X

"השמיים הם לא הגבול" ריאיון שכולו השראה

יעל פרי, סמנכ"לית השיווק של קבוצת מבנה, מחזיקה באחת מעמדות המפתח החזקות ביותר בתחום הנדל"ן המניב בישראל, אליה הגיעה דרך מודעה קטנה בעיתון והיא קוראת לנשים להיכנס לתחום ולתפוס עמדות ניהול, פרי: " נשים יכולות להיות בתפקיד ניהולי בכיר בכל תחום, וככה אני גם מחנכת את בנותיי"

 

עולם הנדל"ן נחשב מאז ומתמיד לעולם גברי. בטון, מנופים, ברזלים, פיגומים, הכל גדול וסכומים אדירים של כסף עוברים בו. זה תחום שבאופן מסורתי היו בו מספר קטן מאוד של נשים בתפקידי מפתח. אולם, יעל פרי (53) הוכיחה שנשים יכולות להחזיק בעמדות מפתח בכירות ביותר ולעשות זאת בדרך הכי מקצועית שיש.

הקימה עם הזכיינים את החטיבה הארצית של "אנגלו-סכסון" והפכה למנכ"לית החטיבה לנדל"ן  מסחרי מניב ברשת שפועלת בישראל. תמונה: אלבום פרטי

עוד בחדשות


פרי, נשואה לערן ואמא לארבע בנות (יובל 25, עדי 21, הילה 16, שירה 10), היא סמנכ"לית השיווק של קבוצת "מבנה" שתחום עיסוקה הוא נדל"ן מניב. החברה משכירה נכסים לכ-2,800 שוכרים בכל הארץ ובעלת נכסים בהיקף של 13.5 מיליארד שקלים ומאות עובדים,  ואל התפקיד הבכיר הזה היא הגיעה דרך מודעה  שפורסמה על גבי העיתון.

את דרכה היא החלה בכלל בתחום מכונות ההדפסה  ובגיל 40, עם חברה שותפה, פתחה את משרד הנדל"ן למגורים שהלך והתרחב מהר מאוד לתחום הנדל"ן המסחרי והפך למותג תחת השם "קיסרית נדל"ן" . "זה היה מאוד בולט שגברים שולטים בתחום הנדל"ן, בראש הפירמידה תמיד פגשתי גבר".  לאחר מספר שנים היא הקימה יחד עם הזכיינים  את החטיבה הארצית של "אנגלו-סכסון" והפכה למנכ"לית החטיבה לנדל"ן  מסחרי מניב ברשת שפועלת בישראל.

אני פוגשת עוד ועוד נשים מנהלות בתפקידי מפתח שנכנסות לתחום הנדל"ן וזה מבורך מאוד בעיניי" תמונה: אלבום פרטי

לפני כשש שנים ראתה פרי מודעה קטנה בעיתון "למשרה בחברה ציבורית גדולה דרוש סמנכ"ל שיווק"  . "הגשתי קורות חיים והתמודדתי למשרה מול גברים שכולם הגיעו מחברות ידועות מעולם הנדל"ן. לא היה לי ספק לרגע שאני מתאימה לתפקיד ובסופו של דבר, זכיתי במשרה והבנתי שהשמיים אינם הגבול".

"היו שנים שעשיתי ויתורים בקריירה לטובת המשפחה ולטובת הבנות כשהן היו עדיין קטנות" מספרת פרי. "במהלך השנים כשהבנות גדלו השתנו גם סדרי העדיפויות שלי והמטרות שהצבתי לעצמי". פרי: "לנשים יש המון יתרונות שהן לא תמיד מודעות אליהן" מציינת פרי. "הן יכולות להתמודד עם מספר דברים בבת-אחת, יש להן אינטליגנציה רגשית גבוהה, הבנה עמוקה של סיטואציות וקריאת המפה,  ועדיין לגברים הרבה יותר קל לבנות קריירה. עובדתית גברים מתמודדים פחות עם דברים שגרתיים שנשים מתמודדות  בחיי היום יום והדבר בולט במיוחד בעולם הנדל"ן שהוא עדיין מסורתי בתפיסה שלו, והלוואי וזה ישתנה"

"היו שנים שעשיתי ויתורים בקריירה לטובת המשפחה ולטובת הבנות כשהן היו עדיין קטנות" מספרת פרי. "במהלך השנים כשהבנות גדלו השתנו גם סדרי העדיפויות שלי והמטרות שהצבתי לעצמי". משפחת פרי בהרכב מלא. צילום: אלבום משפחתי

הדבר הבולט ביותר בעולם הנדל"ן ובעובדה שהתחום שייך בעיקר למין האחר, לדבריה של פרי, הוא האגו הגברי. "בעולם הגברי יש המון אגו והרבה פעמים האגו הוא המניע. לנשים יש את המסוגלות לעצור, לנטרל את האגו ולהיכנס למהלך מתוך מחשבה "נקיה" יותר. לעיתים קיימות גם סיטואציות שבהן לגברים קשה יותר לקבל מולם אישה,  שמזוהה על ידם כ"מין החלש" ולכן החסם הזה עדיין מייצר אפליה נגד נשים. אין ספק שכיום התופעה פחות מורגשת מבעבר ואני פוגשת עוד ועוד נשים מנהלות בתפקידי מפתח שנכנסות לתחום הנדל"ן וזה מבורך מאוד בעיניי".

פרי ממליצה לנשים לא להימנע מלהציב מטרות ולהשיג אותן. "אני ממליצה לנשים להיכנס לתחום הנדל"ן, תחום שעדיין מזוהה עם עולם הגברים תמונה אלבום פרטי

"אני מתעוררת בכל בוקר לאתגרים ניהוליים ותפעוליים חדשים מתוך רצון לעשות את התפקיד שלי על הצד הטוב ביותר. חשובה לי תחושת הגאווה של העובדים תחתיי באירגון וכן הצורך להניע את הצוות שלי לשאוף למצויינות, כי העבודה שלנו היא מעגלית, אין סופית. מיד באותו רגע  שנגמרת שנת עבודה שבה עמדת ביעדים שהצבת לעצמך ואף יותר, מתחילה שנת עבודה נוספת והכל מתחיל מחדש. אני מאמינה שכדי להמשיך ולהצליח צריך לדעת לשמר את העובדים, לפרגן ולתת להם את המקום, כי העובדים הם השותפים שלי לדרך ולהצלחה".

בדיעבד, מודה פרי, שהייתה משנה כמה דברים וכפי שהיא אומרת בחיוך: "חוכמת ה'בדיעבד' היא נהדרת, הייתי רוצה להצליח לחלק את הזמן טוב יותר בין הקריירה לילדים ולמשפחה המורחבת. עבודה כמו שלי דורשת זמינות 24/7 ולפעמים זה בא על חשבון הבית והמשפחה".

בשטח עם צוות ההנדסה של "מבנה" בפרויקט הסוללים. תמונה: אלבום פרטי

עם זאת, למרות הדרישות התובעניות הנובעות מסוג העבודה שלה, פרי ממליצה לנשים לא להימנע מלהציב מטרות ולהשיג אותן. "אני ממליצה לנשים להיכנס לתחום הנדל"ן, תחום שעדיין מזוהה עם עולם הגברים. לדעתי, היתרון הבולט שלנו כנשים הוא היכולת הריגשית לפתח שיח ולראות דברים באופן שונה ואנחנו יודעות לפתור דילמות בלי עניינים של אגו. אין לי ספק שנשים יכולות להיות בתפקיד ניהולי בכיר בכל תחום, באותה מידה כמו הגברים,  וככה אני גם מחנכת את בנותיי".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

מה עוזר לך להרגיש טוב עם עצמך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות

<