הטקס שאיחד את תלמידי ביאליק וסאג'ור

תלמידי אורט קרית ביאליק קיבלו תעודות זהות יחד עם חבריהם מהכפר סאג'ור בטקס רב עוצמה "להיות אזרח"

 

ערב בסימן אחדות וסובלנות. צילום: עיריית ק. ביאליק

ערב בסימן אחדות וסובלנות. צילום: עיריית ק. ביאליק

ערב מעורר כבוד ורב עוצמה התקיים ביום שני השבוע במרכז דני זק בקרית ביאליק, במסגרתו חולקו תעודות זהות לתלמידי כיתות י׳ בבית הספר התיכון ״אורט״ על שם פיינשטיין יחד עם תלמידי בית הספר התיכון אורט מהכפר הדרוזי סאג׳ור והוריהם. מעל 600 איש השתתפו באירוע המרגש.
את הטקס הקדישו התלמידים להיסטוריה והישגים של מדינת ישראל תוך הקרנת קליפים וסרטי אנימציה פרי יצירתם.
במהלך הטקס הודלקו משואות שהוקדשו לשרשרת הדורות, לאחדות וסובלנות למען חיים משותפים – משואת ההגשמה, הביטחון, השלום והזהות הישראלית. את המשואות הדליקו ד"ר לאה קליימן, מנהלת האזור של רשת אורט, מנהלי קריות החינוך אורט קרית ביאליק ואורט סאג'ור רמי פורת ונאזם דרהר, נציגי ועדי הורים ורכזי השכבות.
בטקס השתתפו תלמידי אורט סאג'ור לצד תלמידי אורט קרית ביאליק והופיעו הלהקות משני בתי הספר בריקודים דרוזים מסרתים לצד ריקודי הורה. להקת "קולות אורט ביאליק" המורכבת מילדים תקשורתיים הופיעה ביצירה חדשה לצד תלמידי כיתות י'.
ראש העירייה אלי דוקורסקי בירך את התלמידים עם קבלת התעודה החשובה: "רבים אומרים כי הנוער של היום הוא לא כפי שהיה פעם. אני אומר לכם: בקרית ביאליק יש נוער מצוין. הוא ערכי, מתנדב, שואף למצוינות ומעורב בקהילה. אני גאה בכם".
דוקורסקי הדגיש את הברית ההיסטורית בין העם היהודי לבין העם הדרוזי והחשיבות החיבור בין דורות ההמשך. הוא הוסיף והודה למנהל קריית החינוך רמי פורת, המורים והתלמידים על ערב ערכי ומרגש.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק