X

שי בלומנטל במצב רפואי מורכב: פרש מחיים פוליטיים

בלומנטל: אני עסוק מאוד, עובד במפעל להכשרת ילדי ישראל, מסייע לילדים רבים. בעוד עשרה ימים אגיע לבית לוינשטיין וימצאו עבורי פתרון

חבר מועצת העיר לשעבר שי בלומנטל (הבית היהודי), אושפז בבית לוינשטיין בשל מצב רפואי מורכב וכעת הוא ממתין לטיפול על מנת שיוכל לחזור לתפקוד מלא. "אני סובל מבעיות ברגליים מזה שנים", הוא מספר, "אני יודע במה זה כרוך. ולקראת מה אני נמצא. מעל ל-40 שנה אני עובד במפעל להכשרת ילדי ישראל. אני עסוק בשלושת ילדי ובחמישה וחצי נכדי. הבת שלי צריכה ללדת עוד חודש".

"הזמן שלי עמוס בפגישות ובאנשים ואין לי רגע דל. בגיל 63 אני מוקף בחברים, כבר לא עוסק בפוליטיקה, אבל בקשר טוב עם הרבה אנשים מהעבר. כסמנכ"ל משאבי אנוש במפעל להכשרת ילדי ישראל, אני מסייע מעל עשר שנים לאלפי ילדים ב-15 כפרי ילדים. ילדים שזוכים למשפחות חלופיות לא במודל של פנימיה, אלא במודל של משפחתון."


"המפעל הוקם לפני 75 שנה והיה מראשוני מייסדי מודל המשפחתון. במקור, המפעל הוקם בכדי לתת קורת גג משפחתית לילדים יתומים ששרדו את השואה. המשפחתון הינו מסגרת של זוג הורים הנקראים "הורי בית", ויחד עם ילדיהם הביולוגיים הם חיים עם 12 ילדים ביחידת המשפחתון. הילדים במסגרות המפעל הינם ילדים מגיל 6 ועד 18, שהמסגרת המשפחתית מתקשה בגידולם. המשפחתון הינו חלק מכפר הילדים, הנותן לילדים מסגרת חינוכית, אשר בזכותה בוגרי הכפר הופכים לאזרחים מועילים ותורמים." בעברי ניהלתי את המרכז הארצי להורים וקהילה בחינוך הממלכתי דתי, שימשתי כיועץ לשר הרווחה זבולון אורלב ושימשתי כמנהל במרכז לשיקום תעסוקתי לאנשים עם מוגבלויות.
"הסיפוק מגיע מכך שאני רואה איך בעשייתי אני תורם לבניית חברה מתוקנת וטובה, תוך סיוע לאדם הפרטי כחלק מהחברה. המפעל פועל בפיקוח של משרד החינוך. יש מערכת שתומכת ומשתדלים לתת לילדים מסגרות תומכות והכל".

"הייתי שותף שלו למהלכים". נפתלי בנט ושי בלומנטל. צילום: אלבום פרטי

"לפני חמש שנים עזבתי את העירייה. פוליטית הייתי מחובר אז לנפתלי בנט והייתי שותף שלו למהלכים. הוא החליט לפרוש מהפוליטיקה שבוע לפני הבחירות וחשבתי אז שהוא עושה טעות. כיום אנחנו כמעט לא בקשר. אני מנותק ממנו ומחברי סיעת הבית היהודי. עדיין בקשר עם יואב רמתי ועם יוסי הניג. רוב האנשים שהיו בתפקיד כבר הוחלפו ואני לא מכיר אותם. עדיין שומר על קשר טוב עם חדוה אלמוג וקצת עם חברים מהפוליטיקה בהם סופי נקש, שמשון עידו וישראל סביון".

"לא מצטער על מה שעשיתי ומה שהושג בזכות אותה פעילות. כל אחד צריך לדעת מתי הוא צריך לפרוש. זה צריך לקרות הרבה לפני שאנשים יגידו לו – מתי זה הולך מפה? אני מעדיף להודות בזמן במגבלות. עדיין בקשר עם גדי מרגלית. הוא ממש המנטור שלי. צריך לבוא אלי ביום חמישי הקרוב. אני חושב שהוא ממש אבידה שלא עובד עבור עיריית חיפה. נותרו עוד כמה חברים כמו ישראל סביון שהיה בכל החתונות של הילדים שלי".

"מכל המועמדים שרצים לראשות העיר, אני חושב שליונה יהב יש את הסיכויים הכי טובים. אבל הערתי לו שהוא חייב להיות פחות מתנשא, אחרת יבואו אתו חשבון. הרבה מהאהדה כלפיו היא תוצאה של העובדה שעינת היא ראש עיר גרועה. הציבור לצערנו קנה פלקט. רצו אישה צעירה ורק לא יונה. היא לא יודעת לנהל עיר. עושה טעויות של טירונים. היא הביאה לנו את נחשון וביחד הם מנהלים את העיר בצורה נוראית".

"אני מקווה לחזור לשיקום ולהתאושש חזרה. לשמחתי אני אדם דתי, אז אני יודע לאסוף את עצמי ולהתאושש. אחרי שיקום בבית לוינשטיין אחזור לחיים רגילים. אני אסע, לא אלך ברגל. עוד אוכל לנהוג ולהגיע לכל מקום. אל תדאג, אני אוכל לרוץ ואפילו מהר".
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
<

<