לומדים לכבד בעלי חיים

טקס סיום התוכנית "יחס חיובי לבעלי חיים" התקיים בקריית ביאליק. זוהי השנה ה-12 בה מתקיים הפרויקט בעיר. השנה התכנית הועברה לכל כיתות ה' בעיר

 

במפגשים נחשפו התלמידים לתרומתם של בעלי החיים בכלל וחיות המחמד בפרט. צילום: אילוסטרציה

במפגשים נחשפו התלמידים לתרומתם של בעלי החיים בכלל וחיות המחמד בפרט. צילום: אילוסטרציה

בקריית ביאליק מסכמים את השנה ה-12 של פעילות התוכנית "יחס חיובי לבעלי חיים". בשנה"ל תשע"ו הועברה התוכנית לכל 14 כיתות ה' בחמשת בתי הספר היסודיים בעיר ולכיתת התלמידים התקשורתיים, סך הכל 410 תלמידים. התוכנית התקיימה בחודשים נובמבר, דצמבר וינואר במימון מלא של העירייה.
את התוכנית יזמה והוציאה לפועל בהתנדבות בתיה בר, חברה בקרן למען בעלי חיים במשרד להגנת הסביבה, בשיתוף פעולה עם רכזת החינוך בחי פארק, אסנת מעוז-ינקו ומדריכת התוכנית, הילה לאופר-שמו, עם הכלבה ניקו הנותנת לתוכנית ערך מוסף.
מטרת התוכנית היא יצירת חברה מעורבת ואכפטית, יכולת לקבל אחריות אישית במציאת פתרונות בנושאים של שוטטות והתעללות בבעלי חיים ופיתוח יכולת קבלת החלטות כאשר נתקלים במקרים אלו. התוכנית שמה דגש על ערכים כמו סובלנות, סבלנות, חמלה, עזרה לחלש וכיבוד צרכי השונה, הן כלפי אנשים והן כלפי בעלי חיים.
התוכנית כללה שלושה מפגשים לכל כיתה, שניים בבית הספר ואחד בחי פארק. במפגשים נחשפו התלמידים לתרומתם של בעלי החיים בכלל וחיות המחמד בפרט לבני האדם, בליווי מצגות וסרטונים. במפגש בחי פארק נפגשו התלמידים עם הווטרינר הרשותי, ד"ר דוד דדיה, אשר הסביר את חשיבות העיקור והסירוס . כמו כן למדו הילדים על בעלי חיים בסכנת הכחדה בארץ ובעולם ועל תרומת גני החיות לשימורם. במפגש המסכם נערך חידון בנושא חתולים, בעקבות מידע מוקדם שקיבלו התלמידים. 14 תלמידים , אחד מכל כיתה, שזכו בחידון קיבלו מנוי שנתי לחי פארק.
היום , יום א, 14.2.16 נערך טקס עירוני לסיום הפרויקט במעמד ראש העיר, אלי דוקורסקי , מנהל אגף החינוך עמי ראובן, סמנכ"ל בכיר לאכיפה במשרד להגנת הסביבה ויו"ר הקרן למען בע"ח, יצחק בן-דוד, ראש אגף הגנה על בע"ח ורכזת הקרן במשרד להגנת הסביבה , גלי דוידסון והווטרינר הרשותי ד"ר דוד דדיה.
במהלך הטקס נערכה תחרות בין בתי הספר בהצגת פרויקטי החקר . בית הספר קדימה זכה במקום הראשון לאחר שוועדת השיפוט העניק לו את הבכורה.

את התוכנית יזמה והוציאה לפועל בהתנדבות בתיה בר. צילום: עיריית ק. ביאליק

את התוכנית יזמה והוציאה לפועל בהתנדבות בתיה בר. צילום: עיריית ק. ביאליק

ראש העיר, אלי דוקורסקי, בירך את יוזמי ומשתתפי הפרויקט ,הודה לבתיה בר על נחישותה, מסירותה והאנרגיה הבלתי נדלית למען בעלי חיים וחינוך לאהבתם. דוקורסקי ציין שהפרויקט מקנה לא רק ידע בתחום אלא גם ערכים ומונע אלימות, משפר את האווירה הבית ספרית ומחנך לדאגה ואכפתיות.
ראש אגף הגנה על בע"ח ורכזת הקרן במשרד להגנת הסביבה , גלי דוידסון, הודתה לראש העיר על התמיכה הבלתי מסויגת בפרויקט וציינה שבקריית ביאליק ביוזמתה של בתיה בר הפעילות הגיעה לעומקים מיוחדים.
דר' דוד דדיה, הווטרינר העירוני הדגיש שניתן לראות תוצאות הלמידה בשטח כאשר הילדים מתקשרים למוקד העירוני ומדווחים על בעל חיים פצוע או משוטט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק