תחנה לרכבל – גם בנשר

ראש עיריית נשר אבי בינמו סיכם עם שר התחבורה ישראל כץ: הרכבל מלב המפרץ לטכניון ולאוניברסיטת חיפה יעצור בעיר * השניים החליטו בנוסף על תחילת תכנון תחנת רכבת הנוסעים במסגרת "רכבת העמק", קידום פרויקט המטרונית, והגדלת השתתפות משרד התחבורה בטיפול בנושא הבטיחות בכבישים

 

תושבי נשר יהיו חלק מהמהפכה התחבורתית שמקדם משרד התחבורה במטרופולין חיפה. צילום: עיריית נשר

תושבי נשר יהיו חלק מהמהפכה התחבורתית שמקדם משרד התחבורה במטרופולין חיפה. צילום: עיריית נשר

ראש עיריית נשר אבי בינמו ומהנדס העירייה ליאון גורודצקי נפגשו בשבוע שעבר בירושלים עם שר התחבורה ישראל כץ. במהלך ישיבת העבודה, הבטיח השר כץ כי בקרוב יחל תכנון של עבודות נרחבות, כמו תחנת רכבת הנוסעים בעיר במסגרת קו "רכבת העמק", הקמת מסוף לרכבל בנשר, חיבור העיר למערכת הסעת ההמונים – המטרונית ("מטרו-נשר") וכן הגדלת ההשתתפות של משרד התחבורה בטיפול בבעיות בטיחות בכבישים.
"השר כץ הוכיח פעם נוספת שהוא חבר אמיתי של העיר נשר. הודות לשר ולאנשי משרדו נוכל לקדם כבר בעתיד הקרוב שורה של פרויקטים תחבורתיים חשובים", אמר בינמו.
כאמור, אחד הנושאים שהועלו בפגישה היה הרכבל שמחבר את לב המפרץ לטכניון ולאוניברסיטת חיפה. לפי הצהרת השר: תוקם תחנה של הרכבל בנשר. תושבי נשר יהיו חלק מהמהפכה התחבורתית שמקדם משרד התחבורה במטרופולין חיפה.
עוד סוכם על מתן קדם זמינות לפרויקט המטרונית. בהתאם לכך, ציר בר יהודה יעבור שדרוג ושיפור שיכלול: טיפול בבעיות הבטיחותיות שבו עוד בטרם תחילת העבודה על המטרונית. יש לציין כי קידום תכנון-ביצוע פרויקט "מטרונית-נשר" בציר בר יהודה נעשה בימים אלה על ידי חברת "יפה נוף", ולפי דרישות מנהל התכנון (במסגרת תכנית המתאר החדשה לעיר נשר) והעירייה על משרד התחבורה לדאוג לתקצוב הפרויקט בהתאם.
נושא נוסף שהוסדר הוא זירוז התכנון של הקמת תחנת רכבת בנשר כחלק מ"רכבת העמק", ובמקביל יצירת תיאום בין המטרונית לרכבת – כך שהתחנות יהיו סמוכות וישלימו אחת את השנייה.
עוד הוחלט על תכנון "כביש עוקף נשר" (כביש 705 – שלב ג') והגדלת השתתפות משרד התחבורה בטיפול בבעיות בטיחות בכבישים. סוגיית ביצוע כביש עוקף נשר (מכיוון אזור אונ' חיפה לכיוון צומת יגור) נתקעה בעבר בשל "אי כדאיות כלכלית". נכון להיום, בעוד כ-5 שנים יעברו בעיר נשר עוד כ-15 אלף כלי רכב ביום עקב בינוי באוניברסיטת חיפה, בטכניון, בנשר ובשכונת דניה שבחיפה. מתוך חשיבות התכנון לטווח ארוך, ביקש בינמו לקדם את הפרויקט – ושר התחבורה נענה גם לכך בחיוב.
במסגרת הטיפול בבטיחות בכבישים עלו על שולחן הדיונים גם הנושאים הבאים: הסדרת צמתים ברחוב צה"ל – שם כבר התקבלה הרשאה תקציבית בסך 1.182 מיליון שקלים. האומדן לביצוע העבודות עומד על כ-4 מיליון שקלים, ועיריית נשר ביקשה להגדיל את ההרשאה התקציבית; הסדרת צומת הרחובות ההרדוף-התמר-השיטה: הסדרת הצומת אושרה לשנת 2015, אך לאור בקשת אגף התקציבים, נדחתה ל-2016. בינמו וגורודצקי ציינו כי הואיל ומדובר בנושא בטיחותי דחוף – העירייה ממתינה עדיין להרשאה תקציבית; הסדרת צומת מרומזר בדרך בר יהודה-רחוב המלאכה: משרד התחבורה אישר הצבת רמזור בצומת, אך טרם התקבלה הרשאה תקציבית. "מדובר בנושא בטיחותי דחוף, ועל כן עיריית נשר מבקשת לזרז קבלת הרשאה תקציבית", אמר בינמו במהלך הישיבה.
נידון גם נושא הצבת רמזור להולכי רגל בצומת רחוב בר יהודה-ישורון. מדובר בנושא בטיחותי ראשון במעלה: הצבת רמזור במעבר החצייה שסמוך להוסטל לקשישים, כבר גבה חיים בעבר, כולל בחודש שעבר. התכנית אושרה על ידי משרד התחבורה ועיריית נשר ביקשה סיוע תקציבי בהקמת הרמזור.
לגבי צומת מחצבה 4.5 שם התקבלה הרשאה בסך 660 אלף שקלים, כאשר האומדן לביצוע עומד על כ-5 מיליון שקלים, ביקשה העירייה את הגדלת ההרשאה לפרויקט, שכבר נמצא בשלבי ביצוע.
עוד הוחלט על מתן סיוע בגובה של כ-500 אלף שקלים עבור השקעה בנגישות מעברי חצייה, תחנות אוטובוס ורמזורים, וכן הגדלת היקף התמיכה השנתית ל-250 אלף שקלים בגין סימון כבישים ובטיחות.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר