעילות ותנועה כדי להגדיל את זרימת הדם וחום הגוף.

נציב כבאות והצלה, אייל כספי, הנחה את מפקדי המחוזות לסיים את ההיערכות המבצעית לסערה בדגש על בדיקת כשירות ציוד ואמצעים ייעודים לחילוצים במים ושלג. עוד הונחו המפקדים להרחיב את התיאום הבן ארגוני עם משטרת ישראל, גופי החירום והרשויות המקומיות. מרכזי השליטה יתוגברו ויחידת להבה תעמוד בכוננות הזנקה רכובה ומוסקת.

נציב כבאות והצלה  קרא לציבור להישמע להוראות גופי החירום וההצלה, לשמור על כללי בטיחות באש ולהימנע מאסונות מיותרים.

יודגש כי בשנים 2016-2022 נגרמו   כ-500 שריפות ו – 23 בני אדם נספו כתוצאה משימוש בלתי בטיחותי באמצעי חימום כמו תנורי סלילים ומפזרי חום.

 

.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

איפה תבלו את חג הפסח?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות