עוד גינות להולכים על ארבע

עיריית חיפה ממשיכה בהכשרת גנים לשחרור כלבים ברחבי העיר. הגן שמוכשר בימים אלו נמצא בקרית חיים, בחורשה שבין רחוב הנוטר לרחוב משה שרת

 

 נשלמות ההכנות להקמתו של גן נוסף לשחרור כלבים בגן השבשבת שבשכונת נווה שאנן. צילום: עיריית חיפה

נשלמות ההכנות להקמתו של גן נוסף לשחרור כלבים בגן השבשבת שבשכונת נווה שאנן. צילום: עיריית חיפה

עיריית חיפה פועלת בימים אלה להכשרת גינות לשחרור כלבים בשכונות שונות של העיר. בגנים אלה יכולים התושבים לשחרר את כלביהם ללא מפריע.
הגנים נועדו להקל על בעלי הכלבים ללא צורך בשימוש ברצועה ולאפשר לכלבים להתרוצץ חופשי תוך צמצום מפגעי צואת הכלבים בשכונות.
בימים אלה החלו העבודות להכשרת גן לשחרור כלבים בקריית חיים. הגן בשטח כולל של כחצי דונם יוקם בחורשה שבין רחוב הנוטר לרחוב משה שרת. במקביל נשלמות ההכנות להקמתו של גן נוסף לשחרור כלבים בגן השבשבת שבשכונת נווה שאנן.
גנים אלה מצטרפים לגנים שכבר הוקמו ברחוב יואב שבקריית אליעזר, ברחוב החיל בבת גלים וברחוב אורן שברוממה החדשה.
בתוך כך פועלת העירייה לאיתור שטחים נוספים להכשרת גינות כלבים ברמת גולדה, בכרמליה ובשכונות נוספות.תושבי השכונות מוזמנים לפנות לאגף לפניות הציבור ולהציע את הצעותיהם בנושא.
הגינות מתוכננות ומוקמות על ידי המחלקה לגנים ונוף באגף לשיפור פני העיר, בשיתוף הווטרינר העירוני והאגף לפניות הציבור.
החוק אוסר כל אחזקת כלבים במקום ציבורי, אלא אם כן הכלב קשור היטב ברצועה או בשרשרת. החוק נועד להגן על אנשים וכלבים כאחד מפני נשיכות, העברת מחלות וריצה של כלב לכביש, העלולה להסתיים בפגיעתו.החוק אינו חל בגינות אלה פרט לכלבים מסוכנים החייבים ברצועה גם בגינות אלה.
במקביל להכשרת הגינות נמשכת פעילות האכיפה הנמרצת של העירייה נגד בעליהם של כלבים משוטטים וכלבים העושים את צרכיהם ברשות הרבים. האכיפה מבוצעת באופן גלוי וסמוי ע"י מפקחי העירייה אשר מסיירים ברחבי העיר בכל שעות היום והלילה.
המפקחים מאתרים את בעלי הכלבים באמצעות שבב אלקטרוני המוצמד לגופם של הכלבים, וכן על ידי מעקב אחר הכלבים לבתיהם. הקנס על בעלי הכלבים הינו 475 ₪, סכום שיעלה בקרוב עם אישור וועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת ל – 730 ₪.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה