X

בי"ח כרמל נכון לעבור לקריית אתא

"הקמת בית החולים ע"ש מנחם בגין בקריית אתא היא משימה לאומית חיונית ותביא בשורה לכל תושבי אזור המפרץ. הכללית ובית החולים כרמל נכונים לאתגר ורוצים לקדם אותו במהירות האפשרית". כך אמר מנהל המרכז הרפואי כרמל ד"ר אבי גולדברג בפאנל שהתקיים היום בחיפה בוועידת המפרץ הבינלאומית לאזוריות
עשרות ראשי ראשיות, מנכ"לים ובכירים מכל ענפי המשק בהם חברי כנסת ושרים ממשרדי הכלכלה התחבורה הגיעו הבוקר לוועידת אשכול המפרץ השנתית שנערכה בפעם השניה. בפאנל שפתח את הועידה התארח מנהל המרכז הרפואי כרמל ד"ר אבי גולדברג שהוזמן להציג את העתיד והחזון בתחום הבריאות בתחום אשכול המפרץ.

"לאזור המפרץ ישנם מאפייני בריאות ייחודיים הכוללים אוכלוסייה מבוגרת, פערי בריאות המאפיינים את הפריפריה וגיוון גדול של האוכלוסייה. כל אלה מחייבים הכנת תכניות בריאות לטווח הארוך" אמר  ד"ר גולדברג.

"חייבים לטפל בפערים בבריאות ולגייס לאזור עובדי בריאות – רופאים, אחיות ומקצועות רבים נוספים. בית החולים החדש הוא גולת הכותרת של התכנית. הקמת ביה"ח החדש בקרית אתא כמרכז על, היא קודם כל חשובה לבריאות התושבים אבל בנוסף, תתרום בצורה משמעותית ביותר לפיתוח האזורי. בית החולים כזה יקדם תעסוקה איכותית, מחקר,  לימודים אקדמיים ושיתופי פעולה עם תעשיית ההייטק ותעשיות אחרות. זה ייתן הזדמנות אדירה לצמיחה אזורית מכלילה עבור כל תושבי האזור. ביה"ח בסדר גודל כזה אינו יכול לקום מאפס". הסביר ד"ר גולדברג " ולכן הוחלט כי יתבסס על בית חולים קיים וזאת בעיקר בשל חוסר היכולת לגייס את כוח האדם לבית החולים החדש מבלי לפגוע אנושות בבתי החולים הקיימים. הכללית רוצה להקים את בית החולים החדש ובתור ארגון הבריאות הגדול והמוביל במדינה ועם ניסיון רב שנים בהקמה והפעלה של  14 בתי חולים וחיבור יוצא מן הכלל לצורכי רפואת הקהילה היא גם המתאימה לכך ביותר. בית חולים כרמל עם מרכזי המצוינות שלו גם הם הבחירה הנכונה להוות את הבסיס לבית החולים החדש".

ד"ר אבי גולדברג ואהרון אזולאי. צילום: אלי דדון

עוד ציין ד"ר גולדברג כי "בית החולים כרמל חסום כיום לחלוטין מבחינת יכולתו להתפתח והוא סובל קשות מצפיפות קשה, מקשיי נגישות ובעיות חניה. אנחנו רוצים לפתח שירותים רפואיים מתקדמים נוספים לתושבי האזור אבל לא יכולים לעשות זאת. רק העברתו של בית החולים תאפשר לו לבטא את מלוא יכולותיו ולהרבות בריאות לתושבי האזור כולם. ההחלטה על הקמתו של בית החולים כבר התקבלה ומופיעה גם בקווי היסוד של הממשלה הנוכחית. מה שנדרש כעת זה לעשות את הצעד הראשון בהוצאת התכנית לפועל, כדי שבעוד שבע שנים ניתן יהיה לפתוח את בית החולים".

ד"ר אבי גולדברג ודוד אבן צור. צילום: אלי דדון

גם ראש עיריית קריית ביאליק מר אלי דוקורסקי שהתארח בפאנל עם ד"ר גולדברג ציין כי הקמה מהירה של בית חולים על אזורי בקריית אתא היא מחולל צמיחה חשוב ביותר וכי הוא אישית מאוד תומך בהקמת ביה"ח  לטובת כלל תושבי הקריות ואשכול המפרץ .

הפאנל עסק כאמור  בשאלת עתיד מפרץ חיפה , חזון מול מציאות וכיצד הם מעריכי ייראה אזור המפרץ בשנים הקרובות והשתפו בו גם יואב צוקרמן דירקטור בנמל המפרץ, עוז כץ מנהל מינהל תעשייה במשרד הכלכלה, הגב' סלימה מוסטפה סלימאן סגנית מנהל מינהל פיתוח כלכלי בחברה הערבית וראש עיריית ק. ביאליק מר אלי דוקורסקי .

אשכול המפרץ מאגד בתוכו כ-800 אלף תושבים בו שותפות  18 ראשויות מאזור המפרץ בהם ראשי ראשויות מהקריות, מועצות אזוריות, ראשי ישובים ערבים דרוזים ואזרחים מכל גווני הקשת הישראלית.

בפתיחת הועידה אמר יו"ר אשכול המפרץ וראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, כי הועידה באה לקדם ראייה אזורית בהתמודדות מול מגוון האתגרים הניצבים בפני תושבי האזור מאנרגיה ועד תעסוקה מקיימות ועד תחבורה ומכלכלה ועד קהילה.

מנכל אשכול המפרץ מר אהרון אזולאי אמר כי מטרות הועידה והאשכול הם להוות מכפיל כוח משמעותי ביכולת שלנו כאשכול להוביל שורה ארוכה של יוזמות משותפות וגדולות לטובת מאות אלפי תושבי המפרץ והצפון.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

מה עוזר לך להרגיש טוב עם עצמך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות

<<