X

יום דרמטי של הכרעות. המוסדות האקדמיים שובתים במחאה

בעקבות ההתפתחויות הפוליטיות הודיעו כל המוסדות האקדמיים והמכללות באזור על השבתת הלימודים. בבתי הספר יתקיימו לימודים ושיח עם התלמידים

כל המוסדות האקדמיים בחיפה ובאזור הצפון הודיעו הבוקר על השבתת הלימודים כאות מחקה על ניסיונות החקיקה המשפטית וההתפתחויות הפוליטיות מליל אמש (ראשון) לאחר שראש הממשלה הודיע בהפתעה על פיטוריו של שר הביטחון יואב גלנט, שקר לעצירת החקיקה המשפטית והידברות.

אוניברסיטת חיפה והטכניון הודיעו על השבתת הלימודים והצטרפו להודעה: "אנו, ראשי אוניברסיטאות המחקר של ישראל, נשיאים, רקטורים והנהלות, נעצור החל ממחר בבוקר את הלימודים בכלל אוניברסיטאות המחקר של ישראל, על רקע המשך הליך החקיקה החותר תחת יסודות הדמוקרטיה הישראלית ומסכן את המשך קיומה", נכתב בהודעת ראשי האוניברסיטאות. "אנו קוראים לראש הממשלה ולחברי הקואליציה, לעצור את החקיקה לאלתר ולהיכנס מיידית להתדיינות על מנת להגיע למתווה מוסכם ורחב".מפגינים בצומת חורב נגד החקיקה המשפטית. צילום: מחאת העם חיפה


מכללת אורנים מצטרפת למחאה. הלימודים ייעצרו החל מהבוקר (שני) ועד להודעה חדשה. הסגל האקדמי, המנהלי והסטודנטים מזמינים את עם ישראל להתאחד יחדיו, כולנו עם אחד עם ארץ אחת. להלן דברי נשיא המכללה, פרופ' עמית שכטר: "קהילת אורנים, תפקידנו העיקרי הוא להרבות דעת ולהנחיל ערכים בקרב ציבור הסטודנטיות והסטודנטים ולתרום לחוסנה של החברה הישראלית. ברגעים אלה, הדרך הנכונה לעשות זאת היא באמצעות הצטרפות להשבתת מערכת ההשכלה הגבוהה החל מהבוקר ועד להודעה חדשה".

תילתן, המכללה לעיצוב: "לאור האירועים האחרונים החלטנו להשבית את הלימודים ולהצטרף לקריאות להדברות בכל חלקי העם . בתקווה לימים שפויים יותר . ההנהלה וצוות תילתן".

המכללה האקדמית תל-חי מצטרפת לשביתת המוסדות להשכלה גבוהה. לאור ההתפתחויות במדינה לא יתקיימו לימודים במכללה. "אנו קוראים לעצור את הליך החקיקה המזורז המפלג את המדינה ומסכן את עתידה ולהגיע להסכמות רחבות".

"לנוכח האירועים הפוקדים את מדינת ישראל בשעות האחרונות, ובהמשך להחלטת האוניברסיטאות, המכללה האקדמית עמק יזרעאל לא תקיים את הלימודים היום (שני)".

הנהלת המכללה האקדמית צפת התכנסה בשעות הבוקר המוקדמות כדי לדון באירועים שהתרחשו ברחבי המדינה, בעקבות פיטוריו של שר הביטחון יואב גלנט אמש. בתום הישיבה החליטה ההנהלה, בגיבוי של הוועד המנהל, לתמוך בהודעת נשיא המדינה יצחק הרצוג, שקרא הבוקר (שני) להפסקת החקיקה באופן מידי וכניסה למשא ומתן בין הצדדים. "האירועים הלא פשוטים שקרו במהלך הלילה הביאו אותנו להצטרף לקריאת הנשיא, למען אחדות העם", נכתב בהודעת הנהלת המכללה, "הבנו שבזמנים קשים יש לנהוג באחריות ולכן החלטנו להצטרף אל קריאת הרצוג, לכל סיעות הכנסת, לשים את אזרחי המדינה מעל הכל ולנהוג במנהיגות ובאומץ".

עוד מסרה הנהלת המכללה בהודעתה: "הנשיא הרצוג ציין כי כל עיני העם היהודי נשואות אל הפוליטיקאים בכנסת ישראל, אבל אלפי הסטודנטים הלומדים במכללה האקדמית צפת נושאים את עיניהם אלינו, ולכן החלטנו לגבות את הנשיא בקריאתו לעצירת החקיקה ולצאת בקריאה לפיוס ואחדות. תחילת חודש ניסן המבשר על חג הפסח, הוא חג החירות, זהו הזמן להעניק לעם ישראל ביטחון ואחדות, ללא דיחוי".

 

ראשי המסלול האקדמי המכללה למינהל החליטו לעצור את הלימודים במכללה החל מהיום  בבוקר. ״לאור האירועים האחרונים וחציית קו אדום נוסף, שמשמעותם הכוללת היא פגיעה אנושה במרקם הדמוקרטי והחברתי של המדינה, המכללה למנהל תשבית את הלימודים. אנו מצטרפים לקריאות להידברות בין כל חלקי העם״.

המרכז האקדמי ויצו חיפה: "הנהלת המרכז האקדמי ויצו חיפה מצטרפת לשביתת המוסדות להשכלה גבוהה. לאור ההתפתחויות במדינה, היום לא יתקיימו לימודים במכללה. ההנהלה קוראת לעצור את הליך החקיקה ולהגיע להסכמות רחבות. שמירה על חופש הביטוי היא בבסיסה של הדמוקרטיה ולכן החלטנו לאפשר לכל הסגל, הסטודנטים והעובדים המעוניינים בכך לצאת ולהביע את הזדהותם. תקווה לימים שקטים, הנהלת המרכז האקדמי ויצו חיפה".

"לנוכח המתחולל בחוצות ישראל, מודיעה ׳המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל׳ על הפסקת הלימודים וקוראת לעצירת תהליכי החקיקה החפוזים; ולהידברות".

עם זאת, הודיע משרד החינוך כי הלימודים בבתי הספר יתקיימו כסדרם. "מוסדות החינוך פועלים כסדרם. לא משאירים את הילדים לבד. ייתקיימו פעילויות ושיח עם התלמידים ואנו מצפים לראותם".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<
<<