מרזים, לא לבד

84 אחוז מאלו שמצליחים להשיל ממשקלם ולשמור על כך מדווחים על תמיכה מאסיבית מהמשפחה והסובבים, שעוזרת להם לרדת ולשמור על ההישג. אז קבלו כמה טיפים, איך מגייסים את המשפחה והחברים לתהליך ההרזיה שלכם
 

אנו, בני האדם חיים בחברה ומושפעים מאד מהסובבים אותנו ומצליחים יותר בכל דבר כשיש לנו תמיכה.
תהליך הרזיה הוא תהליך הדורש שינוי בכל תחומי החיים. בכדי להצליח בו כולנו זקוקים לתמיכה,לאורך תהליך ההרזיה ולא פחות כחברי כבוד של שומרי משקל, אלו שהצליחו לרזות ועכשיו צריכים לשמור על ההישג כל החיים. חברי כבוד, סיפורי ההצלחה שלנו מקפידים לציין שנתמכו על ידי בן זוג מבין ותומך המשתף פעולה ומסייע, על משפחה שנרתמה לעזור, ועל חברים לעבודה שתומכים, מעודדים ונותנים מחמאות.
מניסיוננו הסובבים אותנו הופכים לעוזרים ותומכים, כשאנו משתפים אותם בצרכים שלנו. חשוב שנדאג לתאם איתם ציפיות ולא נתבייש לבקש את העזרה לה אנו זקוקים.
כיצורים חברתיים אנו ניזונים מתגובות הסובבים אותנו, במקרים רבים הן נותנים לנו את הדחיפה הדרושה לרזות והתגובות החיוביות מעניקות לנו את המוטיבציה הדרושה לנו כדי להמשיך ולהצליח כל פעם מחדש.

 

הסובבים אותנו הופכים לעוזרים ותומכים, כשאנו משתפים אותם בצרכים שלנו. צילום: אילוסטרציה

הסובבים אותנו הופכים לעוזרים ותומכים, כשאנו משתפים אותם בצרכים שלנו. צילום: אילוסטרציה

 

למה כדאי לגייס תמיכה ?

ממחקר שנערך בשומרי משקל עולה, כי 84 אחוז מחברי הכבוד ששומרים על משקלם מספרים שתמיכה ושיתוף המשפחה בהרזייתם עזרו להם להצליח.
המשפחה שלכם או חבריכם הם האנשים הקרובים לכם ביותר אם רק תבקשו, הם ישמחו לעזור לכם, ככה זה כשאוהבים. כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם.
השינוי החשוב ביותר שעלינו לעשות הוא להבין כיצד לגייס את הסביבה הקרובה לעזרתנו, לפעמים כל שצריך הוא פשוט לבקש בצורה מפורשת.

כיצד המשפחה יכולה לעזור לכם:

לאפשר לכם זמן לפעילות גופנית או להשתתף במפגש השבועי של שומרי משקל (לשמור במקומכם עם הילד).
להכין בעבורכם ארוחות מתאימות (לחתוך סלט שיחכה לכם כשאתם מגיעים הביתה).
לקנות הביתה רק מה שלא מפתה אתכם (את הפיצוחים שיאכלו מחוץ לבית…).
להימנע מהשארת פיתויים בסביבתכם (למשל לא להשאיר אריזת הופלים פתוחה על השיש)
לשנות את תפריט הארוחות המשפחתיות- שתתאים גם לכם (ג'חנון – שבת כן, שבת לא או להחל/ להוסיף משהו מפנק אחר אך פחות משמין כמו פנקייק עם פרי או פשטידה).
לצאת יחדיו לצעידה יומית כי בשניים זה יותר נחמד וגם יותר מחייב.
להעיר לכם כשאתם מכניסים משהו לפה בהיסח הדעת, או להפך, להתאפק ולא להעיר אם זה מרגיז אתכם.
לעודד אתכם להמשיך, לא לוותר, להחמיא לכם על שינויים גם אם הם קטנים.

כיצד מבקשים עזרה?

1: הסבירו מה אתם מרגישים ולאיזו עזרה אתם מצפים
ערכו שיחה משפחתית והבהירו שהחלטתם להתמודד עם עודף המשקל שלכם. כעת ספרו להם שהחלטתם להצטרף לשומרי משקל. והבהירו מה באורח חייכם המשפחתי הנוכחי מפריע למאמצים שלכם לרזות ומה הם יכולים לעשות כדי לעזור.

2: היו אסרטיביים

גם אם לחלק מבני המשפחה קשה עם מהשינויים ,בדקו איזה אלטרנטיבות מתאימות להם שפחות מאימות עליכם ועדין יתאימו לשינויים הנדרשים. כך הם לא ירגישו שהויתור גדול מידי עבורם ויסכימו לשתף פעולה כי ירגישו שהויתור שווה את המחיר.

3: אמרו תודה

זכרו להודות לתומכים בכם בכל פעם מחדש, על הויתורים שהם עושים למענכם. זכרו, אתם חשובים למשפחה ולחברים ולכן אתם יכולים לצפות מהם לשיתוף הפעולה הנדרש והם ישמחו לעזור, אם רק ידעו מה אתם צריכים.

4: חפשו שותפים לדרך

חפשו חברים שרוצים לרזות והציעו להם להצטרף אליכם לקבוצה בשומרי משקל כך תשמשו אחד לשני מעגל תמיכה נוסף במהלך השבוע. יחד תצאו לצעידה היומית, ולחדר הכושר ואפילו החליפו יומני מעקב יומיים לבקרה ותמיכה.

5: שתפו את חבריכם לקבוצה במה שעובר עליכם

אם יש לכם קושי, העלו אותו בשיחה השבועית. אל תחששו כי חברי הקבוצה הם בדיוק כמוכם, והם מבינים אתכם והם כאן כדי לתמוך ולהתמך. חברי הקבוצה מתמודדים עם אותם קשיים והפתרונות שהם מצאו לבעיותיהם יספקו לך תמיכה ורעיונות חדשים שיגבירו את המוטיבציה להתמודדות טובה יותר עם תהליך ההרזיה.

6: פנו למדריכה בבקשת עזרה

הידע של המדריכה,היותה מודל לחיקוי, ניסיונה העשיר מאפשרים לה לתת לך את העזרה לה אתה זקוק. במקרה הצורך עומד לרשותה צוות המומחים של שומרי משקל לפתרון בעיות מיוחדות כי תוכנית שומרי משקל ניתנת להתאמה לכל אחד.
הצטרפו לקבוצה החדשה של שומרי משקל ברמת אלון ותקבלו את כל התמיכה הדרושה להצלחה בתהליך ההרזיה.
לפרטים נוספים 2480*


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות