עלייה בהיקף הלינות בחיפה

התאחדות המלונות בישראל מפרסמת כי בשנת 2015 עמדה תפוסת המלונות בחיפה על כ-60 אחוז, מה שנחשב לגידול משמעותי מ-2014 * בימים אלה נבנים כ-800 חדרי מלון נוספים ברחבי העיר במסגרת תנופת התיירות בחיפה

 

חיפה בתנופה תיירותית. 800 חרדי מלון נוספים נבנים בעיר. צילום: צבי רוגר

חיפה בתנופה תיירותית. 800 חרדי מלון נוספים נבנים בעיר. צילום: צבי רוגר

בשעה שענף התיירות נמצא בירידה ברמה הארצית, התיירות בחיפה רושמת עלייה בהיקף של 5 אחוזים בלינות תיירים בעיר בשנת 2015. התיירות בחיפה נמצאת במגמת עלייה וכ-800 חדרי מלון נבנים כיום ברחבי העיר, מה שיהפוך אותה לבירת התיירות הצפונית. עלייה נוספת של 3 אחוזים נרשמה בתפוסת חדרי המלון בעיר בעוד שבכל הארץ היתה ירידה בשיעור של 2 אחוזים.
ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "אנו קוטפים היום את פירות המאמץ של העשור האחרון בפיתוח ענף התיירות בחיפה, ואלו באים לידי ביטוי בכמות המבקרים בעיר שהולכת וגדלה ובמספר בתי המלון המוקמים והנמצאים בצמיחה מתמדת. הדבר מתקיים הודות ליזמים המבקשים להצטרף להצלחה ולמיתוגה של חיפה כמוקד בילוי ונופש לכל המשפחה. אנו מאמינים כי עם פיתוחה של העיר התחתית והחזית הימית יקבל ענף התיירות בחיפה תנופה נוספת שתגדיל את מספר המבקרים בעיר".
מנתונים שפורסמו לאחרונה על ידי התאחדות המלונות בישראל, עולה כי תפוסת בתי המלון בחיפה בשנת 2015 עמדה על כ-60 אחוז, גידול משמעותי לעומת שנת 2014.
הפעילות התיירותית בעיר, כפי שבאה לידי ביטוי במדד מרכזי של תפוסת חדרים בבתי המלון ובביקורים במרכזי ביקור בעיר, מצביעה על גידול ניכר.
הגידול נרשם בתפוסת בתי המלון, מספר אניות הנוסעים הפוקדות את נמל חיפה ומספר התיירים שביקרו במוקדי התיירות בעיר ובראשם הגנים הבהאים, חופי הרחצה ומוזיאוני חיפה.
לצד התנופה התיירותית בעיר, כ-800 חדרי מלון נמצאים בימים אלה בתהליכי תכנון ובנייה. כבר במהלך שנת 2016 יצטרפו מאות חדרים חדשים למאגר התשתיות התיירותיות של חיפה.
סגנית ראש העירייה יוליה שטראיים, המכהנת כיו"ר עמותת התיירות חיפה: "מגמת השיפור התאפשרה רבות בזכות הסיוע של שר התיירות ומנכ"ל המשרד ועל כך אני מודה להם. במהלך השנה עשינו מאמצים רבים בכדי לקדם תיירות פנים וחוץ ונמשיך לעשות כך גם השנה. במסגרת מאמצים אלו השקנו השבוע קמפיין לקידום תיירות הפנים במהלך חודש פברואר, בו אנו מציעים מגוון רחב של אטרקציות בשיטת 1+1 ללנים במלונות העיר. אני משוכנעת שהגידול הצפוי במצבת חדרי המלון בעיר, ייתן גם הוא תנופה נוספת למגמת שיפור זו".
מנכ"ל העמותה לתיירות חיפה משה שמא: "ב-2016 ניתן דגש מיוחד על בניית תשתית לתיירות חוץ. חשוב להרחיב את סגמנט תיירי חו"ל בחיפה".
המבקרים בחיפה יכולים ליהנות מ-34 מוקדי תיירות ייחודיים כשהבולטים בהם, הגנים הבאהיים, 10 מוזיאונים ייחודיים לכל הגילאים, חופי ים, טיילות נוף, השוק הטורקי, המושבה הגרמנית לצד קולינריה של חיפה המציעה שפע של מסעדות אותנטיות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה