X

"צעירים צריכים סיבה להשאר בחיפה"

חבר המועצה קיריל קארטניק מסיים שנת פעילות עשירה ונערך לבחירות, כשהוא סיעה עצמאית שאינה תומכת בראש העירייה או במועצה הלעומתית

"העובדה שאני דובר גם  אוקראינית ורוסית, היא רק יתרון", אומר קיריל קארטניק 32, שנכנס למועצת העיר לפני קצת יותר משנה. "אני בארץ מאז שנת 2009, אז הייתי חייל בודד ואני מזמן מרגיש ישראלי לכל דבר. אמנם בחיפה חיים 60 אלף עולים מרוסיה ואני מדבר בשפתם. אבל איני פונה רק אליהם. בבחירות הקרובות אתמודד בראש רשימה שמורכבת מכל הצבעים של האנשים החיים בחיפה".

קארטניק החל את הקריירה הפוליטית בעיריית חיפה כראש מטה עולים של סגן ראש העיר דוד עציוני, "הייתי מספר 6 ברשימה וכאשר עציוני מונה למשנה למנכ"ל משרד השיכון והתפטר מחברות במועצת העיר בסוף 2021, נכנסתי במקומו. זו זכות גדולה לייצג את תושבי העיר ואני מתכוון להתמודד בבחירות הקרובות על נושאים הבוערים לכל מי שחי כאן".


"לפני שנה וחודשיים התחלתי את עבודתי כחבר מועצה. מאז תחילת  פעילותי הגשתי 12 הצעות לסדר  וקרוב ל-15 שאילתות. הכל למען אינטרסים של תושבי העיר. טיפלתי בהפעלת המעבר התת קרקעי בקריית אליעזר, בין הטיילת לבת גלים, דאגתי לשירותים בטיילת. לא היה כלל תקציב לטפל בהם. הוכנה תכנית והגשנו אותה למועצת השינו בכדי שלאורחי הטיילת יהיה שירותים נורמליים. דאגתי למתקני כושר בפארק הכט. חצי מיליון שקל הושקעו באחזקת הפרויקט. הצלחתי להכניס לתקציב 2022 סעיף על הקמת מוקד לקשישים ערירים.לצערי חברי מועצת שינוי אחר כך ביטלו את הסעיף".

"כשהחלה המלחמה באוקראינה נאבקתי למען קליטת עולים חדשים ופליטים בחיפה. בין היתר דאגתי שבניין העירייה יואר בצבעי כחול וצהוב – גם ב-2022 ו-2023. זה היה דבר שמאוד  חשוב למודעות. חשוב לי להדגיש כי המאבקים שלי היו בשלל נושאים. יותר מהכל, חשוב לי לשפר את רמת החיים פה. מתוך 3500 עולים שמגיעים לחיפה בממוצע בכל שנה, אחרי שנה של התבססות, רק חצי מהם נשארים. ומה שהכי גרוע – רבים מאלה שעוזבים אותנו, הם צעירים. הם אינטלקטואלים שהיו יכולים לתרום הרבה לעיר. סייעתי להרבה אזרחים בשיפוץ כבישים, מדרכות וליקויים הנמצאים באחריות העירייה".

"אני בונה כעת רשימה שתשקף כמה שיותר את המגוון של תושבי העיר. יהיו ברשימה כמה שיותר צעירים ואקדמאים, להט"בים, דתיים, נשים. רשימה מאוד מגוונת שתיתן ביטוי למגוון הרחב החי בעיר. חשוב לי שהצעירים יקבלו ייצוג הולם. הצעירים לצערנו עוזבים את חיפה. הם מנוע הצמיחה. צריך לדאוג להם. לתת להם אפשרויות לחיות פה, לא מקדישים להם תשומת לב, בפנאי, או בתרבות. צריכים לתת להם הטבות ושיהיו להם מספיק סיבות להשאר. אחרי שהם מסיימים פה את הלימודים, צריך לדאוג להם לעבודה.העיר הזאת לא נותנת להם אפשרויות להתבסס. בונים כאן פחות מאשר בקריות ובטירת כרמל. בסך הכל בנו בחיפה 700 דירות בשנה האחרונה. אין כאן מקומות עבודה. חיפה תופסת רק שישה אחוז מההייטק בארץ. לפני 30 שנה המצב בחיפה היה הרבה יותר טוב. היינו שם נרדף להייטק והפסדנו אותם. צריך להקים כאן פארק מת"ם מספר 2. גם להרחיב את הקיים וגם לבנות אחד חדש".

"אני מאמין שלצעירים צריך להיות פתרון בתחומי התרבות והפנאי. למצוא מענה הולם לכל האוכלוסיות החיות בעיר- רוסים, ערבים, להט"בים. העיר משקיעה מיליוים באנשי גיל הזהב, קיימת רשת מיל"ב עם 17 מועדונים למבוגרים  וזה טוב מאוד שנותנים לחיפאים מבוגרים תשומת לב. אבל בעירייה כנראה בכלל שכחו את הצעירים. לרשות הצעירים הקדשנו רק מיליון שקל. בקדנציה הבאה אדאג לכך שבהסכם קואליציוני נכלול  סעיפים קונקרטיים לעידוד צעירים לגור, לעבוד ולבלות בחיפה".
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי