X

הריאלי: שוב הוזמן "פורום משפחות שכולות"

בצלמו: "פורום משפחות שכולות" זה שם מכובס למשפחות מחבלים שרצחו יהודים. הריאלי: אנו מעוניינים לעורר אצל הנוער חשיבה ביחס למעגלי הזהות הדמוקרטית"

שוב סוער ב"הריאלי" בעקבות קיום מפגש של תלמידי י"ב עם "פורום משפחות שכולות", שזהו ארגון המייצג משפחות של מחבלים. מנכ"ל ארגון 'בצלמו' שי גליק מאיים לפעול נגד מנהל סניף בית בירם מנדי רבינוביץ' אם לא הארוע לא יבוטל. "במקום להביא מרצים שיעודדו את הנוער הנפלא והאיכותי, אתה בוחר להביא ארגון קיצוני שקורא לחיילי צה"ל רוצחים ומחבלים", טוען גליק.

"אנו עוסקים בפנים השונות של הווייתנו – כבני אדם, כישראלים, כיהודים, כציונים וכבאי התרבות הדמוקרטית", נכתב במכתב מביה"ס לתלמידי השכבה ולהוריהם, "בחרנו להתמקד השנה בשכבת י"ב בחקר הדמוקרטיה הישראלית על חוזקותיה ואתגריה הייחודיים. אנו מעוניינים לעורר אצל הנוער חשיבה ביחס למעגלי הזהות הדמוקרטי ולמתח האישי והציבורי הנוצר, לאור המציאות הישראלית המורכבת".

קמפוס בית בירם.למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: באדיבות בית הספר הריאלי

עוד בחדשות


"הורים רבים ותלמידים מודאגים פנו אלי שאתערב בעניין והנני להם לפה אחרי שהם מפחדים לדבר בגלוי", טוען גליק במכתב לרבינוביץ', "הפורום הנ"ל ירצה בפני תלמידי הבית ספר לפני הגיוס שלהם לצה"ל. במקום להביא מרצים שיעודדו את הנוער הנפלא והאיכותי של בית הספר הריאלי בחיפה אתה בוחר להביא ארגון שקורא לחיילי צה"ל רוצחים ומחבלים ומשווה אותם למחבלים. במקום לעודד אותם להתגייס לצה"ל ליחידות מובחרות ולהגיע הכי גבוה שרק אפשר לא עשיתם זאת. ההיפך הגמור : בחרתם להביא את הארגון הקיצוני "פורום משפחות שכולות" .מדובר בארגון שמייצג משפחות מחבלים כך לדוגמה אחד המשפחות שם הינה משפחתו של מחבל בלבנון שחוסל על ידי ישראל בשם מאהר אבו עייש אחרי שהשתתף בפיגועים נגד חיילים ואזרחים. אדגיש הדבר הזה מפורסם באתר הפורום לא על ידי אף "ארגון ימני קיצוני".

מתוך החוזר שהופץ על ידי הריאלי להורים

"ממחקר שערך אתר פרספקטיבה עולה שפורום משפחות שכולות כולל משפחות מחבלים. כך למשל אחד מחברי הפורום הינו כמאל שהיה מפקד על פיגועי ההתאבדות, והיה אחראי על פיגוע קשה בנתניה בתאריך 2002.3.9 ,שגרם למותם של שלושה ישראלים ו-50 פצועים. הוא מתואר כ"מהנדס פעולות ההתאבדות ומפקד בכיר בגדודי אל אקצה". ב-2002.3.9 התרחש הפיגוע במלון ג'רמי בנתניה, בו נהרגו התינוקת אביה מלכה שהיתה בת 9 חודשים, וישראל יחיא שהיה בן 27. לדברי גורמים ביטחוניים, כמאל סיפק את האמל"ח ששימש לפיגוע בנתניה. זה לא היה הפיגוע היחיד. כמאל היה חבר חולייה צבאית שביצעה מספר פיגועי ירי ומטען מהם נהרגו לפחות שני אזרחים, והיה מעורב בהכנת אמל"ח וטילים".

שי גליק. צילום: ישי דמארי

"האם האנשים הללו הם לוחמים? או מחבלים נתעבים? מבדיקה שנעשתה בעבר עולה ששוב ושוב הפורום קורא לצה"ל בשם אחד בלבד צבא הכיבוש לישראל. מבחינת הפורום אין דבר כזה בכלל צה"ל. נציין עוד דבר חשוב הפורום הוא זה שמתעקש ביום הזיכרון של מדינת ישראל היום הכי קדוש וממלכתי לתקוע אצבע בעין לרוב ככל אזרחי ישראל ולעשות יום זיכרון אלטרנטיבי. ובהזמנה לטקס הזיכרון אחרון נכתב: "אנחנו מאמינים שהמשפט 'במותם ציוו לנו את החיים' הוא לא סיסמה, אלא קריאה לפעולה". כלומר, האזרח או החייל הישראלי שנרצחו בפיגוע מסוים נושאים צוואה מוסרית זהה לזו של המחבל שרצח אותם. אין חשיבות לסיבת המוות, אין רוצחים ונרצחים, אין טובים ואין רעים. מדובר בשיבוש האמת, תמיכה בשקר וקבלת הנרטיב שאין הבדל בין מחבל שרוצח תינוקת לבין חייל שמחסל מחבל". אומר גליק.

"הגיע הזמן להגיד את זה בקול ברור. חייל שמחסל מחבל הוא עושה דבר חשוב מאין כמוהו, הוא מציל חיים, לעומת זאת מחבל שרוצח נשים תינוקות וילדים הוא פושע מלחמה נאלח שאין כמוהו. בנוסף ובכל מקרה, חוזר מנכ"ל מחייב השמעת שני הצדדים וכלל שאתם מתעקשים להזמין אותם אשמח לשמוע מי הארגון הנגדי שהוזמן לדבר מולם. תלמידי בית הספר הריאלי מאז ומתמיד היו גאים בצה"ל שהגן עליהם ורואים בו מופת של צבא מוסרי ודוחים כל ניסיון של כל גוף קיקיוני לתמוך בנרטיב שאומר שמי שרוצח חיילי צה"ל או תינוקות הוא לא פושע מלחמה. לא יעזור כלום. לא ישטפו לנו את המוח".

תגובת בית הספר הריאלי לטענות: "כחלק מתוכנית הלימודים הייחודית שפיתחנו בריאלי בחיפה, אנו מפגישים את תלמידי י"ב עם זוויות שונות שמשקפות את מורכבות החיים בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. בין היתר – ביקור במרכז למורשת מנחם בגין בירושלים, מפגש עם מתיישבים יהודים בראס אל עמוד, שיחה עם חברי פורום משפחות שכולות וכן עם חברי "מפקדים למען בטחון ישראל".  כמו ב-15 השנה האחרונות, גם השנה נקיים את המפגשים החשובים במיוחד לאור שיעור המתגייסים הגבוה מביה"ס שעומד על 96.6 אחוז, רבים מהם בתפקידי קצונה. אנו גאים בהם ובהן ונמשיך להעניק להם את נקודת הפתיחה הטובה ביותר לעמדות מפתח בחברה ישראלית, כמו אלפים מבוגרינו בהם שופטים, שרים, רמטכ"לים, מדענים זוכי פרס ישראל ויוצרים מובילים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם הייתם מעוניינים לתרום לקראת פסח למשפחה נזקקת?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות