X

האימא של החיילים

מחר זה יקרה: נעשה טוב – יהיה טוב: יום מעשים טובים ה-17 יצא לדרך וקצת לפני, סיפור על האימא של כל החיילים

כילדה קטנה נילי יעקב ואביה ז"ל היו נוסעים הרבה ומטיילים. הם היו עומדים בטרמפיאדות ואביה נהג לעלות על טרמפים. מאביה קיבלה אהבה לחיילים ומאמא שלה קיבלה את הנתינה. בגיל 15 היא קראה כתבה על בחור בירושלים שעוזר לחיילים ובימי שישי מכין להם ארוחות ודואג להם. נילי חלמה לעשות את זה גם כשתהיה גדולה.
לפני כשבע שנים, מכרה כתבה לה אם יכולה לעזור לחייל רעב עם מאה שקלים. היא התקשרה לחייל ובאותו סוף שבוע כבר עזרה לו עם אוכל ועשתה לו קנייה גדולה. בהמשך ביקרה אותו בדירתו בבני ברק, ונחרדה מהתנאים בהם הוא חי. מאותה נקודה נילי החליטה שזה צריך להיות אחרת. היא המשיכה לעזור לו ולחברים נוספים שלו שנמצאים במצב דומה, וכך לאט לאט הופנו אליה חיילים נוספים.

כיום יש לנילי כ – 140 חיילים בודדים. אותם חיילים חזרו בשאלה והמשפחה ניתקה איתם קשר. נילי הפכה להיות המשפחה שלהם, חלקם אפילו קוראים לה אימא. הם באים אליה הבייתה, חוגגים ביחד, היא מכינה להם אוכל ואפילו הגיעו אליה הבייתה ביום הולדתה עם בלונים ופרחים. הקשר לא מתנתק אחרי שהם משתחררים, נילי עוזרת להם בפתרונות עבודה, דיור ומלגות.
לדבריה, תמיד חלמה על משפחה גדולה. כיום יש לה ילד אחד ביולוגי ועוד 140 ילדים שאוהבים אותה אהבה ללא תנאים.
עם נילי ישנם מתנדבים נוספים, יחד הם נקראים "עטופים באהבה". ישנן 60 נשים שעוזרות לה קבוע, ועוד מס' אנשים שעוזרים לשנע הכל. הם מבשלים לחיילים, קונים להם בגדים, נעליים וכל דבר שזקוקים לו. הקהילה הזו שנבנתה כבר מנוהלת וכל אחד יודע מה תפקידו. אין יום שלא מגיעה פנייה מחייל נוסף שזקוק לעזרתם.


נילי יעקב. החיילים שלה הפתיעו אותה ביום הולדתה עם בלונים ופרחים, צילום: שחר טביב

 

מחר, (שלישי), יתקיים "יום מעשים טובים" – יום שיא לעשיית טוב כל השנה – שמנוהל על-ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון המציעה התנדבות אישית בהתאמה לאורך כל השנה. את יום מעשים טובים יזמה לפני 17 שנים אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון והוא יכלול אלפי הזדמנויות להתנדב ולעשות טוב בכל רחבי הארץ – מדן ואילת.

במסגרת הפעילויות השונות צפויים למעלה משני מיליון ישראלים לצאת לעשות טוב, ביניהם חצי מיליון משתתפים מהחברה הערבית, בקבוצות, כיחידים, במסגרת העבודה, בבתי הספר ובגנים. כ-95% מהרשויות המקומיות, למעלה מ-300 עמותות, תנועות נוער, ו-1,000 חברות ייקחו חלק ביום הזה, שהפך ליום גלובלי ומצויין ב-110 מדינות בהשתתפות מיליוני בני אדם.

השנה, פעילויות יום מעשים טובים יתקיימו תחת המסר "חושבים טוב, מדברים טוב, עושים טוב". כשהרעיון הוא לייצר מסה קריטית של עשיית טוב למען יצירת שינוי חיובי, ולקרוא לכל אחת ואחד לעשות מעשה טוב – קטן או גדול – כל אחד לפי יכולתו ונטיית ליבו.

שרי אריסון, יוזמת יום המעשים הטובים: "לכל אחת ואחד יש את האמת שלו. ביום מעשים טובים השנה בואו נשים את הדגש על לחשוב טוב, לדבר טוב ולעשות טוב. עם אהבת חינם ואחריות אישית אפשר לגשר ולממש את הטוב". גם השנה אפשר לעשות טוב במגוון תחומים: אריזות מזון, סיוע לאוכלוסיות נזקקות, פעילויות לשמירה על הסביבה, פעילויות למען בעלי חיים ואפילו לעשות טוב על הדרך במסגרת 100 עמדות ברחבי הארץ.

לאתר יום מעשים טובים המציע מגוון אפשרויות להשתתף בעשיית הטוב לחצו על הקישור: https://www.good-deeds-day.org.il/

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בגוד ניוז