X

קורסים במקצועות טיפוליים שכדאי להכיר

יש לא מעט אנשים אשר מעוניינים לעסוק במקצועות טיפוליים, אך הבחירה במסגרת של לימודי פסיכולוגיה לתואר לא בהכרח תתאים עבורם, ההמלצה היא להכיר את כל האפשרויות המוצעות לכם בטרם קבלת ההחלטה
יש לא מעט אנשים אשר מעוניינים לעסוק במקצועות טיפוליים, אך הבחירה במסגרת של לימודי פסיכולוגיה לתואר לא בהכרח תתאים עבורם. בכל זאת, יש לקחת בחשבון, שבחירה שכזאת מצריכה התחייבות להשלמת תואר ראשון ולאחר מכן, גם תואר שני – וכמובן, גם מצריכה הכשרה מתאימה אשר גם היא אורכת זמן – ורק לאחר מכן, ניתן לפעול על מנת לקבל רישיון בכדי לעבוד כפסיכולוגים.
יחד עם זאת, חשוב לציין שיש אלטרנטיבות, אשר כוללות בתוכן קורסים ללימודי תעודה במקצועות טיפוליים שונים.
הקורסים יכולים להיות באורכים שונים, לעסוק בנושאים שונים ולדרוש עמידה במחויבויות שונות.
בכל מקרה.. ההמלצה היא להכיר את כל האפשרויות המוצעות לכם בטרם קבלת ההחלטה (מכיוון שיכול להיות שלאחר איסוף המידע תגיעו למסקנה שדווקא שווה לכם להשקיע בלימודי פסיכולוגיה):

אימון אישי אשר נקרא גם קואצ'ינג נועד על מנת לסייע לאנשים אשר נתקלו בקשיים בתחומים שונים בחיים. באמצעות האימון האישי, אותם אנשים יכולים לקבל כלים פרקטיים אשר יכולים לסייע להם להשיג מטרות ולממש רצונות שונים.
מדובר בדרך המשותפת למאמן ולמתאמן, אשר כוללת ליווי אישי והדרכה צמודה – בתחילת הדרך המאמן עוזר למתאמן להגדיר מטרות ולהציב יעדים ובשלבים הבאים, הוא מסייע להם להשיג אותם.
קורס אימון אישי מצריך גם בחירת התמחות בתחום ספציפי אשר יכול להיות: אימון זוגי, אימון עסקי, אימון הורים והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.


CBT
מדובר על גישה התנהגותית – קוגניטיבית, אשר מתבסס על תיאוריות מחקריות. במסגרת השיטה מושם דגש על הגדרת מטרות, הקניית דרכים ושיטות להירגעות, שינוי דפוסי התנהגות ועוד..
בכדי להשתלב בעבודה כמטפלי CBT יש צורך לעבור קורס ייעודי. הקורס מספק לתלמידים כלים אשר יאפשרו להם לשאול את השאלות הנכונות, לבצע אבחון, מעקב וליישם טכניקות שונות. מדובר בקורסים אשר יכולים לארוך תקופת זמן ארוכה יחסית, כאשר במסגרת הקורס, נוגעים בלא מעט נושאים ויש לעמוד במחויבויות שונות, אשר יהוו כתנאי להשלמת הקורס.

פסיכולוגיה התפתחותית במסגרת לימודי תעודה
יש לקחת בחשבון שמרבית הקורסים המשתייכים לקטגוריה הזאת, מיועדים לפסיכולוגים, אשר השלימו תואר שני בלימודי פסיכולוגיה ועמדו בכל שאר המחויבויות הנדרשות לעיסוק בתחום. הקורסים הללו מספקים ידע וכלים אשר יאפשרו להם לעסוק ולטפל במצבים פרטניים. כאשר, בתוך רשימת נושאי הקורסים ניתן למצוא: הנחיית קבוצות, תרפיה במשחק, טיפול דיאדי והרשימה עוד ארוכה.

קורס NLP
מדובר בשיטת טיפול נוספת אשר נלמדת במסגרת לימודי תעודה. מדובר בקורס אשר יכול להסמיך אתכם לעבוד כמטפלים באחת מהשיטות המובילות והיעילות ליצירת שינוי בחיי אנשים.
מדובר בשיטה המשלבת טכניקות אשר בכוחן לשנות את חייהם של המטופלים, לשנות דפוסי חשיבה, פרשנויות וכל זה על ידי הליך של תכנות מחדש של המוח.

לסיכום, יש לא מעט קורסים בעולם לימודי התעודה, אשר יכולים להתוות את הדרך לעיסוק במקצועות טיפוליים שונים. בכדי לבחור את הקורס המתאים. ההמלצה היא לשים דגש על שורה של פרמטרים ובין היתר: כדאי להכיר את שיטת הטיפול ולהבין את רמת החיבור אליה. יש לבדוק את תנאי הקבלה לקורס – ואם אתם יכולים לעמוד בהם. יש לבדוק מה אורך הקורס – ואם אתם מוכנים להשקיע את הזמן הזה. יש להגדיר את המטרה מהקורס – האם אתם בוחרים להירשם אליו רק לצורך העשרה או שאתם מעוניינים לעסוק בתחום זה. יש לבדוק גם פרטים טכניים שונים לגבי אותו הקורס כמו: מחיר הקורס (כמובן, יחס העלות אל מול התועלת שתוכלו להפיק ממנה), מחויבויות הקורס (מבחנים, נוכחות וכיוצא בזה) ועוד.. דגש על כל הפרמטרים הללו יאפשר לבחור בסופו של דבר את הקורס המתאים ביותר.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך